PARTIZAN NE MOŽE BEZ DRAME Crno-beli prokockali veliku prednost, pa u finišu ipak "slomili" Igokeu

Bio je ovo još jedan meč sa mnogo oscilacija u igri crno-belih.

Imao je Partizan kontrolu gotov čitavu utakmicu, vodio i 15 razlike, ali je onda serijom grešaka dopustio Igokei da se vrati u meč, pa je dva minuta pre kraja bilo samo tri poena prednosti za izabranike Željka Obradovića.

Rej je promašio otvorenu trojku kojom je mogao dodatno da zakomplikuje susret, pa su crno-beli ipak upisali novi važan trijumf.

Košarkaši Partizana su šuterski bili veoma raspoloženi o čemu svedoči i broj poena koliko su postigli.

Već u prvoj četvrtini bilo je +10 za goste (32:22). Sa dvocifrenom prednošću Partizana se otišlo i na odmor.

U nastavku su i jedni i drugi igrali po sistemu toplo-hladno.

Partizan bi otišao na 15 poena razlike, da bi se Igokea vraćala, ali nijednom nije uspela da stigne makar do izjednačenja.

Blistali su Kroford sa 26 i Đorđević sa 22 poena, ali nisu imali adekvatno podršku saigrača.

Kada je na dva minuta pre kraja na semaforu pisalo 86:83 za Partizan očekivalo se da dobijemo dramatičnu završnicu.

Međutim, usledila je serija grešaka domaćih, što su crno-beli znali da kazne. Na 57 sekundi pre kraja Naneli je pogodio za tri, a trijumf overio Panter novom trojkom na kraju meča.

Najefikasniji u Partizanu bili su upravo Naneli i Panter sa po 18 poena.

Igokea - Partizan 85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Hala: Sportska dvorana Laktaši

Sudije: Josip Radojković, Radoš Savović, Bojan Kruljac

Igokea: Rej 8, Kondić, Delalić 4, Tanasković 9, Kroford 26, Jošilo 4, Voler 3, Marić 9, Đorđević 22, Bošković.

Partizan: Vukčević, Ledej 10, Avramović, Panter 18, Smailagić 7, Papapetru, Egzum 9, Naneli 18, Lesor 14, Trifunović 12, Anđušić 3, Madar 5

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 96:85.

39. minut - Trojka Nanelija koja verovatno rešava pitanje pobednika.

38. minut - Kroford pogađa trojku, Partizan ima samo +3.

37. minut - Đorđević poentira posle ofanzivnog skoka, Igokea na -6.

36. minut - Imali su sreće crno-beli, opet su izgubili loptu, ali je Rej promašio otvoren šut za tri.

35. minut - Loš napad Partizana i nova izgubljena lopta.

34. minut - Ledej vraća dvocifrenu prednost Partizanu.

33. minut - Trifunović poentira u tranziciji, Partizan vodi 83:76.

32. minut - Trojka Tanaskovića, Igokea na -6. Rej pogađa trojku na isteku napada.

31. minut - Jošilo pogađa posle ofanzivnog skoka.

30. minut - Lesor pogađa uz faul. Partizan na kraju treće deonice vodi 76:68.

29. minut - Istopila se prednost Partizana. Od +15 do +5 za manje od polovine četvrtine, a onda sledi novi šok i laki poeni za Igokeu, pa je sada prednost samo tri poena, 68:71

27. minut - Igokea pravi seriju u ovim momentima, uspeli su da istope partizanovih 15 poena prednosti i da preko Reja, Tanaskovića i ostalih dođu do 62:71

26. minut - Opustili su se košarkaši Partizana, Kroford poentira u kontri, Igokea na -7.

25. minut - Mini serija domaćih 6:0, pa sada crno-beli vode 69:60.

24. minut - Ne popuštaju košarkaši Partizana u napadu.

23. minut - Nakon promašenog zicera Kroford pravi jak faul nad Nanelijem, sudije su dosudile nesportsku ličnu. U sledećem napadu Naneli pogađa za dva - 51:66

21. minut - Kendrik Rej faulira Trifunovića pri šutu za tri, mladi bek pogađa 2/3 - 49:59

20. minut - Monstruozno zakucavanje Nanelija. Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 57:47!

18. minut - Nastavlja se šuterska rapsodija Partizana koji je već ubacio 50 poena, a ima još dva minuta do kraja prvog poluvremena.

17. minut - Trojka Pantera za prekid serije domaćih.

16. minut - Đorđević lako poentira pored Papapetrua, Igokea na -9.

15. minut - Krade loptu Lesor, ali se u kontri nije razumeo sa Avramovićem.

14. minut - Nakon dobre odbrane i brze tranzicije u napad Anđušić ostaje sam na trojci i kažnjava Igokeu. Partizan se vraća na plus 11 - 29:40

13. minut - Ponovo Marić pogađa i ponovo pod faulom - 28:34. Tajm-aut za Obradovića.

12. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka poentira - 23:34. Marić pogađa pod faulom - 25:34. Siguran je za 26:34.

10. minut - Kraj prve četvrtine, sjajni Partizan vodi 32:22!

9. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa na obruču - 20:27.

8. minut - Lesor sa linije slobodnih bacanja diže vođstvo na 20:24. Lesor ponovo jedan od dva za 20:25.

6. minut - Sada Egzum pogađa za tri. Crno-beli raspoloženi u napadu u prvoj deonici.

5. minut - Laki poeni Egzuma, odlična igra Partizana koji vodi 18:11.

4. minut - Ledej zakucava pod faulom, Partizan vodi 14:7.

3. minut - Đorđević pogađa pod faulom - 5:9. Naneli pogađa treću trojku za Partizan - 5:11.

2. minut - Sada Smailiagić pogađa za tri. Na drugoj strani precizan je Kroford, koji će imati i dodatno slobodno bacanje. Smailagić dolazi do novih poena.

1. minut - Utakmica počinje trojkom Uroša Trifunovića.

17.53 - Trener crno-belih Željko Obradović poručio je da je ključ za pobedu u ovom meču, defanziva Partizana.

17.50 - Sa druge strane, Igokea je na skoru 5-6.

17.47 - Izabranici Željka Obradovića su u dosadašnjem delu sezone ostvarili 9 pobeda i 2 poraza, jedan od Crvene zvezde i drugi od Cedevita Olimpije.

17.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen 12. kolu Admiral Bet ABA Lige u kom se sastaju Igokea i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Laktaša.