CRNO-BELI BEZ SNAGE Barselona u "Blaugrani" zaustavila  crno-bele koji ostaju u Španiji i idu na megdan Realu
EPA-EFE/Quique Garcia

Partizan je doživeo i peti poraz u Evroligi, uz četiri pobede, a ovaj je nekako bio očekivan pošto je došao u Blaugrani od Barselone.

Borili su se crno-beli koliko su mogli, pružili dobar otpor u većem delu meča, ali do istorijske prve pobede u Barseloni ovoga puta nisu mogli.

Partizan je dobro počeo ovaj meč i otežavao svaki šut Barseloni, dok je svoje prilike vešto koristio i treba zabeležiti podatak da u prvom poluvremenu nije promašio niti jedno slobodno bacanje.

CRNO-BELI BEZ SNAGE Barselona u

Brzo su crno-beli poveli, a onda stižu pet poena Nikole Kalinića i Barsa izjednačava na 7:7, da bi drugi deo prve deonice pripao gostima iz Beograda koji su preko Nanelija, Egzuma i Ledeja stigli do 21:17.

Druga četvrtina je bila bolja po Barselonu, dozvolili su Partizanu tek 11 poena, bilo je dosta grešaka crno-belih i dosta nervoze pa je čak i Željko Obradović zaradio tehničku grešku.

I pored ovakvog stanja gde su poeni uglavnom dolazili sa linije za slobodna bacanja, gde šut nije išao, Partizan je bio tim koji je imao prednost tokom većeg dela ove četvrtine.

U poslednjih 4 minuta dozvoljen je veliki broj ofanzivnih skokova, primljeno je čak devet poena "iz druge šanse", dok je u tom periodu Partizan postigao samo dva poena.

Preokrenula je Barselona i na odmor otišla sa ugodnih 39:32 uz solidnu podršku sa tribina, što je takođe bila svojevrsna drama pred sam početak ove utakmice.

Znali su crno-beli šta moraju da poprave u nastavku kako bi izbegli poraz u Blaugrani, imali su tek 6 defanzivnih skokova i Barsi dozvolili 10 ofanzivnih, falilo je poena iz igre...

Ipak, treća četvrtina nije bila sjajna za crno-bele. Raspucala se Barselona, prolazila su i bekdor dodavanja, pa su vrlo brzo domaći košarkaši stigli do dvocifrene prednosti.

Partizan je bio u problemu kada je Sertač Šanli pogodio uz faul za 59:44 i delovalo je kao da crno-beli neće moći da se iščupaju i da sveža krv koju je uneo Anđušić sa dve brze trojke nije dovoljna, kao ni situacija da čak četvoric aigrača Barse imaju po tri lične greške.

Imao je srpski bek šuter odličnu rolu u tim momentima, 13 poena za 4 minuta na parketu, ali nije to razdrmalo njegove saigrače.

Barselona - Partizan (79:68)

Dvorana: "Blaugrana" (Španija)

Sudije: Olegs Latiševs, Mehdi Difala, Serđo Silva

Barselona: Da Silva (5), Sanli (8), Veseli (4), Kalinić (9), Satoranski (11), Laprovitola (13), Abrines (6), Higins (7), Tobi (5), Kurić (3), Jokubaitis (8)

Partizan: Naneli (10), Anđušić (21), Madar (2), Panter (2), Smailagić (5), Papapetru (6), Egzum (6),Trifunović, Ledej (8)

39. minut - Alen Smailagić je izblokirao Kjurika pa pogodio trojku! 74:66 vraća se Partizan na jednocifreni zaostatak, ali Higins pogađa oba slobodna bacanja (77:66)

36. minut - Novi poeni za Anđušića, malo je uspeo da ublaži prednost Barselone (72:59)

34. minut - Ne mogu crno-beli gotovo ništa da pogode u ovim momentima. Šut ih nikako ne služi, otud i ova ubedljiva prednost Barselone (69:52)

31. minut - Ispada lopta Abrinesu u prvom posedu koji je imala Barselona, pa Brodzijansk pogađa šut za tri poena i to su njegovi prvi u Evroligi u dresu Partizana (64:52)

30. minut - Partizan ubedljivo gubi. Papapetru je sada nakon solo prodora ostao sam na ziceru i uspeo da to promaši da bi Barsa to kaznila lakim poenima (64:49)

27. minut - 13 poena za 4 minuta za Anđušića i smanjuju crno-beli na 61:49 što je bio znak za Šarunasa Jasikevičijusa da pozove tajm-aut

26. minut - Ne ide ni suđenje u korist Partizanu, ali ni crno-beli baš ne blistaju. Barselona ima veliku prednost od nakon poena Sertača Šanlija uz faul Matijasa Lesora (58:44)

25. minut - Kalinić pogađa daleku trojku, sada već ozbiljna prednost za Barselonu (54:40)

24. minut - Anđušić precizan za tri poena (50:40)

23. minut - Tobi je precizan sa linije penala (47:37)

21. minut - Nastavlja Barselona seriju u nastavku meča, vezuju četiri poena (43:32)

20. minut - Nije uspeo Ledej da poentira u finišu poluvremena, pa je tako Barsa otišla na pauzu sa +7 poena prednosti (39:32)

19. minut - Sanli je uspeo da poentira sa linije penala (36:30)

17. minut - Serija Katalonaca, Obradović mora da traži tajm-aut! (34:30)

16. minut - Centar iz Francuske, Matijas Lesor, uspeo je da poentira oba slobodna bacanja (29:30)

15. minut - Fauliran je Janis Papapetru, a Grk pogađa sa linije penala, pa nova trojka Katalonaca, ovaj put Higins (29:27)

14. minut - Oba slobodna bacanja realizovao je Ledej, a onda još jedna neverovatna trojka Abrinesa (26:25)

13. minut - Veseli se upisao u strelce, nekadašnji igrač crno-belih i veliki ljubimac navijača crno-belih (23:23)

11. minut - Raspoložen je i Zek Ledej, njegovi novi poeni (17:23)

10. minut - Kakva kontra Partizana i kakvo kucanje Zeka Ledeja! (15:21)

9. minut - Ponovo Australijanac upisuje poene za crno-bele, a sada je to uradio preko linije penala (15:17)

8. minut - Egzum je peontirao, a onda u kontri i Satoranski, pa ponovo imamo egal (15:15)

7. minut - Fauliran je Zek Ledej, a onda i uspeo da realizuje slobodna bacanja (13:13)

6. minut - Jedno od dva sa linije penala za Barsu, a onda razigrani Naneli upisuje i sedmi poen (13:11)

5. minut - Abrines pogađa daleku trojku, a onda i Naneli negde oko linije slobodnih bacanja ubacuje nove poene (10:9)

4. minut - Iz ugla Naneli ubacuje svoju prvu trojku u svom stilu (7:7)

3. minut - Kalinića pogađa prvu trojku na ovom meču, a onda i Laprovitola koristi neiskorišćen napad crno-belih! (7:4)

2. minut - Papapetru precizan u kontri za Partizan (2:4)

1. minut - Madar poenira na početku meča za crno-bele, a odmah uzvraća i Satoranski (2:2)

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču devetog kola Evrolige između Barselone i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo prenos meča iz Katalonije.