VELIKA POBEDA PARTIZANA U BOLONJI Crno-beli srušili Virtus, Top 8 je sve bliže

Crno-beli su prvo gostovanje u Italiji rešili u svoju korist, a već u četvrtak će na megdan Armaniju.

Ovom pobedom Partizan je napravio još jedan veliki korak ka plasmanu u Top 8 Evrolige! Bila je ovo 15. pobeda crno-belih u elitnom takmičenju, dok Vitus ima skor 12-15.

Izabranici Željka Obradovića su u većem delu utakmice imali kontrolu, pa su zasluženo došli do trijumfa.

Prva četvrtina je bila izuzetno efikasna. Pljuštale su trojke. U Partizanu je dominirao Kevin Panter, a kod domaćih Miloš Teodosić.

Ekipa Serđa Skariola je koristila izuzetno loše odluke protivnika, a novom serijom, ovoga puta 7:0, u 18. minutu je obezbedila osam poena prednosti – 44:36. Ipak, Partizan je do odlaska na odmor uspeo koliko-toliko da poveže redove, Zek Ledej je sjajnim zakucavanjem posle skoka u napadu ulio dodatno samopouzdanje saigračima, tako da je domaći tim na odmor otišao sa svega plus 2 (47:45).

Partizan je sjajno otvorio drugo poluvreme. Serijom 7:0 preokrenuo je rezultat i poveo 52:47, a odličan u tim trenicima bio je Alen Smailagić.

Virtus je serijom 8:1 uhvatio goste na spavanju i na nešto više od dva minuta pre kraja treće četvrtine preokrenuo na 63:61.

Partizan je u istom ritmu počeo i odlučujući period meča i serijom 8:0 u 35. minutu prvi put je došao do dvocifrene prednosti – 75:65. U tim trenucima blistao je Egzum sa osam poena uz dva zakucavanja.

Nije se Virtus predavao, poenima Mama Žaitea na nešto više od tri minuta pre kraja prepolovio je minus na 79:74.

Ipak, crno-beli su sačuvali prednost bez većih problema i došli do velike pobede.

Partizan su do pobede predvodili Egzum sa 18, te Panter i Naneli sa po 17 poena.

U redovima Virtusa prednjačio je Žaite sa 14 poena, a Miloš Teodosić je ostvario dabl-dabl, 11 poena i 12 asistencija.

Virtus - Partizan 79:87 (26:28, 21:17, 16:20, 16:22)

Hala: Segafredo arena (Bolonja)

Sudije: Danijel Jeresuelo, Džozef Bisang, Đentan Ćići

Virtus: Menion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Žaite 14, Heket 5, Miki 13, Vims, Teodosić 11, Abas 10, Odželej 13.

Partizan: Vukčević, Ledej 8, Avramović, Panter 17, Smailagić 9, Papapetru 3, Egzum 18, Naneli 17, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 87:79!

39. minut - Serija Partizana, Panter za +8! Trojku za domaće postiže Abas. Minut do kraja, crno-beli imaju +5.

38. minut - Miki zakucava, Virtus je na -2, ali onda trojka Nanelija!

37. minut - Klub iz Bolonje smanjuje na samo pet poena zaostatka. Odmah Obradović zove minut odmora.

36. minut - Partizan na +10! Ali, Teodosić pogađa za tri uz faul

35. minut - Važan koš Madara, Partizan na +8!

34. minut - Ništa ne mogu da pogode domaći.

33. minut - Eksum krade loptu i zakucava u kontri 65:69

32. minut - Madar poentira posle ofanzivnog skoka, crno-beli imaju +4

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan ima minimalnu prednost - 63:65

29. minut - Smailagić nije uspeo da pogodi, ali popravlja Egzum - 63:63!

28. minut - Miki pogađa oba penala i nerešeno je u Bolonji.

27. minut - Izgubljena lopta za Partizan i laki poeni Pajole.

26. minut - Egzum pogađa oba bacanja, Partizan ima +5.

25. minut - Teodosić je nekako "ugurao" loptu u koš Parnog valjka, veliku borbu gledamo na parketu 54:56.

24. minut - Panter pogađa sa poludistance 52:56.

22. minut - Alen Smailagić postiže vrlo važnu trojku za Partizan 47:50 A onda u narednom napadu ponovo centar Parnog valjka poentira, Smailagić ima devet poena na svom kontru.

21. minut - Naneli postiže prve poene u drugoj četvrtini 47:47.

20. minut - Brutalno zakucavanje Žaitea. Papapetru na drugoj strani pogađa trojku. Naneli se lepo snalazi i pogađa za dva. Poluvreme je, Virtus vodi 47:45!

19. minut - Nebeski skok Ledeja. Amerikanac hvata loptu posle promašaja Pantera. Pogađa uz faul. Skarolo traži tajm-aut.

18. minut - Nema ritma u napadu Partizana. Izgubljena lopta Madara. Lesor je ušao u igru umesto Smailagića. Teodosić igra odlično, ima šest poena i već sedam asistencija.

17. minut - Miki pogađa posle nove asistencije Teodosića.

16. minut - Kontra Virtusa i trojka Abasa za +4.

15. minut - Avudu Abas zakucava i Virtus vodi 33:32.

14. minut - Bako donosi izjednačenje Virtusu. Dobra košarka u Bolonji.

12. minut - Eksum je silovito krenuo na polaganje, i pogodio uz faul. Potom je realizovao slobodno bacanje 29:31

11. minut - Pajola pogađa trojku na otvaranju druge deonice 29:28

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 28:26.

9. minut - Panter pogađa oba bacanja i dolazi do 11. poena.

8. minut - Panter pogađa u kontri, ima već devet poena. Lesor se odlično snalazi i pogađa uz faul.

7. minut - Nova trojka Miloša Teodosića - 17:19. Ledej je precizan za dva.

6. minut - Lesor pogađa iz odbojke.

5. minut - Igra ekipa Željka Obradovića brzo. Panter pogađa za plus pet, ali odmah uzvraća Virtus - 14:17.

4. minut - Panter stiže do svog petog poena. Partizan je na +6! Heket je pogodio trojku, Virtus na -1.

3. minut - Smailigaić je sada precizan za tri, Partizan vodi 11:7

2. minut - Naneli pogađa za dva za vođstvo gostiju. Madar pogađa trojku!

1. minut - Teodosić pogađa trojku na startu meča! Uzvraća Kevin Panter.

20.30 - Početak je malkice bio odložen pošto je bilo problema sa satom i umesto 10 minuta je stajalo da ima 20.

20.27 - Ceo gostujući sektor je pun navijačima Partizana. Ekipa Željka Obradovića će ponovo kao i u Minhenu imati veliku podršku svojih pristalica.

19.33 - Kako stvari stoje, u timu iz Bolonje neće biti Toka Šengelije koji se razboleo na dan utakmice.

19.27 - U prvom meču ova dva tima igranom u Areni, Partizan je slavio sa ubedljivih 90:62.

19.23 - Crno-beli su trenutno šesti na tabeli sa skorom 14-12, dok je Virtus 12. sa 12 pobeda i 14 poraza.

19.21 - Za Partizan bi ova turneja u Italiji mogla da bude ključna kada je reč o borbi za Top 8. U slučaju maksimalnog učinka, gotovo sigurni bi crno-beli ostvarili cilj.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 27. kola Evrolige u kojem se sastaju Virtus i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Bolonje.