PARTIZAN BACIO NA KOLENA PRVAKA EVROPE Crno-beli konačno slavili u drami i prekinuli seriju poraza
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ bg

Crno-beli su tako prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza u elitnom takmičenju i sada su na skoru 5-9.

Ono što je Partizan možda još važnije jeste to što su napokon slavili u dramatičnoj završnici.

Partizan je odlično počeo meč i na krilima Smailagića je došao do plus sedam, ali se Efes brzo vratio u igru.

U drugoj deonici prvak Evrope je zagospodario parketom, dok su crno-beli potpuno stali, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Efesa 37:28.

Početkom trećeg kvartala ekipa Ergina Atamana imala je i dvocifrenu prednost.

Međutim, Partizan se nije predavao.

Bobua je pogađao neke teške šuteve, ali crno-beli su bili uporni, ostajali dosledni svojim napadim i došli su do preokreta najviše zahvaljujući Egzumu i Naneliju. Presudni pogodak postigao je upravo Naneli, koji je na 16 sekundi do kraja pogodio trojku za 78:74.

Potom su Egzum i Panter sa penala potvrdili trijumf za veliko slavlje u Areni.

U Partizanu su čak tri igrača postigla po 18 poena, Panter, Egzum i Naneli.

Na drugoj strani blistao je Bobua sa 30 poena, Žižić je ubacio 20, a Micić 14.

Partizan - Efes 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Migel Anhel Peres, Elijas Koromilas, Adar Per

Partizan: Vukčević, Ledej 4, Avramović, Panter 18, Smailagić 7, Papapetru 2, Egzum 18, Naneli 18, Lesor 13, Trifunović 2, Anđušić, Madar.

Efes: Buboa 30, Brajant, Gazi, Klajburn 7, Tejlor, Arna, Plajs 2, Micić 14, Mbaje 4, Polonara, Žižić 20, Danston 2

Kraj! Pobeda Partizana posle drame - 82:79!

40. minut - Naneli pogađa trojku! Partizan je na +4.

38. minut - Poeni Dante Egzuma i iskorišćeno slobodno bacanje - 73:69

37. minut -  Gazio je liniju Kevin Panter, ali najbitnije od svga za crno-bele - lopta je prošla kroz obruč. Asistenciju je upisao Džejms Naneli. Ne snalazi se Efes u ovim trenucima... Tajm-aut traži Ergin Ataman.

36. minut - Naneli trojkom donosi prednost Partizanu za eksploziju u Areni.

35. minut - Sada je Micić pogodio trojku, na drugoj strani precizan je Lesor.

33. minut - Neverovatan je Buboa, ubacio je petu trojku, Efes na +5.

32. minut - Egzum je precizan, Partizan je opet na -2.

31. minut - Naneli se razigrao, sjajna atmosfera u Areni. Bobua je neazustavljiv, ima već 25 poena.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Efes vodi 54:53.

29. minut - Kakva trojka Micića preko Ledeja, publika je odmah utihnula - 45:52

29. minut - Prvo poeni Pantera, pa zakucavanje Lesora - 44:49

28. minut - Poeni Kevina Pantera iz kontranapada, Partizan se ne predaje - 40:46

25. minut - Džejms Naneli je precizan sa distance - 38:44, publika se ponovo budi.

24. minut - Dva dobra napada Partizana i dve dobre odbrane, ali samo jedan koš. Pa posle toga faul u napadu Lesora, 34:41 i dalje je to velika prednost Efesa.

23. minut - Zakucava Matijas Lesor, domaćin smanjuje prednost šampiona Evrope - 34:41

21. minut - Nastavlja Rodrig Bobua tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Teroriše odbranu crno-belih. Stigao je do 15. poena.

20. minut - Micić pogađa dugu dvojku na kraju druge četvrtine, Efes vodi 37:28.

19. minut - Pojavio se u hali i Kevin Panter. počeo je da pogađa šuteve, vezao je dva koša, a na drugoj strani terena Žižić nastavlja da maltretira visoke igrače Partizan Mozzart Beta.

18. minut - Prvi poene najbolje igrača Evrope vase Micića iz slobodnih bacanja - 20:28

16. minut - Promašio je konačno Rodrig Bobua, pratio je hrvatski centar akciju i prikucao. I ponovo faul. Pogodio je i dodatno bacanje, raste prednost Efesa - 18:26.

15. minut - Veliki pad u igri košarkaša Partizana u drugoj četvrtini, Efes u ovoj deonici vodi 13:4

13. minut - Amat Mbaje je realizovao jedno do dva slobodna baccanja, a onda je iz kornera trojku pogodio Rodrig Bobua. Traži tajm-aut Željko Obradović.

12. minut - Prazan hod crno-belih prekinuo je Joanis Papapetru. Završio je na obruču.

11. minut - Nastavljaju se problemi Partizan Mozzart beta u napadu. Loš pas je poslao Matijas Lesor, nova izgubljena lopta.

10. minut - Kraj prve četvrtine, mali broj poena, Partizan vodi 14:10.

Ne može Vasilije Micić da se oslonio na nogu, bolna grimasa srpskog plejmejkera. Pomaže mu i Željko Obradović.

8. minut - Zaleteo se Joanis Papapetru, nepotrebno, i napravio faul u napadu. Na parketu je ostao Vasilije Micić, drži se za koleno...

6. minut - Podesili su košarkaši Partizan Mozzart beta nišanske sprave, pljušte trojke sa svi strana. Novu je ubacio dante Egzum.

5. minut - Ipak, problem je što već ima dva faula.

4. minut - Au, kako je Smailagić otvorio utakmicu. Pogađa za tri i Partizan vodi 9:2!

3. minut - Jako lep potez Alensa Smailagića. Pivotivao je i pogodio preko čuvara.

2. minut - Veliki promašaj Uroša Trifunovića koji je krenuo kao starter. Ostao je sam, ispalio trojku i sve promašio.

1. minut - Džejms Naneli je podvalio lotu za Dantea Egzuma, svestrani australijski košarkaš usešno je završio prvi napad crno-belih i doneo im prednost u Areni.

Alo

20.29 - Utakmica Partizan Mozzart Bet - Efes počeće minutom ćutanja.

19.49 - Posle više od pet meseci, tačnije 189 dana, Aleksa Avramović je ponovo u crno-belom dresu.

19.44 - Ekipa Ergina Atamana je u naletu, pre poraza od Baskonije vezali su pet pobeda u najeletnijem košarkaškom takmicenju u Evropi.

19.42 - U prethodnom kolu, crno-beli su izgubili od Asvela u gostima, dok je Efes kod kuće poražen od Baskonije.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 14. kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Efes. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Štark arene.