PARTIZAN SERVIRAO ŠPANCIMA OSVETU SA KAMATOM Crno-beli trojkama razbili Baskoniju u grotlu "Arene"

Bila je ovo deveta pobeda crno-belih u elitnom takmičenju, dok su Španci na skoru 11-8.

Partizan se ujedno i revnširao za bolan poraz iz prvog dela sezone, kada je Baskonija slavila 103:96.

Ekipa Željka Obradovića je do pobede došla najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri. Postigli su 13 trojki iz 23 pokušaja (56,5%).

Gosti su u Beograd došli bez povređenih Markusa Hauarda i Pjerija Henrija, pa je ulogu lidera preuzeo Vanja Marinković koji je odigrao odlično protiv svog bivšeg kluba.

Prva četvrtia protekla je u znaku Janisa Papapetrua koji je postigao deset poena, a odličan je u tom delu igre bio Uroš Trifunović sa dve postignute trojke.

Već nakon deset minuta igre Partizan je imao dvocifrenu prednost 29:17.

Odlično je domaćin otvorio i drugu deonicu. Pogađali su crno-beli iz svih pozcija na terenu, pa su u jednom momentu imali 8/11 za tri.

Ipak, u finišu poluvremena došlo je do manjeg opuštanja, pa je Baskonija napravila seriju 8:0 i na odmor se otišlo sa vođstvom "parnog valjka" 47:36.

Loše je Partizan otvorio treću deonicu, pa su se gosti na krilima Vanje Marinkovića vratili u igru i prišli na -6.

Međutim, tada Kevin Panter pogađa dve trojke zaredom i tako je odbijen nalet Baskonije.

Furiozno su crno-beli odigrali u finišu kvartala, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 17 poena prednosti za Partizan.

Nije se mnogo toga menjalo u poslednjoj četvrtini, pa je Partizan ubedljivo slavio.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Trifunović sa 15 poena, 13 je ubacio Papapetru, 12 Panter.

Na drugoj strani istakao se Marinković sa 16 koji je bio jedini dvocifreni u svom timu.

Partizan - Baskonija 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Emin Mogulkoč, Karmelo Paterniko, Vasilis Picilkas

Partizan: Madar 10, Avramović 7, Egzum 10, Panter 12, Naneli, Anđušić 3, Papapetru 13, Trifunović 15, Smailagić, Ledej 2, Lesor 11

Baskonija: Tompson 8, Kostelo, Gedraitis 4, Kocar 9, Enoh 9, Homs, Kuruks 4, Diez 6, Marinković 16, Sedekerskis 7

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana - 83:65!

39. minut - Enoh postiže trojku.

38. minut - I još jedna trojka fenomenalnog Trifunovića, Partizan na ogromnih +20! I Ledej se upisuje u strelce.

35. minut - Iskoristio je Sedekerskis trenutak nepažnje u odbrani rivala i efektno zakucao.

34. minut - Uroš Trifunović najpre krade loptu, a potom i zakucava za delirijum u Štark areni 73:55

32. minut - Lesor se lepo snašao između trojice protivničkih košarkaša i lepo poentirao, sa druge strane Diez pogađa trojku 71:55

31. minut - Kocar dolazi do novog koša.

30. minut - Loše je Partizan otvorio ovu deonicu, ali je onda opet proradio šut za tri, pa crno-beli pred ulazak u poslednju četvrtinu vode 67:50!

29. minut - Brutalmno zakucavanje Egzuma! Evo prve trojke Anđušića i Partizan opet ima veliku prednost.

28. minut - Loš pas Anđušića, Kocar mu je ukrao loptu i zakucao u kontri. Ali, Papapetru pogađa trojku iz kornera - 60:50.

27. minut - Madar je pogodio oba bacanja i crno-beli imaju 13 poena prednosti.

26. minut - Evo druge vezane trojke Pantera kojom Partizan opet dolazi do dvocifrene prednosti.

25. minut - Posle dugo vremena evo trojke za Partizan, pogađa je Panter.

24. minut - Vanja Marinković je daleko najbolji igrač Baskonije i ima već 16 poena.

23. minut - Trifunović konačno prekida seriju gostiju.

22. minut - Posle koša Tompsona Baskonija prilazi na -6. Crno-beli su potpuno stali.

21. minut - Baš kao i na startu druge, i treću četvrtinu Marinković otvara trojkom.

20. minut - Partizan na poluvremenu vodi 47:36! U jednom trenutku su crno-beli imali i +19, ali je onda usledila serija gostiju 8:0.

18. minut - Lesor pravi grešku u koracima, nekoliko loših napada Partizana.

17. minut - Dobra kontra Baskonije i zakucavanje Giedraitisa.

16. minut - Potpuna dominacija Partizana koji vodi 45:26!

15. minut - Sada je Panter pogodio za tri. Dugo jednu ekipu ovako nije služio šut za tri.

14. minut - Druga vezana trojka Egzuma. Partizan ima impresivan procenat šuta za tri 7/10.

13. minut - Evo prve trojke Dantea Egzuma, ali uzvraća istom merom Sedekerskis.

12. minut - Madar se upisuje u strelce, a Marinković postže svoju treću trojku i već ima 11 poena.

11. minut - Trojkom Vanje Marinkovića počinje druga deonica.

10. minut - Neverovatan meč igra Grk koji pogađa za dva u poslednjoj sekundi prve četvrtine, Partizan vodi 29:17!

9. minut - Papapetru blista, još jednom je precizan za tri poena.

7. minut - I Papetru pogađa trojku, Partizan već ima +10!

6. minut - Još jedna trojka Trifunovića, dobar početak Partizana - 14:8! Sjajna je atmosfera u Areni! Avramović pogađa za tri, na drugoj strani koš postiže bivši košarkaš Partizana Vanja Marinković.

5. minut - Sada zakucava francuski centar!

4. minut - Lesor upisuje prve poene.

3. minut - Uroš Trifunović pogađa trojku, crno-beli vode 7:6

2. minut - Papapetru raspoložen za igru na startu, postigao je sva četiri poena za Partizan

1. minut - Prve poene na meču upisuje Joanis Papapetru. Na drugoj strani dobra odbrana crno-belih.

19.45 - Pored Hauarda, za Baskoniju ne igra ni Pjerija Henri.

19.30 - Očekuje se da bude puna "Arena", pošto su sve karte raspordate.

19.26 - Navijači crno-belih još uvek ne mogu da zaborave poraz iz drugog kola kada je Partizan poražen u Vitoriji. Imao je tada srpski tim sve u svojim rukama, ali je Hauard pogodio trojku za produžetak u poslednjoj sekundi, a u dodatnih pet minuta španska ekipa je slavila - 103:96. Tako da će ovaj meč biti prilika za revanš Partizana.

19.23 - Španci u Beograd dolaze znantno oslabljeni, pošto im se povredio najbolji igrač Markus Hauard.

19.22 - Partizan ima osam pobeda i deset poraza u elitnom takmičenju, dok je Baskonija na skoru 11-7

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 19. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Baskonija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Štark Arene.