PARTIZAN SE KOCKAO, ALI IPAK SPREČIO IZNENAĐENJE Crno-beli bolji od Mege za nastavak pobedničke serije
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crno-beli su tako upisali i peti trijumf u regionalnom takmičenju, dok Mega ima svih pet poraza.

Dosta dobar otpor pruužila je Mega favorizovanom Partizanu, ali ipak nije uspela da napravi iznenađenje.

Prva četvrtina je bila veoma izjednačena, ali i efikasna. I jedni i drugi su bili raspoloženi za igru, pa je posle prvih 10 minuta bilo 26:25 za goste.

U nastavku je ekipa Željka Obradovića preuzela kontrolu i zahvaljujući dobrom igrom u odbrani došla do nekoliko poena u tranziciji, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Partizana 50:39.

Mega se nije predavala, a u životu ih je održavao neverovatni Matej Rudan koji je odigrao meč života i postigao čak 26 poena.

Nikako crno-beli nisu uspevali da prelome rezultat, niti su gosti imali snage da priđu na jedan posed zaostatka.

Na startu četvrtog kvartala Partizana je imao i najvećih +16, ali je onda usledila serija Mege 10:0.

Ipak, kada je Danilo Anđušić na nešto više od dva minuta pogodio trojku za 81:72, bilo je rešeno pitanje pobednika.

Željko Obradović je iskoristio priliku da ravnomerno rasporedi minutažu igračima, pa je igralo 11 košarkaša i svi su se upisali u strelce.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Džejms Naneli sa 14 poena, po 10 su dalai Balša Koprivica, Janis Papapetru i Dante Egzum.

U redovima Mege istakao se Rudan sa 26, a pratio ga je samo još Danko Branković sa 17.

Partizan u narednom kolu ABA lige gostuje Borcu, dok Mega dočekuje Studentski centar.

Partizan - Mega 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18)

Dvorana: Štark Arena

Sudije: Matej Boltauzer, Mario Majkić, Edo Javor

Partizan: Vukčević5, Ledej 5, Koprivica 10, Panter 4, Papapetru 10, Egzum 10, Naneli 14, Glas, Lesor 8, Trifunović 6, Anđušić 5, Madar 9.

Mega: Branković 17, Bogavac, Rudan 26, Uskoković 5, Kazalon 9, Kovačević, Cerovina, Rori 4, Grbović 3, Milosavljević 8, Mušikić 3, Kobsisti 1

40. minut - Kraj utakmice! Pobeda Partizana protiv Mege

38. minut - Trojka Anđušića kojom je verovatno i prelomio ovaj meč - 81:72

37. minut - Koprivica je fauliran, pogađa prvo, pogađa i drugo za svojih deset poena - 78:69.

36. minut - Madar prekida nalet Mege - 76:68. Rudan sa linije slobodnih bacanja smanjuje rezultat na 76:69.

34. minut - Rori tek sada dolazi do prvih poena.

32. minut - Rudan upisuje svoj 22. poen - 74:60.

31. minut - Danilo Anđušić je siguran za dva, njegovi prvi poeni - 74:58.

30. minut - Furiozna završnica četvrtine košarkaša Partizana. Posle 30 minuta igre crno-beli vode 72:58.

29. minut - Trojka Egzuma i Partizan ponovo dolazi do dvocifrene prednosti.

28. minut - Sjajn akcija Partizana i novo zakucavanje Koprivice - 63:56, a onda i Egzum pogađa za dva, pa su tako crno-beli odbili nalet gostiju.

27. minut - Mnogo lakih poena za Megu u trećoj četvrtini.

25. minut - Utakmicu života igra Rudan, postigao je 20 poena i vratio Megu u igru. Partizan je na +6.

24. minut - Odličan napad Partizana i trojka Nanelija.

23. minut - Dobar napad Mege i laki poeni Rudana. Madar dolazi do svog sedmog poena.

22. minut - Branković pogađa trojku. Na drugoj strani Lesor popravlja promašaj Anđušića.

20. minut - Ubrzo je Partizan u drugoj deonici, pa na odmor odlazi sa dvocifrenom prednošću - 50:39.

18. minut - Grbović smanjuje sa linije penala, pogodio je jedno od dva - 44:39.

17. minut - Presing Partizana je urodio plodom, Panter poentira, Partizan vodi 44:36.

16. minut - Odlična akcija Partizana i laki poeni Lesora, crno-beli na +6.

14. minut - Papapetru posle skoka u napadu pogađa za 33:29. Rudan pogađa svoj deveti i svoj deseti poen sa penala - 33:31.

13. minut - Sada mini serija Mege i Obradović reaguje tajm-autom - 31:29

12. minut - Odličan početak druge deonice crno-belih i veliki broj izgubljenih lopti Mege, pa Partizan vodi u ovoj deonici 6:0, a ukupno 31:26.

11. minut - Papapetru dolazi do poena, a onda gube loptu košarkaši Mege, pa Lesor zakucava u kontri.

10. minut - Kraj izuzetno efikasne prve četvrtine, Mega vodi 26:25.

9. minut - Uskoković pogađa za tri, Mega ima 4 poena prednosti.

8. minut - Veliki broj koševa u prvoj četvrtini, Mega vodi 21:20

7. minut - Novo zakucavanje Koprivice koji je ostao sam posle pasa Nanelija. Na drugoj strani Kazalon pogađa trojku.

6. minut - Trifunović se lepo snalazi i dolazi do svojih prvih poena.

5. minut - Branković zakucava iz drugog plana.

4. minut - Prvo Ledej, a onda i Trifunović promašuje za tri, Rudan dolazi do poena na obruču, pa je sada 10:10.

3. minut - Posle Madara i Naneli pogađa trojku, Partizan vodi 10:8.

2. minut - Branković donosi vođstvo Megi 4:2.

1. minut - Koprivica ne pogađa sa poludistance. Ali, onda u narednom napadu zakucava uz faul posle dodavanja Madara.

20.05 - Partizan je u odličnoj formi, vezao je dve pobede u Evroligi, dok je u ABA ligi na skoru 4-0 i veliki je favorit u ovom meču.

20.02 - Košarkaši Partizana i Mege odigrali su dva meča u ABA ligi i u prethodnoj sezoni regionalnog takmičenja, a zanimljivo je da su oba tima stigla do pobede na gostovanju.

Prvo je Mega šokirala Partizan (93:90), da bi se crno-beli u aprilu revanširali trijumfom na gostujućem parketu (97:68).

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Mega. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Štark Arene.