SA BOSFORA SE VIDI TOP 8 Partizan odigrao poslednju deonicu za udžbenike, srušio dvostrukog prvaka Evrope i nastavlja svoj san i pohod ka plej-ofu Evrolige

Crno-beli su očajno krenuli meč, Efes je već u prvoj četvrtini imao neverovatnih 17 poena prednosti, ali ekipa Željka Obradovića se već do poluvremena vratila u igru.

U nastavku su gosti odigrali fantastično, treća četvrtina nam je donela neverovatnu košarku i veliku borbu, a u poslednjih 10 minuta, samo jedna ekipa je postojala na parketu.

Partizan sada ima učinak od 16 pobeda i 13 poraza i napravio je veliki korak ka plasmanu u Top 8.

Kevin Panter je poenterski vodio crno-bele sa 19 poena i dobrim procentima šuta (tri od pet za dva i tri od pet za tri poena, uz četiri od četiri pogođena slobodna bacanja.

Matijas Lesor je bio najkorisniji pojedinac gostiju sa indeksom 23, imao je 17 poena i sedam skokova, od čega čak četiri u napadu, dok je Zek Ledej dodao 16 poena

Zek Ledej je dodao 16 poena, a Aleksa Avramović 14.

U poraženom sastavu Vil Klajburn se istakao sa 22 poena i osam skokova, Elajdža Brajant je postigao 16, a Vasilije Micić 15 poena uz pet asistencija.

Efes - Partizan (84:97)

Dvorana: Sinan Erdem (Istanbul)

Efes: Larkin (9), Singlton, Brajant (16), Gazi, Klajburn (22), Arna, Tunčer, Plajs (7), Micić (15), M Baje (5), Žižić, Danston (10)

Partizan: Vukčević, Ledej (16), Avramović (14), Panter (19), Smailagić, Papapetru (2), Egzum (9), Naneli (16), Lesor (17), Trifunović (2), Anđušić, Madar (2)

40. minut - Egzum će sa linije penala pečatirati veliku pobedu crno-belih!

39. minut - Dante Egzum pogađa oba slobodna bacanja (78:93)

38. minut - Partizan krabi ka pobedi u Istanbulu! (76:89)

36. minut - Precizan je Džejms Naneli sa linije penala (72:82)

35. minut - Napravio je sada seriju poena Kevina Panter, Partizan ima +7 (72:79)

34. minut - Kakva trojka Kevina Pantera, a potom i Džejmsa Nanelija!

33. minut - Lesor staje na liniju penala i pogađa oba bacanja (70:71)

32. minut - Važna trojka Klajburna, prava rezultatska klackalica (70:67)

30. minut - Lesor precizan sa poludistance, biće uzbudljiva poslednja deonica (64:63)

29. minut - Raspoložen je Klajburn, nova trojka, a onda u kontri, Kevin Panter ide na polaganje i pogađa uz faul! (60:61)

28. minut - Raspoložen je i Aleksa Avramović, njegova nova trojka! (55:58)

26. minut - Ledej precizan sa linije penala, a onda Danston pogađa, pa potom i Avramović za tri, ponovo imamo nerešen rezultat (52:52)

25. minut - Vasa Micić pogađa svoju drugu trojku na utakmici, pa sada ponovo Efes ima prednost od tri poena (50:47)

23. minut - Važnu trojku iz ćoška pogađa Vil Klajburn, a onda potom još jedna za turski tim i sada mora da zatraži Željko Obradović (43:44)

22. minut - Kakav pogodak Dntea Egzuma, gotovo na isteku napada turske ekipe (37:44)

21. minut - Ponovo Naneli gotovo sa pola terena ubacuje trojku! (37:42)

20. minut - Nastavlja seriju Partizan, potpuo je sada posustala odbrana Efesa (35:39)

19. minut - Poeni Avramovića u kontri za +2 (35:37)

18. minut - Ponovo bacanja za Ledeja, a on to zna da iskoristi (32:33)

17. minut - Vodi Partizan prvi put na meču poenima Zeka Ledeja (30:31)

16. minut - Trojka Džejmsa Nanelija! (30:29)

15. minut - M Baje pogađa važnu trojku za Efes i prekida furioznu seriju Partizana (28:24)

14. minut - Kucanje Danstona, pa onda i pogodak Zeka Ledeja, potom i kucanje Matijasa Lesora za dodatno slobodno bacanje, pa mora da pozove tajm-aut Ergin Ataman (25:21)

13. minut - Promašuje Naneli, ali ispravlja to Lesor (23:17)

12. minut - Izgubljena lopta za Efes, potom u kontri kucanje Ledeja (23:15)

11. minut - Smanjuje Partizan prednost Efesa (23:11)

10. minut - Prvi poeni i Alekse Avramovića na utakmici (23:11)

9. minut - Slobodna bacanja ima Larkin, polovičan je sa linije penala (23:6)

8. minut - Šejn Larkin poentira dvojku sa poludistance, još uvek crno-beli deluju pomalo bledo na početku meča (19:6)

6. minut - Novi poeni domaće ekipe, za sada lako prolaze u odbrani igrači Ergina Atamana (17:6)

5. minut - Nova trojka za Efes, mora da reaguje tajm-autom Željko Obradović (13:4)

4. minut - Micić lagano na polaganje za furiozan start Efesa (10:2)

2. minut - Nastavlja domaćin seriju na početku, a prve poene za Partizan postiže i Papapetru (5:2)

1. minut - Prve poene na meču postigao je Efes i to trojku!

17.51 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 29. kola Evrolige između Partizana i Efesa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Istanbula.