PARTIZAN SLAVIO U ZAVRŠNICI ZA INFARKT Crno-beli se revanširali Olimpiji i napravili džinovski korak ka prvom mestu ABA lige

Opet su Partizan i Olimpija priredili dramu, ali su ovoga puta crno-beli uspeli da trijumfuju i naprave ogroman korak ka prvom mestu na kraju regularnog dela sezone.

Partizan je igrao bez Matijasa Lesora koji je suspendovan na tri utakmice zbog incidenta na "večitom derbiju".

Dosta nervozno je Partizan ušao u meč, bio je primetan umor i gosti su bili mnogo bolji na početku utakmice.

Mučili su se crno-beli u napadu, a bilo je dosta propusta i u odbrani, što su gosti znali da kazne.

Imala je Cedevita i +12 tokom prve deonice (20:8), ali je tada Kevin Panter uspeo da pokrene "parni valjak". Sa dobrom odbranom, a onda i trojkom vratio je domaće u igru. Partizan je napravio seriju 9:0, da bi onda Edo Murić pogodio za tri, pa se sa vođstvom gostiju 23:17 završila prva deonica.

U drugom kvartalu je prštalo na sve strane. Pogađali su trojke, zakucavali i jedni i drugi.

Na semaforu je posle dve deonice pisalo 44:46 što je nagoveštavalo neizvesnost do kraja.

Treći kvartal je obeležila rezultatska klackalica, a prava drama viđena je u četvrtoj.

Početak je obilovao greškama na obe strane, Jeremić je pogodio trojku za +5, a Partizan nije imao ideju u napadu.

A, onda je Uroš Trifunović pogodio trojku za eksploziju u Areni pred skoro 16.000 "grobara".

Trojkom Papapetrua, "parni valjak" je poveo 71:69, da bi se onda ušlo u završnicu za infarkt.

U jednom od ključnih poseda u poslednjem minutu posle promašaja Egzuma ofanzivni skok vredan pobede je uhvatio Zek Ledej, a pri tom je bio i fauliran. Partizanov krilni centar je pogodio oba penala za plus tri. Olimpija je prethodno promašila dva penala, a čak je jedan promašaj imao Jogi Ferel.

Bitna slobodna bacanja je u završnici dao i Egzum iza toga, a Cedevita Olimpija je promašivala sve trojke koje je šutnula u poslednjem periodu. Promašaj Ferela sa velike distance se završio tako što su Papapetru i Radović zgrabili loptu, a mrtva je pripala Olimpiji. Ipak ostao joj je samo jedan sekund i to je bilo dovoljno za još jedan promašaj Ferela koji nije uspeo da pogodi za produžetak.

U redovima Partizana najefikasniji bio je Papapetru sa 14 poena, 13 je ubacio Ledej, a Smailagić 12.

Na drugoj strani istakli su se Adams sa 19 i Ferel sa 17 poena.

Partizan - Cedevita Olimpija 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7)

Hala: Beogradska Štark Arena

Sudije: Josip Radojković, Mario Majkić, Denis Hadžić

Partizan: Vukčević 4, Ledej 13, Avramović 4, Panter 10, Smailagić 12, Papapetru 14, Egzum 10, Naneli, Trifunović5, Anđušić 2, Madar 2

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferel 17, Radović 6, Jeremić 6, Murić 3, Adams 19, Kosi 2, Matković 14, Gnjidić, Dragić 4

Kraj! Pobeda Partizana 76:73!

Pokušao je Jogi Ferel nemoguće, u letu uhvatio loptu i poslao je ka košu - i promašio!

Mrtva lopta pod košem Partizana, skakali su Radović i Papapetru i nastao je haos. Lopta je otišla u aut i sudije gledaju snimak. Manje od sekunde imaju gosti za izjednačenje.

