CRNO-BELI POKLEKLI U KRCATOJ ARENI Gudurić vodio Fenerbahče do pobede i prekinuo Partizanovu seriju

Bio je Partizan jako blizu pete vezane pobede u Evroligi, imao u nekoliko navrata dobru šansu da slomi Fenerbahče i pobedi turski tim drugi put ove sezone, ali je na kraju ostao bez trijumfa.

Fenerbahče je plesao po notama Marka Gudurića. Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde odigrao je možda i najbolji meč ove sezone. Ubacio je 25 poena uz sedam asistencija i sa indeksom korisnosti 35 verovatno će biti i najbolji igrač ovog kola.

Šutirao je reprezentativac Srbije 4/5 za tri, a podršku je imao u Dešonu Pjeru koji je skupio 21 poen uz šut za tri 5/5. Jasno je da su njih dvojica napravila najveći problem crno-belima.

Partizan je igrao dobro u prvom poluvremenu, uspevao da odgovori na odličan šut gostiju. Madar je bio odličan i brzo skupio 15 poena. Imao oscilacije i "minus" od 10 poena, a onda se vratio u egal utakmicu.

U nekoliko navrata uspevali su crno-beli da dođu do pet poena prednosti, ali nakon 78:75 usledio je veliki pad u igri domaćih. Fenerbahče je ušao u seriju, došao do osetnije prednosti i uspeo da je sačuva do kraja meča.

Najefikasniji kod Partizana bili su Kevin Panter sa 25, odnosno Matijas Lesor sa 15 poena i 11 skokova. Kod Fenera istakli su se pomenuti Gudurić sa 25 i Pjer sa 21 poenom.

Partizan naredni meč u Evroligi igra u Beogradu protiv Albe 2. marta, dok će Fenerbahče dan kasnije dočekati Virtus.

PARTIZAN - FENERBAHČE 94:97 (22:22, 24:25, 23:21, 25:29)

Hala: Štark arena, Sudije: Migel Anhel Perez, Roris Rižik, Gitis Vilius

40. minut - Egzum zakucava u kontri za 92:95. Još 33 sekunde do kraja. Gudurić je pogodio dva penala i stavio tačku na meč.

39. minut - Hejs Dejvis pogađa jedno od dva penala za 90:95.

38. minut - Egzum za dva, a onda ponovo Gudurić uz faul. Siguran i sa penala. Lesor ponovo oba puta siguran sa penala. Buker ostaje sam nakon toga i lagano zakucava.

37. minut - Zakucava Gudurić uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje za ukupno 20 njegovih poena. Lesor siguran sa penala - 84:88.

36. minut - Panter pogađa trojku uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje za "minus tri".

35. minut - Pjer ponovo za tri.

34. minut - Gudurić za tri. Ponovo vodi Fenerbahče.

33. minut - Na jednoj strani Panter za tri, na drugoj Vilbekin na isti način dolazi do poena - 78:78.

32. minut - Pjer je ostao sam i pogodio. Šutira 4/4 za tri. Panter uzvraća pogotkom uz faul. Siguran i sa dodatnog penala.

31. minut - Uroš Trifunović je proigrao Lesora koji zakucava. Na drugoj strani uzvraća Vilbekin trojkom i opet je nerešeno.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Lesor se snašao pod obručem i pogodio.

29. minut - Gudurić pogađa dva penala za 67:65, a onda trojka reprezentativca Srbije za novo vođstvo Fenerbahčea.

28. minut - Panter donosi nove poena Partizanu sa penala, a onda Pjer ponovo siguran za tri.

26. minut - Panter uz faul! Pogađa i dodatno bacanje, a onda Pjer pogađa trojku.

25. minut - Papapetru sada uspeva da pronađe dobru poziciju i pogodi za dva.

24. minut - Hejs Dejvis je izgradio poziciju i pogodio za dva. Onda Egzum iz teške pozicije pogađa trojku od tablu. Buker na drugoj strani dolazi do prvih poena.

23. minut - Smailagić popravlja promašaj Eguzuma za prednost domaćih.

22. minut - Smailagić zakucava za nerešen rezultat - 50:50.

21. minut - Panter otvara drugo poluvreme polaganjem, a onda Vilbekin pogađa trojku.

20. minut - Poeni Vilbekina, pa onda Lesor koristi mismeč situaciju. Nakon toga Lesor sa penala vraća Partizan u prednost. Ipak, Motli vraća goste u prednost za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Panter sada za dva - 42:43.

18. minut - Trojka Pantera za nastavak serije Partizana.

17. minut - Egzum siguran i crno-beli se vraćaju na "minus pet".

16. minut - Madar pogađa uz faul. Poentira i sa dodatnog bacanja. Onda Gudurić na drugoj strani na isti način dolazi do poena. Faul Madara. Pogodio je i dodatno bacanje Srbin.

15. minut - Evards se prošetao do koša za prvu dvocifrenu prednost gostiju na meču. Madar odgovara trojkom za "minus sedam".

14. minut - Nastavljena je serija gostiju, nova trojka Gudurića. Panter na drugoj strani pogađa dugu dvojku, ali Džekiri brzo uzvraća.

13. minut - Ponovo Hejs poentira, sada u kontri za 25:30.

12. minut - Prvo trojka Gudurića, pa Hejsa Dejvisa i opet Fenerbahče vodi.

11. minut - Trojka Smailagića na startu druge deonice.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut -

9. minut - Pjer za tri, sada je 18:20, ali stiže odgovor Egzuma!

8. minut - Serija gostiju, Motli dolazi do poena i donosi prvu prednost Fenerbahčeu na meču. Ledej uspeva da uzvrati nakon ofanzivnog skoka.

5. minut - Motli je prvi put dobio blokadu Lesora, ali se ispravio i zakucao za 12:9. Lagano na drugoj strani pogađa Madar, ali Pjer vraća.

4. minut - Motli za dva, a onda Papapetru pogađa uz faul! Siguran i sa dodatnog bacanja. Motli na drugoj strani dolazi do novih poena.

3. minut - Uzvraća Madar na isti način, trojka Izraelca, a nakon toga i poeni Papapetrua za 9:3.

2. minut - Lesor siguran pod obručem, a onda trojka Kalatesa za prve poene Fenerbahčea.

1. minut - Prvi poeni za Partizan preko Madara.