PARTIZAN NAPRAVIO VELIKI PREOKRET I SPREČIO SENZACIJU Crno-beli slavili posle drame, zna se ko ih čeka u plej-ofu

Crno-beli su tako regularni deo sezone završili na šestom mestu i plej-ofu će igrati protiv Real Madrida.

U isto vreme se igrala i utakmica između Barselone i Valensije, nakon koje je postalo poznato, u "saradnji" sa duelom u Beogradu, ko će biti rival crno-belih u četvrtfinalu.

Barsa je slavila 85:71 i izbegla tako crno-bele.

Nije Partizan blistao, naprotiv, igrao je loše većim delom utakmice, ali je uspeo da slavi trojkom Džejmsa Nanelija u finišu meča.

Prva četvrtina je bila možda i najlošija u sezoni kada je reč o utakmicama u Areni. Ništa nije polazilo za rukom košarkašima Partizana, dok su gosti igrali rasterećeno i pogađali neke teške šuteve.

Imali su gosti +18 tokom druge deonice, ali su se crno-beli na krilima Pantera vratili u igru i na poluvreme otišlo sa "samo" -6.

Međutim, iako im je malo toga polazilo za rukom, izabranici Željka Obradovića zapeli su iz sve snage da preokrenu. Iskru je raspalio Kevin Panter sa dve trojke kada su crno-beli serijom 10-0 smanjili na -8 u drugoj četvrtini. A onda je palicu preuzeo Dante Egzum, koji je prvo sjajnim zakucavanjem digao Arenu na noge, dok je na polovini poslednje četvrtine pogodio trojku za vođstvo – 72:71.

Do kraja se vodila velika borba. Stekao je Partizan dva minuta pre kraja 80:77. Panatinaikos je uspeo da preokrene i povede 81:80. Ali na kraju završni udarac imao je Naneli i doneo novu pobedu crno-belima.

Kod pobednika Egzum je bio najefikasniji sa 18 poena, Panter je zabeležio 17, dok je Avramović meč završio sa 14. Kod gostiju Bejkon je zabeležio 19 poena.

Partizan - Panatinaikos 83:81 (18:26, 21:19, 19:21, 25:15)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Sudije: Robert Lotermozer, Žozef Bisang, Rajn Perandi

Partizan: Panter 17, Egzum 18, Avramović 14, Naneli 5, Anđušić 2, Madar 2, Papapetru 3, Trifunović, Smailagić 4, Ledej 9, Koprivica, Lesor 9

Panatinaikos: Bejkon 19, Papajanis 4, Tomas, Vilijams 8, Agravanis, Bohoridis 2, Grigonis 10, Gudaitis 11, J. Kalaicakis 6, P. Kalaicakis, Mancukas 6, Volters 3, Ponitka 12

40. minut - Trojka Nanalija za pobedu - 83:81!

39. minut - Partizan minut pre kraja gubi 80:81!

38. minut - I opet sjajni Panter, Partizan vodi 80:77!

37. minut - Ledej sa linije penala vraća prednost domaćinu.

35. minut - Trojka Egzuma za vođstvo Partizana - 72:71!

34. minut - Ledej ponovo pogađa za dva, Partizan je na -4!

33. minut - Ledej na snagu uspeva da dođe do važnih poena. Trojka Avramovića!

32. minut - Trojka Mancukasa iz ugla i reaguje Obradović tajm-autom.

31. minut - Aleksa Avramović smanjuje zaostatak polaganjem.

30. minut - Kraj treće četvrtine, PAO vodi 66:58

29. minut - Nova trojka Bejkona, treća u ovoj deonici.

28. minut - Trojka Egzuma, ali momentalno uzvraćaju gosti. A, evo i prvih peona Ledeja na meču.

27. minut - Lesor promašuje zicer posle ofanzivnog skoka, Partizan se baš muči.

26. minut - Bejkon postiže trojku 48:54

25. minut - Eksum pogađa samo jedno slobodno bacanje 46:49 Eskum je brutalno zakucao preko Gudaitisa 48:51

23. minut - Trojka Avramovića u poslednjim sekundama napada, Partizan je na -1.

22. minut - Dosta grešaka na obe strane na startu drugog poluvremena.

20. minut - Poluvreme! Neprepoznatljivi Partizan gubi 45:39, ali ohrabruje bolja igra u finišu druge deonice.

19. minut - Zapalio se kapiten Partizana. Treća trojka u drugoj deonici i ponovo Partizan na minus osam - 35:43.

17. minut - Nova trojka Pantera, a onda i Avramović pogađa u kontri! Eksplozija u Areni!

16. minut - Bejkon pogađa 20:38 Panter konačno pogađa trojku na drugoj strani, gosti i dalje imaju ubedljivu prednost 23:38

14. minut - Niša ne polazi za rukom crno-belima, još lakih poena za goste.

13. minut - Druga trojka Grigonisa. Pogodio je preko ruke Litvanac.

12. minut - Smailagić pogađa iz teške pozicije za dva.

11. minut - Gosti i na dvocifrenoj prednosti. Panajotis Kalaicakis je pogodio dva penala.

10. minut - Kraj prve četvrtine, PAO vodi 26:18

8. minut - Grigonis ponovo pogađa, grči tim vodi 15:17 A onda Dante Eksum pogađa trojku 18:17

FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/bs

7. minut - Matijas Lesor je pogodio uz faul, a potom promašio dodatno slobodno bacanje 15:13

6. minut - Grigonis pogađa trojku 11:13 Eksum na drugoj strani sjajno prolazi i pogađa 13:13

4. minut - Trojka Papapetrua, gosti vode 10:9.

3. minut - PAO bolje otvara meč i vodi 8:4, Obradović odmah zove tajm-aut.

2. minut - Ponitka siguran sa linije penala. Anđušić pogađa za dva.

1. minut - Zakucava Matijas Lesor. Sjajna atmosfera u "Areni"!

19.27 - O tome na koga može Partizan u plej-ofu pročitajte OVDE.

19.23 - U Atini je bilo 91:89 za ekipu Željka Obradovića.

19.21 - Partizan je u sjajnoj formi, što se nikako ne može reći za Atinjane koji imaju jednu od najgorih sezona. Crno-beli su u Evroligi upisali 19 pobeda uz 14 poraza, dok je PAO na skoru 11-22.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 34. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Panatinaikos. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Arene".