40. minut - Ledej odličan na ofanzivnom skoku. Pogodio je oba bacanja, Partizan vodi 74:71 na 29 sekundi do kraja meča.  Radović pogađa nakon ofanzivnog skoka 74:73

39. minut - Egzum opet polovičan sa linije penala. Na drugoj strani Radović polovičan.

38. minut - Greše sada i jedni i druge. Nervoza čini svoje. Dva minuta pre kraja Partizan vodi 71:69.

37. minut - Papapetru pogađa trojku i Partizan vodi 71:69!

36. minut - Egzum polovičan sa linije penala.

35. minut - Trifunović pogađa otvorenu trojku!

34. minut - Egzum gubi loptu.

33. minut - Partizan bez ideje u napadu, još uvek je bez koša u ovoj deonici.

32. minut - Trojka Jeremića, gosti su na +5.

31. minut - Bez poena na obe strane u prvih 60 sekundi.

30. minut - Kraj treće deonice, gosti vode 66:64.

29. minut - Kosi je sa dva precizna penala vratio prednost Cedeviti, ali je Trifunović potom pogodio pod fauloma, ali nije realizovao dodatno bacanje.

27. minut - Ledej jednom porukom uz pomoć table za vođstvo Partizana.

26. minut - Naneli ne pogađa trojku u tranziciji.

25. minut - Papapetru precizan za dva - 54:55.

23. minut - Smailagić je napravio treći faul i poslao Dragića na liniju penala, a Slovenac je bio polovičan sa crte.

22. minut - Neverovatna trojka Ledeja.

21. minut - Poenima Matković počinje drugo poluvreme.

20. minut - Adams pogađa i trojku, opet gosti vode - 44:46. Poluvreme, na odmor gosti odlaze sa dva poena prednosti.

19. minut - Adams se odlično snalazi i dolazi do novog pogotka.

18. minut - Pršti na sve strane u ovim momentima, trojke, zakucavanja, Partizan ima minimalnu prednost - 40:39

17. minut - Zakucava Smailagić, ali uzvraća na drugoj strani Matković. A, onda Papapetru pogađa trojku.

16. minut - Odlična igra Partizana u odbrani u ovim momentima.

15. minut - Avramović pogađa trojku za prvo vođstvo Partizana 28:26.

13. minut - Razigrao se Egzum koji postiže novi koš posle dodavanja Avramovića.

12. minut - Snažno zakucavanje Egzuma.

11. minut - Pogađa Avramović nakon prodora 19:23.

10. minut - Murić pogađa otvorenu trojku i prekida seriju Partizana. Kraj prve deonice, gosti vode 23:17

9. minut - Panter pogađa trojku, Partizan na -5.

8. minut - Konačno su se probudili domaći i zaigrali agresivno u odbrani.

7. minut - Sada Adams pogađa za tri i to je 18:6 za goste. Madar precizan za dva.

6. minut - Sada Radoivć zakucava, Partizan bez energije.

5. minut - Ferel pogodio trojku, a onda Matković zakucava u kontri. Obradović mora da zove tajm-aut.

4. minut - Vukčević pogađa sa linije penala.

3. minut - Mali broj poena na startu, dosta promašaja.

2. minut - Smailagić maši zicer. Anđušić je pogodio oba bacanja. Nervozan početak meča na obe strane.

1. minut - Poenima Adamsa počinje utakmica.

18.05 - U prvom ovoseznoskom duelu ovih ekipa Cedevita Olimpija je slavila 77:74, pa će crno-beli sada pokušati da im se revanširaju.

18.04 - Ekipa Željka Obradovića blista u poslednje vreme, kako na Jadranu, tako i Evroligi, a uvertiru pred ovaj meč napravili su pobedom protiv Olimpijakosa (90:75)

18.01 - Partizan je lider ABA lige sa 19 pobeda i dva poraza, dok je Cedevita Olimpija četvrta sa skorom 15-6.

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 23. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Cedevita Olimpija. Uz alo.rs pratite sva deašvanja iz Arene.