NOVA STOTKA PARTIZANA Crno-beli deklasirali Borac i napravili sjajnu uvertiru za Kup

Crno-beli su tako potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi i nastavili seriju pobeda, te napravili odličnu uvertiru za Kup Radivoja Koraća.

Partizan je imao potpunu kontrolu od prvog do poslednjeg minuta i lako došao do pobede.

Početak meča obeležio je Jam Madar koji je posle samo četiri minuta igre bio dvocifren, a odlično ga je pratio Tristan Vukčević.

Goste su pokušavali da održe u igri bivši centar Partizan Đorđe Gagić i Hanter Hejl, ali je bila evidentna razlika u klasi.

Crno-beli su prvu dvocifrenu prednost stekli krajem prve četvrtine, ali su nju okončali sa vođstvom od +9, nakon polovičnog učinka Smailagića sa linije penala.

Čačani su nešto bolje otvorili drugi kvartal, Obradović je reagovao tajm-autom, da bi +10 ubrzo vratio Anđušić.

Na odmor sa otišlo sa vođstvom Partizana 48:39.

Nastavili su crno-beli u drugom delu sa odličnom igrom pre svega u fazi napada. Pogodili su veliki broj trojki i konstantno povećavali prednost.

Radonjić je poslednju četvrtinu otvorio trojkom, da bi onda usledila rapsodija crno-belih.

Crno-beli su nastavili da rešetaju, posle a posle zakucavanja Lesora, uz faul, stigli su i do najveće prednosti, koja je dodatno porasla ubrzo, na +29.

Na kraju Partizan beleži trijumf od 30 poena prednosti.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Lesor sa 19 poena, po 16 su ubacili Madar i Vukčević, a 13 je ubacio Avramović.

Na drugoj strani istakli su se Hejl sa 24 i Ggaić sa 22 poena.

Partizan - Borac 114:84 (30:21, 18:18, 34:27, 32:18)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: M. Jovčić, M. Pecelj, V. Vesković

Partizan: Vukčević16, Avramović 13, Panter 11, Smailagić3, Papapetru 2, Egzum 8, Naneli 5, Lesor 19, Trifunović 10, Anđušić 11, Madar 16.

Borac: Boldvin 12, Ćurčić, Glišić 2, Nikolić, Petrović, Tomašević 6, Gagić 22, Kočović, Novaković 7, Radonjić 9, Čarapić 2, Hejl 24

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 114:84!

38. minut - Odavno je ovde sve rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

37. minut - Evo i Egzumove trojke - 104:80!

36. minut - Novu trojku postigao je Tristan Vukčević 99:75

34. minut - Nastavlja se šuterska rapsodija Partizana, ovoga puta trojku je pogodio Uroš Trifunović.

33. minut - Papapetru precizan van linije 6,75.

31. minut - Radonjić pogađa za tri u prvom napadu Borca u poslednjoj deonici.

Treča četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan ima 16 poena prednosti.

28. minut - Bili su u dobrom ritmu gosti, ali je nakon trojke Avramovića, jednu ubacio i Naneli, koji je posle lepo i zakucao, a poenterski učinak podebljao je i Panter, 75:60.

26. minut - Serija Borca 6:0. Prekida je Aleksa Avramović trojkom!

25. minut - Ekipa Željka Obradovića ima potpunu kontrolu - 63:53.

24. minut - Novaković lako poentira , crno-beli imaju +15

22. minut - Trojka Kevina Pantera, Partizan na +13!

21. minut - Poenima Lesora počinje drugo poluvreme. Na drugoj strani precizan je Boldvin.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 48:39!

18. minut - Gagić je pogodio trojku! Odlično igra bivši košarkaš Partizana.

17. minut - Serija Lesora koji vrlo brzo dolazi do osam poena, Partizan na +14

16. minut - Lesor pogađa na dodavanje Anđušića.

14. minut - Posle trojke Borca, Lesor na drugoj strani zakucava 39:30

13. minut - Danilo Anđušić pogađa za tri poena, crno-beli ponovo imaju +10

12. minut - Gagić i Hejl jedini raspoloženi u napadu u redovima gostiju.

11. minut - Aleksa Avramović se upisao u strelce.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 30:21.

9. minut - Vukčević je uz Madara najbolji igrač Partizana, postigao je osam poena.

8. minut - Gagić stiže do svog šestog poena, Borac prilazi na -5.

7. minut - Smailagić se lepo snašao i lako poentirao 24:17

6. minut - Hejl pogađa trojku za goste. Borac sasvim solidno parira Partizanu u prvoj deonici.

5. minut - Vukčević pogađa uz faul, Partizan na +7!

4. minut - I još jedna trojka Madara koji već ima deset poena.

3. minut - Sada Madar pogađa trojku, Partizan vodi 10:7.

2. minut - Madar lepo poentira iz rolinga 5:2

1. minut - Gagić postiže prvi koš na utakmici. Vukčević pogađa trojku

18.19 - U prvom ovesezonskom susretu dva tima, Partizan je u Čačku slavio 81:62.

18.16 - Partizan u regionalnom takmičenju ima 16 pobeda i dva poraza, dok je Borac na skoru 4-14.

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 19. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Borac. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".