RAPSODIJA PARTIZANA U KRCATOJ "ARENI", PUKLA NOVA "STOTKA" Crno-beli brutalnom četvrtom četvrtinom razbili Monako i nastavili seriju pobeda

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Partizana u elitnom takmičenju koji je sada na skoru 8-9.

Utakmica je prelomljena u četvrtoj četvrtini koju su crno-beli dobili 31:12.

Bilo je ovo šutersko veče za pamćenje košarkaša Partizana koji su trojke šutirali 15/25, te stoga ne čudi ovoliki broj poena.

Partizan je serijom 14:0 poveo 19:9.

Ali početkom druge deonice Monako serijom 7-0 prilazi na 26:22. Ako je Partizan u prvoj četvrtini odigrao sjajnu odbranu, primivši samo 16 poena, u drugoj je bio očajan u tom segmentu i dozvolio je čak 30. Zbog toga je na poluvreme otišao sa samo poenom prednosti – 48:47.

Treći kvartal bio je u potpunom egalu (21:21), pa se sa pola koša za "parni valjak" ušlo u odlučujućih 10 minuta.

Očekivala se nova neizvesna završnica, ali umesto toga videli smo verovatno i najbolju četvrtinu ekipe Željka Obradovića od početka sezone.

Sve je srpskom timu polazilo za rukom. Danilo Anđušić, Janis Papapetru i Kevnin Panter su pogađali trojke, odličan je bio i Jam Madar, dok je u reketu blistao Matijas Lesor.

Najbolji strelac Monaka Majk Džejms je bio potpuno neutralisan i susret je završio sa samo devet poena.

Tako je Partizan još jednom sjajnom utakmicom došao do važne pobede u borbi za Top 8.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Lesor sa 21 poenom, 19 je ubacio Panter, Madar 15, a Anđušić 12.

Na drugoj strani, u sastavu ekipe Saše Obradovića prednjačio je Okobo sa 17 poena.

Partizan - Monako 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Danijel Ierezuelo, Arturas Sukis, Leandro Lezćano

Partizan: Vukčević, Ledej 10, Avramović, Panter 19, Smailagić 3, Papapetru 9, Egzum 11, Naneli, Lesor 21, Trifunović, Anđušić 12, Madar 15.

Monako: Braun 8, Okobo 17, Pomije, Blosomgejm 9, Makundu, Kutur, Dialo 12, Montejunas 7, Uatara 10, Strazel, Hol 8, Džejms 9.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 100:80!

39. minut - Sve je ovde rešeno, crno-beli će upisati četvrtu uzastopnu pobedu u Evroligi.

38. minut - Papapetru pogađa trojku, Partizan je na +15!

37. minut - Sjajno igraju košarkaši Partizana i tri minuta pre kraja vode 87:75!

35. minut - Au, kakav meč igra Anđušić, za tri šutira 4/4! Partizan ima 12 poena prednosti!

34. minut - Kakav potez Egzuma koji pogađa uz faul - 82:71!

33. minut - Ponovo dobra odbrana Partizan i ponovo na drugoj strani pogađa Lesor.

32. minut - Anđušić kao u najboljim danima, pogađa trojku, Partizan ide na +7! Sada odlična odbrana Partizana, a onda i koš Lesora, crno-beli vode 77:68!

31. minut - Ledej pogađa uz faul. Precizan je i sa linije penala.

30. minut - Lesor razgrće i poentira. Kraj treće četvrtine - 69:68 za Partizan!

29. minut - Neverovatna greška Lesora koji poklanja loptu Monaku. Ali Anđušić pogađa novu trojku.

28. minut - Uatara pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada.

27. minut - Serija Monaka posle tv tajm-auta. Papapetru pogađa trojku posle dve promašene - 63:59!

26. minut - Anđušić pogađa trojku!

25. minut - Papapetru ne pogađa otvorenu trojku. Montejunas donosi izjednačenje Monaku.

24. minut - Smailagić krade loptu Džejmsu, fauliran je i imaće dva bacanja. Pogodio je samo jedno. Panter pogađa novu trojku - 55:53.

22. minut - Madar postiže trojku za izjednačenje - 51:51!

21. minut - Košarkaši Monaka su realizovali prvi napad u nastavku. Ledej na drugoj strani pravi faul u napadu.

20. minut - Poluvreme! Partizan vodi 48:47. Imali su crno-beli i 13 poena prednosti, ali su se gosti vratili u igru.

19. minut - Panter sada pogađa za dva, njegov 14. poen. Lesor zakucava, sjajna akcija!

18. minut - Monako sada vodi 43:42. Igra se brzo, na veliki broj poena.

17. minut - Okobo je poentirao - 40:39.

16. minut - Još jedna trojke Kevina Pantera, treća njegova večeras za eksploziju u "Areni".

15. minut - Panter iz velike daljine pogađa za tri i vraća prednost Partizanu - 35:33!

RAPSODIJA PARTIZANA U KRCATOJ

14. minut - Nova trojka za Monako, precizan je Uatara.

13. minut - Bolja igra Monaka u drugoj četvrtini, olako je Partizan ispustio 13 poena prednosti.

12. minut - Lesor prekida mini seriju gostiju.

11. minut - Hol poenima otvara drugu deonicu. Sada Okobo postiže trojku i evo Monaka na -4, Željk Obradović primoran da zove tajm-aut.

10. minut - Kraj prve četvrtine. Partizan vodi 26:17!

8. minut - 24:11 - Prvi šut i prvi poeni Dontea Hola, ali nova trojka Partizana, odnosno Madara za 22:11! A onda promašaj Hola, pa prvi poeni Lesora.

7. minut - 19:9 - Nakon tajm-auta Saše Obradovića loš napad i izgubljena lopta, uz dobru odbranu Partizana. Na drugoj strani Ledej nije pogodio trojku, ali još jedna ukradena lopta - Panter nadmudrio Džejmsa, a Madar je poentirao iz kontre.

6. minut - Sada Madar postiže trojku i Saša Obradović mora da traži tajm-aut, crno-beli vode 17:9.

5. minut - Trojka Papapetrua, Partizan vodi 14:9!

4. minut - 5:9 - Promašaj Pantera, pa onda opet Blosomgejm poentira.

3. minut 5:7 - Oduševljenje Grobara - trojka Ledeja za izjednačenje! Na drugoj strani prvi poeni Blosomgejma.

2. minut - 2:5 - Pogađa Džejms i trojku, zatim i Alen Smailagić precizan iz ne baš najlakše pozicije.

1. minut - 0:2 - Prve poene na utakmici je postigao Majk Džejms nakon neiskorišćenog napada Partizana.

20.50 - Neposredno pred početak meča stigla je informacija da Balša Koprivica ima mononukleouzu i da je za njega najverovatnije sezona završena.

20.02 - Spremna je i koreografija.

19.55 - Najveća opasnost po koš Partizana biće Majk Džejms koji je neveorvatan skorer i prvi je strelac tima sa 17,2 poena u proseku.

19.52 - Veliki problem za Monako predstavlja povreda ramena jednog od ključnih igrača, Džordana Lojda.

19.50 - Sa druge strane, Monako predvođen Sašom Obradovićem, zajedno sa Baskonijom i Barselonom je lider Evrolige sa skorom 11-5.

19.47 - Crno-beli su u elitnom takmičenju nanizali tri trijumfa i ukoliko slave večeras mogli bi da naprave veliki korak ka Top 8.

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 17. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Monako. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.