PANTER SA DRUGE PLANETE Crno-beli vezali i treći trijumf u Evroligi, pobedili PAO Dejana  Radonjića, sledi gostovanje Olimpijakosu
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Partizan je u šestom kolu došao do treće pobede u ovoj sezoni Evrolige, a prve na gostovanju.

Apsolutni heroj Partizana je Kevin Panter sa 29 postignutih poena uz 1 skok i 4 asistencije.

Meč u OAKA centru u Atini obeležio je haotičan završetak i incident koji su napravili domaći navijači, Tri minuta pre kraja meča počeli su da ubacuju svakojake predmete na teren, a tom prilikom je flašom pogođen doktor Partizana Moma Jakovljević.

Ipak, crno-beli su izdržali sve pritiske i na kraju slavili.

Briljirao je Kevin Panter koji je postigao 29 poena. Matijas Lesor je postigao 15 poena, Zek Ledej 13, Dante Egzum 12, a po 10 Danilo Anđušić i Jam Madar.

Kod domaćina po 17 poena su postigli Nejt Volters i Dvejn Bejkon, koji je debitovao na ovoj utakmici za Panatinaikos. Derik Vilijams je postigao 14 poena, a Mateuš Ponitka 12.

Partizan će i u narednoj utakmici igrati u Atini, ali protiv Olimpijakosa. Panatinaikos dočekuje Baskoniju.

PAO - Partizan (89:91)

Hala: OAKA Arena, Atina
Sudije: Migel Anhel Peres, Fernando Roka, Saulijus Racis

PAO: Bejkon, Li, Papajanis, Ponitka, Vilijams, Bohoridis, Grigonis, Gudaitis, G. Kalaicakis, P. Kalaicakis, Mancoukas, Volters

Partizan: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

39. minut - Drama u Atini!

37. minut - Na kratko je prekinut meč jer su navijači ubacivali predmete na parket, a Radonjić je dobio tehničku!

35. minut - Egzum je poentirao u napadu crno-belih, Partizan ima +9, Radonjić reaguje tajm-autom (71:80)

33. minut - Ledej precizan sa linije penala (70:74)

32. minut - Realizovao je i drugo slobodno bacanje Volters (68:70)

31. minut - Poena su crno-beli startovali u poslednjoj četvrtini (66:70)

30. minut - Vilijams realizuje oba slobodna bacanja, njegov deveti poen, a onda Lesor pogađa slobodna bacanja (63:68)

29. minut - Kucanje Matijasa Lesora! (61:67)

28. minut - Anđušić je pogodio slobodna bacanja (57:65)

KK Partizan

27. minut - Uspeva Partizan da zaustavi seriju Grka, Lesor pogađa sa linije penala (57:63)

23. minut - Lesor pogađa oba slobodna bacanja (48:58)

22. minut - Vraća se ekipa Dejana Radonjića u meč! (48:54)

20. minut - Egzum je precizan sa linije penala i kraj prvog poluvremena! (41:54)

19. minut - Jam Madar je raspoložen kao i Panter u Atini, nova trojka iz ugla! (36:48)

18. minut - Pogađa oba slobodna bacanja Li (33:44)

KK Partizan

17. minut - Ušao je Anđušić u igru, upisao se u strelce, a onda i Li nije imao problema na drugoj strani (31:44)

16. minut - Madar je sam na liniji 6,75 i uspeo je da pogodi (30:40)

15. minut - Kucanje Papajanisa, vraćaju se u život Grci, malo je splasnula igra Partizana u ofanzivi, reaguje Partizan tajm-autom (28:37)

14. minut - Bejkon je lagano poentirao (26:37)

13. minut - Papajanis nije imao nikakvih problema u kontri da postigne poene za grčku ekipu (24:35)

12. minut - Kucanje Matijasa Lesora, a onda i Dante Egzum se precizan sa distance (22:35)

10. minut - Razigrao se Kevin Panter! Njegov 14. poen, sjajno je Partizanov plejmejker započeo ovaj meč!

9. minut - Ledej je ponovo strelac, a onda Panter u kontri precizan (13:27)

8. minut - Ponitka je uspeo da odreaguje na pravi način, isticalo je vreme, ali je u poslednjim sekundama uspeo da poentira (10:20)

7. minut - Razigrao se Kevin Panter, njegova druga trojka! (8:20)

6. minut - Papapetru se upisuje u listu strelaca (8:17)

5. minut - Konačno postižu poene Grci, vezuju četiri poena, pa sada Željko Obradović mora da reaguje (6:13)

4. minut - Ledej nastavlja seriju Partizana, primoran je Dejan Radonjić da traži tajm-aut (2:11)

3. minut - Madar ubacuje nove poene, a onda u kontri Lesor krade loptu i zakucava (2:9)

2. minut - Panter u novom napadu Partizana ubacuje trojku (0:5)

1. minut - Madar postiže prve poene na meču (0:2)

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču šestog kola Evrolige između Panatinaikosa i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Atine.