PARNI VALJAK SAMLEO MZT Partizan pružio brutalnu partiju protiv ekipe iz Skoplja, ubacio preko 100 poena za 50+ i novu pobedu u ABA ligi

Ekipa trenera Željka Obradovića je rivala pustila da se nada oko jedan minut. Tačnije, do rezultata 2:4. Od tog trenutka krenula je crno-bela mašinerija, koja je za tili čas povela sa 10:4, a već i pre kraja uvodne deonice izgradila 14 poena prednosti. Kako je Partizan igrao, i ne čudi.

Ubacili su čak 90% šuteva (9/10) u uvodnoj deonici, rivala sveli na 38,5% "uspešnosti", a iako je gotovo savršeno ofanzivno izdanje nešto splaslo u drugoj četvrtini (procenat šuta domaćih je pao na, i dalje impresivnih, 69,2%), uoči završetka poluvremena, crno-beli su vodili sa +23 (54:31).

ABA liga/Dragana Stjepanović

Uz odlične partije Smailagića, koji je do velikoh predaha ubacio 11 poena, ali i Nanelija (9), Pantera (8) i Egzuma (7), bilo je već tada jasno kome će pripasti oba boda s ovog meča, pa je na snazi ostalo samo pitanje - kojom koš-razlikom će rival iz Severne Makedonije biti poslat kući.

A rasla je ona i do 50 razlike (114:64), usled velikog naleta u "režiji" Avramovića, Vukčevića i Nadara, i do 53 (118:65) u pretposlednjem minutu, da bi na kraju semafor pokazao pomenutih 120:67.

Jeste Partizan u ovaj meč ušao kao veliki favorit, jer je bio drugi na tabeli, a naspram sebe imao poslednjeplasiranu ekipu, ali je način na koji je domaćin odigrao utakmicu mogao samo obraduje "grobare" čiji su ljubimci oborili klupski ABA rekord. Naime, dosad je najveći broj poena u regionalnom takmičenju Partizan dao Igokei, pre pet i po godina - 117.

Nakon što je Partizan deklasirao Baskoniju pred svojom publikom, te ove lekcije ekipi iz Skoplja, njegovi navijači mogu i te kako da budu zadovoljni formom u kojoj se trenutno nalazi ekipa iskusnog stratega. "Žoc" će crno-bele sledeći put voditi u četvrtak, od 20.45 na evroligaškom gostovanju Valensiji, dok u nedelju gostuje Studentskom centru u novom ABA izazovu.

(Uživo) Partizan - MZT (120:67)

Dvorana: "Štark arena" (Beograd)

Sudije: Tomislav Hordov, Bojan Kruljac, Edo Javor

KK Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

MZT: Krstevski, Bursać, Mićović, Kafi, Robev, Mitevski, Kuk, Ver, Abu, D. Stojanovski, V. Stojanovski, Pandev

39. minut - Pogađa Madar dva od tri slobodna bacanja (116:65)

38. minut - Sjajan procenat šuta za tri ima Partizan na ovom meču (17/31). Precizan je Avramović (113:64)

36. minut - A sada i trojka Izraelca, pa onda Avramović poentira, mora da reaguje trener MZT-a (107:58)

35. minut - Poeni Madara za ukupno 100 poena crno-belih! (100:58)

33. minut - Zakucao je Vukčević, Partizan odlazi na +43! (94:51)

32. minut - Smailagić je došao do svog 18. poena (92:51)

31. minut - Polaganje za Tristana Vukčevića (89:51)

30. minut - Ledej prcizan sa linije penala (84:51)

29. minut - Još jedna trojka Partizana, ovaj put Zek Ledej je ubacio, crno-beli dolaze na +30 (78:48)

28. minut - Trojka i za Danila Anđušića, dominacija crno-belih, a onda poeni i Bursaća na drugoj strani (74:48)

27. minut - Lagani poeni Alena Smailagića (69:46)

24. minut - Promašena trojka Stojanovskog. Madar precizan sa poludistance (64:44)

23. minut - Pogodio je Smailagić uz dodatno slobodno bacanje (60:38)

22. minut - Trojka Jama Madara! (57:36)

21. minut - Poeni za gostujući tim na startu drugog poluvremena (54:36)

20. minut - Stojanovski pogađa trojku u poslednjoj sekundi za kraj prvog poluvremena

19. minut - Naneli pogađa i to novu trojku crno-belih (52:31)

18. minut - Trojka Tristana Vukčevića! Partizan čuva prednost stečenu na kraju prve deonice (49:31)

17. minut - Ponovo Džejms Naneli, njegov sedmi poen, a onda je lako probio odbranu MZT-a Avramović i bez problema zakucao (46:29)

16. minut - Naneli precizan za tri poena (42:29)

15. minut - Onda i trojku pogađa Egzum, raspucao se Australijanac u ovim trenucima (40:23)

14. minut - Strašno zakucavanje Dantea Egzuma! (37:23)

12. minut - Nova trojka za MZT (35:20)

11. minut - Sjajna asistencija Vukčevića za Smailagića, koji je pogodio i dodatno slobodno bacanje, onda i trojku, odlična njegova partija (35:15)

10. minut - Prvi poeni večeras i za Dantea Egzuma, precizan je sa linije penala (28:15)

9. minut - Sjajan potez Smailagića, njegovi novi poeni, a onda neverovatna trojka Vera na drugoj strani (24:15)

7. minut - Poeni i za Alena Smailagića, ušao je i Naneli u igru, pogodio sa poludistance (20:11)

6. minut - Kafi ubacuje trojku za ekipu iz Severne Makedonije, uzvraća istom merom i Joanis Papapetru (17:9)

5. minut - Uroš Trifunović koji je sjajno odigrao prošlu utakmicu protiv Baskonije u Evroligi, upisao se u strelce (12:6)

4. minut - Novi poeni za kapitena crno-belih, njegov osmi poen, pogodio je i Kafi (10:6)

2. minut - Panter pogađa za tri poena! (8:4)

1.minut - Poeni za Matijasa Lesora, upisao se i Stojanovski (5:4)

17.33 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 15. kola Admiral Bet ABA lige između Partizana i MZT-a iz Skoplja. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Štark arene".