PARTIZAN NIJE IMAO MILOSTI PREMA ASVELU Crno-beli "potvrdili" brejk iz derbija, zgromili Francuze u paklu Arene i nastavljaju pohod ka Top 8

Tim Željka Obradovića je stigao do 11. pobede, dok je Asvel doživeo 14. poraz, uz osam pobeda.

Svih 11 košarkaša Partizana koji su igrali su postigli poene. Kevin Panter je postigao 22 poena, Dante Egzum 13, Matijas Lesor 12, a Džejms Naneli 10.

U gostujućem timu po 14 poena su postigli Fal i Pons, a 11 Bost.

Bila je ovo rapsodija crno-belih i jedna od najboljih utakmica ove sezone. Panter je od početka pokazao koliko je raspoložen, pa je u prvom poluvremenu postigao 17 poena.

Crno-beli su u svakoj od tri četvrtine pravili razliku, pa su mnogo pre kraja rešili pitanje pobednika.

Partizan u narednom kolu, već u petak gostuje Žalgirisu u Kaunasu, dok će Asvel ugostiti Virtus.

Partizan - Asvel (92:71)

Dvorana: "Štark arena"

Sudije: Huan Karlos Garsija, Serhio Silva, Rain Perandi

Partizan: Avramović, Ledej, Lesor, Panter, Trifunović, Anđušić, Egzum, Madar, Naneli, Papapetru, Smailagić, Vukčević

Asvel: Bost, De Kolo, Pons, Rišašer, Tajus, Dio, Fal, Kaudi, Metjuz, Noa, Obasoan

39. minut - Madar dodaje za Smailagića (89:68)

38. minut - Crno-beli sigurno privode utakmicu kraju (86:67)

PARTIZAN NIJE IMAO MILOSTI PREMA ASVELU Crno-beli

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

37. minut - Danilo Anđušić pogađa sa poludistance (84:65)

36. minut - Kucanje Ponsa, potom Naneli pogađa iz kontre (82:61)

31. minut - Smanjuje Asvel prednost crno-belih (76:57)

30. minut - Dio je pogodio za tri poena u poslenjoj sekundi treće deonice (76:54)

27. minut - Kako igra Partizan! Novo kucanje Zeka Ledeja! (70:46)

26. minut - Ne greči večeras Panter, njegovih 19 poena (63:46)

25. minut - Ponovo Aleksa Avramović, njegovi peti poeni, svi u ovoj četvrtini (61:44)

24. minut - Avramovićevo maestralno kucanje!!! (59:44)

23. minut - Novi poeni i za Nanda De Koloa (57:42)

22. minut - Trojka Trifunovića, a potom on hvata loptu, bukvalno je krade iz ruku gostiju, sjajna borba mladog igrača i poentira u kontri (57:38)

21. minut - Osmi poen za Fala (50:38)

20. minut - Neverovatan je Egzum! Kakvo kucanje, a onda i pogađa dodatno slobodno bacanje, njegov 11-i poen (50:33)

19. minut - Nastavlja sa poenima Kevin Panter, ne mogu da ga zaustave nikako igrači Asvela (45:29)

18. minut - Naneli je ostavljen sam i pogodio je trojku, a onda ponovo Naneli!! (43:27)

17. minut - Kakav prodor Egzuma! Ima i dodatno slobodno bacanje (37:25)

16. minut - Mnogo prostora za Fala (35:25)

15. minut - Fal postiže poene konačno za goste (33:23)

14. minut - Ledej lagano prolazi pored odbrane Francuze, tajm-aut za goste (31:21)

13. minut - Naneli ubacuje svoje prve poene na večerašnjoj utakmici (29:21)

12. minut - Dijo pogodio trojku! (27:21)

9. minut - Pogađa Lesor i dodatno slobodno bacanje (23:13)

8. minut - Trojka Papapetrua! Eksplodirala je Arena! Lesor potpuno sam u reketu pogađa (19:13)

5. minut - Ponovo je pogodio Panter, ovoga puta uz faul, potom laki poeni Tajusa (11:11)

4. minut - Sjajni Uroš Trifunović, odličan njegov prodor, ali već je napravio dva faula (8:5)

3. minut - Ponovo Panter, nova trojka Partizanovog pleja (6:3)

2. minut - Kevin Panter pogađa prvu trojku na meču (3:3)

20.27 - Sjajna atmosfera u Areni pred početak meča:

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 22. kola Evrolige između Partizana i Asvela. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Štark arene".