Dante Egzum sa loptom

Crno-beli su tako nastavili seriju pobeda i napravili još jedan korak ka prvom mestu na kraju regularnog dela.

Bila je ovo 14. pobeda Partizana u nizu.

Još jedna dobra vest za navijače Partizana je i povratak Balše Koprivice na parket posle višemesečne pauze zbog mononukleoze.

Prva četvrtina je bila spektakularna. Pljuštale su trojke na obe strane, te otuda i veliki broj poena (33:25), a gosti su odlično parirali velikom favoritu.

Igokea je odlično otvorila treću četvrtinu, napravila seriju 8:0 i povela 52:50.

Ipak, tada su igrači Željka Obradovića dodali gas i dosta lako otišli na plus devet, da bi u finišu deonice ponovo stekli dvocifrenu prednost.

Četvrtu četvrtinu obeležio je Aleksa Avramović koji je vezao čak 12 poena i rešio pitanje pobednika. Krao je lopte, zakucavao i priredio pravi šou.

U jednom trenutku Partizan je imao i +23, da bi u finišu gosti koliko-toliko ublažili poraz.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Avramović sa 15 i Alen Smailagić sa 10 poena.

Na drugoj strani istakli su se Nerandžić i Đorđević sa po 18.

U narednom kolu Partizan gostuje Zadru, dok Igokea dočekuje Studentski centar.

Partizan - Igokea 89:74 (33:25, 17:19, 18:13, 21:17)

Hala: Beogradska Štark Arena

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Vovk, Krešimir Katić

Partizan: Vukčević 9, Ledej 8, Avramović 15, Koprivica, Panter 7, Smailagić 10, Papapetru 5, Egzum 8, Naneli 7, Trifunović 8, Anđušić 4, Madar 8

Igokea: Kondić 12, Nerandžić 18, Delalić 3, Stanković, Kroford 9, Jošilo 5, Talić 2, Voler 3, Radošić 4, Đorđević 18

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana!

38. minut - Poentira i Anđušić - 87:70.

37. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo pitanje koji će biti konačan rezultat.

35. minut - Kakva rola Avramovića koji je vezao 12 poena! Panter pogađa trojku, Partizan "gazi"!

34. minut - Evo i Balše Koprivice na terenu, a Avramović opet zakucava!

33. minut - Trojka Avramovića, pet njegovih poena zaredom

32. minut - Egzum se sjajno snalazi i pogađa za dva. Avramović snažno zakucava u kontri.

31. minut - Trojka Kondića na startu poslednje deonice.

30. minut - Evo trojke Papapetrua, Partizan vodi 68:57!

29. minut - Naneli posle odlične saradnje sa Papapetruom pogađa uz faul.

27. minut - Precizan je i Kevin Panter, ide Partizan na +9.

26. minut - Ponovo sjajni Ledej!

25. minut - Papapetru promašuje otvorenu trojku i propušta priliku da donese Partizanu dvocifrenu prednost.

24. minut - Panter poentira u tranziciji i Partizan opet vodi

23. minut - Evo izjednačenja, Talić je lako pogodio 50:50. Potpuni preokret gostiju, Obradović traži tajm-aut. Ledej postiže prve poene za Partizan u nastavku

22. minut - Nerandžić poentira, Željko Obradović je veoma ljut na svoje izabranike zbog manjka koncentracije u odbrani 50:48

21. minut - Đorđević je lako poentirao preko Smailagića 50:46

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 50:44.

18. minut - Trojka Nanelija i Partizan odbija nalet gostiju.

17. minut - Kondić poentira iz teške pozicije. Odlično Igokea parira Partizanu - 45:42.

16. minut - Trojka Volera, Igokea na -4.

15. minut - Fantastično se snalazi Egzum i poentira. Trojka Jošila.

14. minut - Nerandžić igra sjajno večeras. Košarkaš Igokee je pogodio uz faul, a potom je bio precizan sa linije za slobodna bacanja 38:34.

13. minut - Nerandžić poenitra u kontri, crno-beli imaju +9.

11. minut - Vukčević ubacuje osmu trojku za Partizan!

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 33:25!

9. minut - Lepa akcija gostiju i zakucavanje Đorđevića koji već ima 12 poena.

8. minut - Ide Partizan na dvocifrenu prednost.

7. minut - Avramović krade loptu i pogađa uz faul!

6. minut - Odlična utakmica u Areni, Igokea dosta dobro parira crno-belima, a sada i Smailagić pogađa za tri!

5. minut - Još jedna trojka Trifunovića, neverovatno zaista!

4. minut - I Madar je precizan za tri - 11:10

3. minut - Pljušte trojke na početku.

2. minut - Trojka Trifunovića, nerešeno je na startu 5:5.

1. minut - Trojka gostiju na startu. Prve poene za Partizan postiže Madar.

19.10 - Ove sezone u Laktašima bilo je 96:85 za ekipu Željka Obradovića.

19.08 - Crno-beli su sa skorom 21-2 lideri regionalnog takmičenja, dok je Igokea na 11. mestu sa devet pobeda i 14 poraza.

19.06 - Partizan ovaj meč dočekuje nakon što je pobedom nad Monakom overio plasman u Top 8 Evrolige.

19.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 25. kola Admiral Bet ABA lige. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.