CRNO-BELI BROD TONE SVE DUBLJE Partizan izgubio i petu utakmicu u nizu u Evroligi, ovog puta je Asvel bio koban po ekipu Željka Obradovića
Alo!/Marko Metlaš

U okviru 13. kola Evrolige, KK Partizan je izgubio od Asvela na teškom gostovanju rezultatom 91:87.

Bili su crno-beli u pobedničkom ritmu tokom oktobra i prve polovine novembra, ali se poslednjih nekoliko sedmica tim Željka Obradovića našao u velikoj rezultatskoj krizi.

Na poslednjih šest utakmica, Parni valjak je čak šest puta kiksnuo, a navijačima su najteže pala dva uzastopna poraza od Crvene zvezde, najpre u ABA ligi, a potom i u Evroligi.

Crno-beli u poslednje vreme ima problem sa neizvesnim završnicama, nikako ne uspevaju košarkaši Partizana da u ključnim momentima prelome u svoju korist, a tako je bilo i večeras.

Na samom kraju meča, crno-beli su imali napad za pobedu, ali je Naneli izgubio loptu, pa je ovoga puta on preuzeo ulogu tragičara.

Asvel - Partizan (91:87)

Hala: Astrobal
Sudije: Danijel Jeresuelo, Ana Panter, Jakub Zamojski

Asvel: De Kolo (32), Fol, Metjuz (12), Noa (9), Obasoa (5), Dio (3), Džekson (7), Kaudi, Lajti (9), Pons, Rišašer, Tajus (5)

Partizan: Anđušić (6), Egzum (26), Ledej (10), Lesor (15), Papapetru (7), Brodžijanski, Madar (3), Naneli (11), Panter (7), Smailagić (2), Trifunović, Vukčević

39. minut - Uzbudljiva završnica u Francuskoj! Asvel ima tri poena prednosti (87:84)

35. minut - De Kolo pogađa trojku! Taman je Partizan poveo, ali onda nova trojka Asvela. Zatim Lesor pogađa oba slobodna bacanja (82:80)

31. minut - Crno-beli u ozbiljnom problemu pred poslednji period igre (73:66)

26. minut - Vode crno-beli, a onda nova trojka Asvela! (60:58)

22. minut - Poeni Zeka Ledeja nakon asistencije Egzuma (49:50)

20. minut - Precizan je sa linije penala Dante Egzum (47:48)

18. minut - Rasplamsava se bitka! Izjednačena borba u prvom poluvremenu (41:42)

12. minut - Nešto bolji Francuzi u nastavku, mala dekoncentracija crno-belih, pa Željko Obradović traži tajm-aut (34:29)

10. minut - Egzum u završnici prve četvrtine pogađa trojku! (25:25)

8. minut - Lesor polovičan sa linije penala (21:20)

7. minut - Nova trojka za Asvel (19:19)

6. minut - Prvi tajm-aut na meču, uzbudljivo na početku, a onda se dobro snašao i Danilo Anđušić pod obručem Francuza (13:17)

5. minut - Poeni za crno-bele uz faul, a to koristi Dante Egzum (9:13)

4. minut - Igra se poen za poen. Dosta pogođenih otvorenih šuteva na startu duela (9:9)

3. minut - Precizan i Papapetru (9:7)

2. minut - Egzum precizan za prve poene crno-belih, a onda i Anđušić precizan (5:4)

1. minut - Asvel započinje trojkom meč (3:0)

19.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 13. kola Evrolige između Asvela i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Francuske.