CRNO-BELI OVERILI TOP 8 Panter presudio Monaku, sada počinje borba za peto mesto

Delovalo je da je samo pitanje trenutka kada će to i zvanično učiniti, a košarkaši Partizana nisu čekali poslednji meč i dramu već su uradili mnogo, mnogo više od same overe plej-ofa.

Crno-beli su savladali Monako, istakli kandidaturu za peto mesto i ponovni obračun sa "kneževima", ekipom koju su već dva puta pobedili ove sezone i jasno pokazali da bi mogli i do fajnl-fora.

Aleksa Avramović bio je potpuni junak, pogađao je kada je bilo teško i gurao tim. Partizan je imao ozbiljnih oscilacija u igri, vodio 15 razlike, pa stao, i dozvolio protivniku da priđe, onda se opet odlepio, pa prepustio Monaku da povede pred sam kraj meča.

Ipak, Panterova trojka na 25 sekundi do kraja rešila je sve dileme i poslala Partizan najmanje na sedmo mesto, a sada bi pobeda nad Panatinaikosom narednog petka mogla da obezbedi i nove obračune sa Monakom.

Najefikasniji igrači u redovima Partizana bili su Avramović i Ledej sa 22 poena, dok je kod gostiju jedini raspoložen bio Okobo sa 23, dok je Dijalo imao 11 poena.

MONAKO - PARTIZAN 84:88 (22:18, 13:24, 21:20, 30:24)

Hala: Gaston Medisin, Sudije: Sreten Radović, Karlos Peruđa, Đentian Cici

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ponovo penali za Partizan i poeni Ledeja. Još manje od 60 sekundi. Panter za tri! Sada je sve jasno!

39. minut - Ledej siguran sa penala i ponovo je "plus jedan" za Partizan. Odgovara Hol zakucavanjem.

38. minut - Džejms poentira nakon prodora - 78:77.

37. minut - Okobo odlično trči i poentira, a onda Motejunas pogađa trojku i donosi prednost Monaku posle dužeg vremena. Lesor uspeva da uzvrati iz popravnog.

36. minut - Motejunas uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje - 71:75.

35. minut - Naneli sa dva bacanja povećava prednost, a onda trojka Nanelija i ponovo Partizan ima veliku prednost.

34. minut - Hol, a onda Okobo za seriju 6:0 i dva razlike za Partizan.

33. minut - Papapatru sada za tri! Hol odgovara dvojkom - 64:70.

32. minut - Avramović za tri!

31. minut - Smailagić sa distance, a onda poeni Okoboa uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje za "minus pet".

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Nastavlja se serija Ledeja i Partizana - 53:62. Uzvraća Lojd uz faul, a pogađa i dodatno bacanje.

29. minut - Lojd poentira - 53:55. Ledej odgovara trojkom, a onda i sa dva bacanja vraća osetniji plus gostima.

28. minut - Lojd za tri! Monako se za manje od tri minuta vratio sa "minus 15" na samo "minus četiri". Nakon toga Okobo krade loptu, a onda dobija faul i pogađa oba penala. Avramović prekida seriju.

27. minut - Okobo poentira uz faul i smanjuje na jednocifrenu razliku.

26. minut - Dijalo za tri uspeva malo da trgne domaće, ali je razlika još uvek dvocifrena - 43:53.

25. minut - Motejunas upisuje brze poena za domaćina.

24. minut - Ledej uz faul! Partizan gazi ka plej-ofu. Promašio je dodatno bacanje Amerikanac, ali je razlika 15 poena.

23. minut - Trojka Pantera za 38:49, a onda dva penala Ledeja za "plus 13".

22. minut - Prvi poeni Pantera na meču za "plus devet".

21. minut - Drugi deo igre počinje poenima Brauna, a onda Smailagić uzvraća nakon ofanzivnog skoka.

20. minut - Okobo odgovara trojkom za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Lesor lagano za dva i Partizan ima dvocifrenu prednost!

18. minut - Avramović za tri! Već 15 poena ima plej Partizana.

17. minut - Tri penala za Nanelija i 30:37.

16. minut - Traje serija Partizana, Smailagić za tri! Prekida to Dijalo poenima nakon ofanzivnog skoka.

15. minut - Avramović za tri, pa onda i dvojka u kontri! Nestvarna serija Partizana - 28:31.

14. minut - Lojd poentira, pa ponovo Avramović.

13. minut - Hol ostaje sam i lagano zakucava. Avramović je imao spreman odgovor dugom dvojkom.

12. minut - Ledej siguran oba puta sa slobodnih bacanja.

11. minut - Poenima Donte Hola sa penala počinje druga deonica. Avramović smanjuje na drugoj strani.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Traje serija crno-belih, Naneli zakucava za 20:18. Prekida niz Partizana Okobo za kraj prve deonice.

9. minut - Pogađa Egzum sada za dva i potvrđuje seriju Partizana od 5:0.

8. minut - Džejms za dva, pa onda dobar napad Partizana i poeni Nanelija.

7. minut - Ponovo Okobo i Monako ide na dvocifrenu razliku - 18:8. Ledej uzvraća na drugoj strani pogotkom uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja.

6. minut - Okobo pogađa iz teške pozicije.

5. minut - Sada i Papapetru pogađa za tri - 14:8.

4. minut - Trojka Smailagića i prvi poeni iz igre za crno-bele. Motejunas lagano za dva.

3. minut - Dijalo ponovo najbrži u kontri i serija domaćih 10:1 na startu.

2. minut - Outara za tri, a onda Dijalo najbrži u kontri.

1. minut - Smailagić otvara meč jednim pogođenim bacanjem, Majk Džejms odgovara poenima uz faul. Siguran i sa penala.