DEBAKL PARTIZANA U PIREJU Olimpijakos "razbio" desetkovane crno-bele
KK Partizan

Tako je prekinuta serija crno-belih od tri uzastopna trijumfa u elitnom takmičenju, pa je sada na skoru 3-4. Sa druge strane, Olimpijakos je posle dva neuspeha došao do pete pobede.

Željko Obradović je u ovom meču računao na samo devet igrača i crno-beli nisu uspeli da pruže jači otpor grčkom velikanu.

Uspeo je Partizan da koliko-toliko održava rezultatski priključak u prvom poluvremenu, ali je u nastavku usledio potop.

Najviše zahvaljujući Džejmsu Naneliju sprski tim je uspevao da ostane u igri.

Košarkaše Olimpijakosa je odlično služio šut za tri.

Partizan je odlično, pre svega u odbrani, počeo i drugo poluvreme i serijom 7:0 u 24. minutu približio se na samo tri poena minusa – 48:45. Ipak, Olimpijakos je imao dogovor i za ovaj nalet Beograđana, a kada je Janulis Larencakis u finišu deonice sam napravio seriju 8:0 za maksimalnih 68:54 bio je jasno da će desetkovani crno-beli teško da se vrate.

U poslednjem kvartalu potop Partizana. Crno-beli su za 10 minuta postigli svega četiri poena, pa je Olimpijakos na kraju ubedljivo slavio.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Kevin Panter i Džejms Naneli sa po 14 poena, 12 je ubacio Janis Papapetru, a 10 Matijas Lesor.

Na drugoj strani istakli su se Kostas Slukas sa 17, Saša Vezenkov sa 15 i Janis Larencakis sa 14.

U narednom kolu Partizan dočekuje Makabi, dok Olimpijakos gostuje Bajernu.

Olimpijakos - Partizan 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4)

Hala: Dvorana mira i prijateljstva

Sudije: Sreten Radović, Đordi Alijaga, Rain Perandi

Olimpijakos: Vokap, Kenan 10, Larencakis 14, Fal 6, Slukas 17, Vezenkov 15, Papanikolau 10, Bolomboj 4, Piters 10, Blek, Mekkisik.

Partizan: Vukčević, Panter 14, Ledej 6, Papapetru 12, Jovanović, Naneli 14, Glas, Lesor 10, Madar 2

40. minut - Kraj! Pobeda Olimpijakosa 87:58.

39. minut - Partizan je postigao samo dva poena u ovoj deonici.

37. minut - Vezenkov pogađa pod faulom. Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

36. minut - Slukas ide do kraja i pogađa uz faul.

35. minut - Olimpijakos ima najveću prednost od početka meča - 76:56!

34. minut - Slukas ide do kraja, probija odbranu crno-belih i polaganje sa leve strane. Njegovih 14 poena dosad.

33. minut - Trojka Slukasa, Olimpijakos na velikih +17.

32. minut - Serija grešaka na obe strane. Puna dva minuta nismo videli koš.

30. minut - Olimpiajkos ima velikih 14 poena prednosti posle tri deonice.

29. minut - Panter je precizan za dva uz faul - 60:53. Precizan je za svoj 12. poen - 60:54.

28. minut - Larencakis pogađa trojku, Olimpijaos na +11.

27. minut - Papaetru dolazi do svog desetog poena.

26. minut - Fal pogađa za dva - 53:45. Lesor zakucava posle sjajne asistencije Pantera - 53:47. Papanikolau je siguran - 55:47.

25. minut - Vezenkov trojkom vraća Olimpijakosu opipljivu prednost.

24. minut - Partizan Mozzart Bet je na jednom posedu zaostatka! Lesor dribla preko pola terena i polaže na obruč. Odlična borba crno-belih!

23. minut - Vraća trojku Papapetru - 48:41.

22. minut - Papanikolau pogađa trojku, Grci na +10.

20. minut - Poluvreme! Olimpijakos vodi 45:38.

19. minut - Papapetru pogađa za tri.

17. minut - Alej-up Slukasa za Bolomboja. Vraća Lesor na dodavanje Nanelija. Dosta se brzo igra u ovim trenucima.

15. minut - Panter iz srca reketa pogađa za seriju 7:0 crno-belih - 30:25. Piters za 32:25.

13. minut - Papapetru dolazi do poena. Slukas pogađa uz faul, a na drugoj strani Naneli pogađa trojku.

11. minut - Bolomboj sa niskog posta pogađa za Olimpijakos, a Ledej za Partizan na drugoj strani 24:16

10. minut - Panter stiže do sedam poena, novi pogodak iz teške situacije. Slukas ne pogađa otvorenu trojku, Olimpijakos posle prvih 10 minuta vodi 22:14.

8. minut - Trojka na trojku! Prvo Kenana pogađa sa distance, a onda vraća Naneli iz ugla.

6. minut - Panter uz zvuk sirene pogađa prvu trojku za Partizan - 14:7.

5. minut - Panter pogađa svoje prve poene u tranziciji - 11:4. Papanikolau postiže drugu trojku za Olimpijakos - 14:4.

4. minut - Naneli se upisuje u strelce kao prvi košarkaš Partizana - 6:2. Papanikolau za 8:2. Kenan pogađa trojku - 11:2.

3. minut - Vezenkov pogađa za 6:0.

2. minut - Fal povećava na 4:0.

1. minut - Kenan otvara meč poenima - 2:0.

19.05 Obradović pred meč: - Godinama igraju zajedno, sve karakteristike koje su poznate jesu da trče u kontranapadu, a na pola terena imaju dva plejmejkera - Volkapa i Slukasa. Nemamo pravo da se žalimo, probaćemo da igramo u ovim okolnostima onoliko koliko možemo. Na sreću, na treningu je bio Alen Smailagić, nije u stanju još da putuje, niti da pomogne ekipi. Ne sećam se da smo imali pritisak, jedini koji postoji jeste između nas u ekipi. Kada verujemo u ono što radimo, sve je u najboljem redu - istakao je Obradović za klupski sajt.

19.02 - Trener Obradović na raspolaganju će imati samo osmoricu košarkaša, a devet u najboljem slučaju.

Povređeni su Balša Koprivica i Dante Egzum, od ranije Alan Smailagić i Aleksa Avramović, a u selekciji Srbije su Uroš Trifunović i Danilo Andjušić, dok temperatura i virus muče Janisa Papaetrua.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici sedmog kola Evrolige u kojoj se sastaju Olimpijakos i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pireja.