MIROTIĆ UTIŠAO "ARENU" Partizan stao u drugom poluvremenu, Egzum nije mogao sve sam, ali Top 8 je i dalje jako blizu

Uprkos ovom porazu Partizan je i dalje jako blizu ulaska u Top 8 na tri kola pre kraja.

Bio je ovo još jedan spektakl u "Areni". Prema zvaničnim podacima utakmicu je prisustvovao 20.041 navijač, pa je ovo nova najgledanija utakmica u Evroligi.

Odlčno su se crno-beli držali, naročito u prvom poluvremenu, kada smo gledali sjajnu košarku na obe strane. Ipak, u nastavku je Barselona preuzela kontrolu i nošena Nikolom Mirotićem došla do ipak rutinskog trijumfa.

Sa druge strane, blistao je Dante Egzum koji je ubacio 24 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača izuzev u Kevinu Panteru koji je ubacio 16, ali uz očajan šut za tri 1/6.

Partizan je meč završio sa svega pet asistencija, ali i uz samo tri izgubljene lopte.

MIROTIĆ UTIŠAO

Barselona je bolje otvorila utakmicu, ali Partizan u drugom kvartalu došao do prednosti od osam poena, pre svega zahvaljujući briljantnoj roli Dantea Egzuma, koji je u tom periodu postigao deset poena. Ipak, trojkom Korija Higinsa gosti odlaze na poluvreme sa samo poenom zaostatka.

Treba istaći i odlično šutersko veče Nikolasa Laprovitole koji je ubacio 25 poena i bio najefikasniji igrač utakmice (4/5 za tri i 11/13 sa linije penala).

Treća četvrtina je bila presudna. Partizan je bio bez rešenja u napadu, dao tek 13 poena u tom periodu, a gosti su u jednom momentu imali i +12.

Ipak, nisu se predavali igrači Željka Obradovića. Egzum je u nekoliko navrata vraća crno-bele u igru, a Panter je u finišu treće deonice postigao prvu i jedinu trojku.

Igralo se na mahove, Barselona bi otišla na +8, da bi se "parni valjak" u nekoliko navrata vraćao na -3.

Međutim, košarkaši Partizana nisu imali rešenje za Mirotića koji je odlično čitao igru rivala i sa nekoliko važnih skokova i koševa prelomio meč.

Partizan je sada na skoru 17-14, dok Barselona ima 21 pobedu i 10 poraza.

Već u petak, Partizan dočekuje Real Madrid, dok će Barselona dan ranije ugostili berlinsku Albu.

Partizan - Barselona 80:89 (21:25, 24:19, 13:22, 22:23)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Boris Rižik, Ana Panter, Sefi Šemeš.

Partizan: Vukčević, Ledej 10, Avramović 6, Panter 16, Smailagić 6, Papapetru 2, Egzum 24, Naneli 5, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 6.

Barselona: Da Silva, Sanli 2, Veseli 14, Kalinić 4, Satoranski 10, Laprovitola 25, Abrines 5, Higins 5, Tobi 3, Kjurik, Jokubaitis 2, Mirotić 19

40. minut - Kraj! Pobeda Barselone 89:80!

38. minut - Egzum polovičan sa linije penala. Trojka Satoranskog, Barsa na +10

36. minut - Mirtotić poentira posle ofanzivnog skoka, opet su gosti na +8.

35. minut - Ali, Laprovitola cepa mrežicu i pogađa još jednom za tri.

34. minut - Egzum pogađa novu trojku, Partizan je opet na -3!

33. minut - Veseli dolazi do 14. poena, Barsa je odbila nalet crno-belih.

32. minut - Trojka Mirotića kojoj je prekinuta serija Partizana.

31. minut - Tehnička za Jasikevičijusa! Pogađaju crno-beli bacanje, a zatim i Egzum za dva.

31. minut - Avramović dolazi do lakih poena u kontri.

30. minut - Evo prve trojke Kevina Pantera! Kraj treće četvrtine, Barselona vodi 66:58.

29. minut - Egzum je taj koji pokušava da održi Partizan u životu. Australijanac ima 14 poena.

28. minut - Egzum pogađa oba bacanja, Partizan na -8.

27. minut - Raste prednost Barselone. Košarkaši Partizana kao da su ostali bez snage.

26. minut - Dominacija Barselone koja po prvi put ima dvocifrenu prednost.

25. minut - Veseli pogađa, Barsa je na +8!

24. minut - Smailagić je dobro ispratio svog kapitena koji je dobio blokadu, kako bi vratio loptu kroz obruč.

23. minut - Panter postiže prve poene za Partizan u nastavku.

21. minut - Mnogo bolje gosti otvaraju drugo poluvreme. Barsa vezuje sedam poena.

20. minut - Panter pogađa uz faul! Poluvreme je, Partizan vodi 45:44.

19. minut - Nova trojka neverovatnog Laprovitole. Obradović zove tajm-aut.

18. minut - Naterao je domaćin protivnika na težak šut pre isteka napada, Veseli promašuje sa poludistance.

17. minut - Veseli dolazi do svog osmog poena.

16. minut - Ledej, pa Lesor! Partizan igra fantastično!

16. minut - Kalinić ubacuje dva penala, ali i Ledej siguran za dva na drugoj strani.

15. minut - Silno je motivisan Egzum protiv bivšeg kluba. Ubacio je već deset poena.

14. minut - Trojka Tobija za prekid serije Partizana.

13. minut - Egzum pogađa neverovatnu trojku za eksploziju oduševljenja u "Areni". Jasikevičijus mora da zove tajm-aut.

12. minut - Nerešeno! Nova trojka crno-belih, ovoga puta Ledej.

11. minut - Smailagić pogađa za tri! Drugi pokušaj centra Partizana van linije 6,75, za razliku od prvog, ovaj je bio u metu.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Barselona vodi 25:21.

9. minut - Papapetru se upisuje u strelce. Odlična košarka u "Areni" - 20:21!

8. minut - Trojka Nanelija.

7. minut - Dobra akcija Barselone i zakucavanje Veselog.

6. minut - Laprovitola je nezaustavljiv, već ima devet poena, Barselona na +4.

5. minut - Razigrao se Panter i pogodio četiri vezana poena. Šuterski raspoloženi i jedni i drugi na startu meča.

4. minut - Panter pogađa dugu dvojku.

3. minut - Laprovitola već ima sedam poena, na drugoj strani raspoložen je Madar, gosti vode 9:6.

2. minut - Madar postiže prve poene za crno-bele. Nova trojka Laprovitole.

1. minut - Prve poene na meču postiže Mirotić, a košarkaši Partizana gube loptu. Laprovitola pogađa trojku i Barselona vodi 5:0.

20.22 - Sve je spremno za novi spektakl u Štark Areni, navijači su još jednom napunili halu, možda padne novi rekord.

19.35 - Interesovanje za meč je ogromno i očekuje se puna "Arena".

19.32 - U prvom ovosezonskom duelu dva tima, Barselona je slavila 79:68.

19.30 - Biće ovo i duel učitelja i učenika, Željka Obradovića i Šarunasa Jasikevičijusa.

19.29 - Sa druge strane, Barselona ima 20 pobeda uz 10 poraza i obezbedila je učešće u plej-ofu, ali u poslednje vreme igra dosta promenljivo.

19.27 - Partizan igra sjajno u poslednje vreme. U elitnom takmičenju ima 17 pobeda i 13 i poraza i nalazi se na deobi šestog mesta.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmic 31. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.