STOTKA CRNO-BELIH Partizan razbio Megu i nastavio seriju trijumfa

Crno-beli su ostvarili 16. pobedu i osam kola pre kraja obezbedili plasman u plej-of ABA lige. Mega je prekinula niz od četiri pobede i sada ima skor od sedam pobeda i 11 poraza.

U novobeogradskoj hali "Ranko Žeravica", u ekipi Partizana najefikasniji je bio Jam Madar sa 15 poena, a Džejms Naneli postigao je 14.

Alen Smailagić pobedi je doprineo sa 13 poena i šest skokova, Danilo Anđušić sa 13 poena i pet asistencija, a sa 13 poena utakmicu je završio i Kevin Panter. Aleksa Avramović postigao je 10 poena i imao je šest asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte, a Matijas Lesor devet poena, pet skokova i četiri asistencije.

ABA liga/Dragana Stjepanović

U ekipi Mege Nikola Đurišić postigao je 17 poena uz šest asistencija, Luka Cerovina dodao je 12 poena, sedam asistencija i četiri skoka, a Danko Branković 11 poena i sedam skokova.

U sledećem kolu Partizan će za sedam dana dočekati Borac, a Mega će dan ranije igrati u Podgorici protiv Studentskog centra.

MEGA - PARTIZAN 78:103 (17:28, 20:37, 20:20, 21:17)

Hala: Hala sportova Ranko Žeravica, Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

MEGA: Branković 11, Rudan 9, Uskoković 10, Kazalon, Đurišić 17, Kovačević, Cerovina 12, Rori 5, Grbović 7, Marković, Mušikić 4, Stefanović 3.

PARTIZAN: Vukčević 6, Ledej 3, Avramović 10, Panter 13, Smailagić 13, Papapetru 2, Egzum, naneli 14, Lesor 9, Trifunović 5, Anđušić 13, Madar 15

38. minut - Na jednoj strani zakucava Smailagić, a na drugoj Branković.

36. minut - Siguran Avramović nakon prodora - 64:95.

35. minut - Poeni Đurišića uz faul, siguran i sa dodatnog bacanja.

32. minut - Smailagić zakucava za "plus 31".

31. minut - Trojka Trifunovića na startu poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Rudan zakucava za tačno 30 razlike, a onda isti igrač ponovo odličan u napadu.

26. minut - Lesor lagano poentira iz rolinga - 47:80.

25. minut - Đurišić siguran za dva, a onda Madar uzvraća na identičan način.

24. minut - Panter pod faulom. Pogodio je i dodatan penal za 41:75.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Madara uz faul. Siguran i sa dodatnog penala bek Partizana.

20. minut - Uskoković za tri - 35:64, pa onda poeni Đurišića.

19. minut - Još jedna trojka Anđušića, njegova treća, a ukupno 12. za goste.

18. minut - Anđušić pogađa trojku uz faul, siguran i sa penala, a onda Cerovina smanjuje na drugoj strani.

14. minut - Sada trojka i Anđušića, a onda i Nanelija za 20:46.

13. minut - Ponovo Naneli za tri, gosti imaju 20 poena prednosti.

11. minut - Nova trojka gostiju, sada Avramović siguran.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Još jedna trojka Nanelija za 17:28 posle 10 minuta igre.

9. minut - Branković poentira bez mnogo problema, a onda još jedna, peta trojka gostiju preko Nanelija.

8. minut - Nova trojka za Partizan preko Pantera, a onda zakucavanjem Lesora gosti idu na "plus 10".

7. minut - Druga trojka Pantera na meču za 10:17, a onda Cerovina odličan pod košem.

5. minut - Prva trojka za domaće preko Rudana.

4. minut - Lesor lagano poentira i uvećava prednost gostima.

3. minut - Prva trojka na meču stiže preko Madara, a onda isto čini i Panter za 3:10.

2. minut - Prvu prednost Partizanu donosi Lesor nakon dobre igre leđima pod košem.

1. minut - Utakmica počinje poenima Brankovića, a na drugoj strani brzo prvi koš za goste postiže Papapetru.