CRNO-BELI BEZ PROBLEMA PROTIV HRVATA Partizan lako izašao na kraj sa Cibonom za osmu pobedu u nizu

Partizan je bolje otvorio utakmicu i kroz tranziciju došao do lakih poena u uvodnim minutima. Gosti su odgovorili šutem za tri poena i sa poludistance, pa prednost Partizana nije iznosila više od tri poena u tom periodu.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši su agresivnije pristupili u odbrani, dok su u napadu pametnije birali šuteve i to je rezultiralo većom razlikom pred kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvreme Partizan je otvorio na isti način na koji je zatvorio prvo. Razigrali su se Anđušić i Vukčević na liniji za tri poena, pa je prednost počela da raste.

ABA liga/Dragana Stjepanović

Na drugoj strani Aranitović je bio raspoložen, pogotovo sa poludistance. U poslednjoj četvrtini domaći košarkaši su samo završili posao koji su započeli u drugoj deonici, odbrana je na momente bila mekša što je Ciboni obezbedilo lake poene.  Na kraju susreta bilo je 93:68 u korist Partizana.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Alen Smailagić sa 20 postignutih poena, dok je Danilo Anđušić šutirao trojke 5/7 i postigao 19 poena. Kod gostiju se istakao bivši igrač Partizana Aleksandar Aranitović sa 16 poena i pet skokova.

"Crno-beli" su trenutno prvi na tabeli ABA lige sa 12 pobeda i dva poraza, dok je ekipa Cibone šesta sa šest pobeda i osam poraza. U narednom kolu regionalne lige Partizan dočekuje ekipu MZT-a, dok će Cibona ugostiti ekipu Studentskog centra.

PARTIZAN - CIBONA 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:9)

Hala: Štark arena, Sudije: Saša Pukl, Radoš Savović, Nermin Nikšić

PARTIZAN: Vukčević 14 (10sk), Avramović 3 (8as), Panter 3, Smailagić 20, Papapetru 7, Egzum 5, Brodzijanski 3, Naneli -, Lesor 7, Trifunović 6, Anđušić 22 (6/10 za tri), Madar 3.

CIBONA: Vuković 6, Radovčić 5, Mesiček 3, Perasović 5, Smajlagić 3, Majcunić -, Mazalin -, Aranitović 16, Baković 13 (9sk), Kapusta 7, Ljubičić 8, Bundović 2.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Anđušić pogađa šestu trojku za 93:68.

37. minut - Peta trojka Anđušića i to uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje za 90:66.

36. minut - Vuković pogađa za dva i spušta razliku ispod 20 poena, a onda Anđušić dolazi do nove trojke.

33. minut - Avramović za tri. Partizan ima 23 poena prednosti.

32. minut - Smajlagić pogađa trojku za 77:60, a onda Brozjanski uzvraća na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Smailagić pogađa nakon ofanzivnog skoka, a onda Radončić sa pola terena za kraj treće deonice.

29. minut - Smailagić siguran sa penala za 70:52. Crno-beli sada dodatno povećavaju svoju prednost.

26. minut - Vukčević sada za dva, a na drugoj strani Kapusta realizije prodor.

25. minut - Aranitović za tri, pa odmah odgovor Egzuma.

24. minut - Baković pogađa uz faul, ali ne uspeva da poentira iz dodatnog penala, a onda trojka Vukčevića za najveću prednost na meču do sada za Partizan.

23. minut - Trojka Pantera za 53:40.

21. minut - Na jednoj strani Lesor pogađa jedno bacanje, a na drugoj Perasović oba.

20. minut - Baković pogađa posle alej-ap pasa Kapuste, a onda plej Cibone za tri. Uzvraća na isti način Papapetru.

19. minut - Zakuca Papapetru posle dobre akcije crno-belih - 45:32.

17. minut - Dvojka Ljubičića, a onda trojka Madara.

15. minut - Anđušić ponovo uz dosta sreće do treće trojke na meču i sada je već ogromnih 13 razlike.

14. minut - Nakon tri penala Anđušića, Lesor zakucava u kontri, a onda Anđušić pogađa trojku uz mnogo sreće i Partizan pravi osetnu razliku.

12. minut - Ponovo Smailagić i crno-beli su opet u vođstvu. Onda i trojka Anđušića za 24:21.

11. minut - Druga deonica počinje kao i prva, poenima Smailagića. Lagano zakucavanje centra crno-belih.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Prvi put vode gosti na meču trojkom Bakovića. Na drugoj strani Smailagić pogađa jedno od dva bacanja. Onda Aranitović siguran nakon prodora.

8. minut - Serija sada gostiju 7:0 za "minus dva" - 16:14.

6. minut - Ljubičić za dva, a onda Trifunović za tri na drugoj strani.

5. minut - Vukčević odgovara na trojku Cibone - 11:5. Onda uspeva da dođe i do ofanzivnog skoka i nagradi se novim poenima.

4. minut - Trojka za goste preko Aranitovića.

3. minut - Već šesti poen za Smailagića koji se razigrao - 8:2.

1. minut - Meč počinje poenima Alena Smailagića, a onda Ljubičić na drugoj strani uzvraća.