KRCATA "ARENA" PROGUTALA ŽALGIRIS Simultanka Pantera, odigrao kapitenski, za Partizanovu drugu vezanu pobedu u Evroligi
FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr

Crno-beli su stigli do drugog trijumfa u Evroligi ove sezone, ujedno i do druge uzastopne pošto su u prošlom kolu bili bolji od Virtusa.

Pomenuti Panter je igrao fenomenalno od starta utakmice. Poenima je vodio ekipu do prednosti u ranijoj fazi prve četvrtine koja je ipak pripala gostima.

KRCATA

Međutim, nastavio je kapiten crno-belih i u drugoj deonici i već na poluvremenu je imao 15 poena. Meč je završio sa 26 poena uz odlične procente šuta (za dva poena 7/10, za tri poena 3/4 i slobodna bacanja 3/4).

Podršku je imao u vidu Egzuma koji je u završnici pogađao bitna slobodna bacanja. On je završio meč sa 11 poena, a dvocifreni su bili još Naneli, Lesor i Ledej.

Partizan - Žalgiris (87:76)

Dvorana: "Štark Arena" (Beograd)

Sudije: Latiševs, Himenes, Tepenije

Partizan: Vukčević, Ledej (10), Koprivica, Panter (26), Papapetru (4), Egzum (11), Naneli (10), Glas, Lesor (10), Trifunović (3), Anđušić (8), Madar (5)

Žalgiris: Evans (16), Lekavičijus (8), Hejs (7), Kalnietis, Smits (11), Birutis (2), Lukosiunas, Brazdeikis (10), Dimsa, Kavanah (8), Butkevičijus (7), Ulanovas (7)

40. minut - Stavlja tačku Naneli trojkom! (87:76)

39. minut - Madar je iskoristio faul Ulanovasa i pogodio oba slobodna bacanja (80:71)

38. minut - Precizan je Egzum sa linije penala (76:70)

37. minut - Lesor je fauliran i pogodio je oba slobodna bacanja (74:67)

36. minut - Hejs polovičan sa liniej penala (69:64)

KRCATA

35. minut - Egzum je fauliran i realizovao je oba slobodna bacanja (69:63)

34. minut - Ulanovas iz ugla precizan za dva (65:62)

33. minut - Ofanzivni skok Lesora, a onda i kucanje Zeka Ledeja (65:60)

32. minut - Kakva trojka Pantera! (63:60)

KRCATA

30. minut - Egzum sa linije penala precizan polovično (60:57)

29. minut - Anđušić pogađa trojku! (57:56)

28. minut - Potpuni povratak Žalgirisa u meč! Partizan napravio nekoliko grešaka u napadu, a to je iskusna litvanska ekipa znala da kazni (54:54)

KRCATA

27. minut - Četiri laka poena za ekipu Žalgirisa, vraćaju se u život, pa Željko Obradović mora da reaguje tajm-aut-om (54:49)

26. minut - Kakav prolaz Lesora, njegov četvrti poen (54:45)

25. minut - Pogađa važnu trojku Trifunović! (52:43)

KRCATA

24. minut - Šmits precizan sa linije za slobodna bacanja

23. minut - Ledej je uspeo nekako da se izvuče iz teške situacije i poentira sa distance (49:37)

22. minut - Evans sa linije penala polovičan (47:37)

18. minut - Probudio se Panter, to je Partizanu trebalo, pogodio je ponovo sa distance važne poene za crno-bele (42:36)

17. minut - Kavanah precizan, mini serija Litvanaca, mora Željko Obradović da zatraži tajm-aut (40:34)

16. minut - Trojka Pantera!!!

KRCATA

15. minut - Vukčević je precizan, a onda i Panter ubacuje oba slobodna bacanja (37:30)

14. minut - Ukradena lopta Pantera i zakucavanje u kontri, tajm-aut Litvanaca! (31:25)

KRCATA

13. minut - Panter pogađa konačno koš i upisuje se u strelce na ovom meču (29:25)

12. minut - Anđušić je ušao u igru i pogodio trojku koja je digla "Arenu" na noge! (25:22)

11. minut - Fauliran je Egzum, iskoristio je slobodna bacanja (22:22)

9. minut - Butkevičijus precizan za tri, a onda Panter gubi loptu pa u kontri poentiraju Litvanci (20:19)

KRCATA

8. minut - Hejs je iskoristio propust u odbrani crno-belih i snažno zakucao (15:14)

6. minut - Lekavičijus je sam na trojci, iskoristio je taj šut, vraćaju se Litvanci, tajm-aut za Obradovića (15:12)

5. minut - Postiže koš Naneli, raspoložen je, a onda ponovo za Litvance precizan Šmits, pa mu je vratio Ledej pogotkom sa distance (15:7)

KRCATA

4. minut - Fauliran je Džejms Naneli za tri poena, a uspeo je i da iskoristi sva tri slobodna bacanja (11:5)

3. minut - Evans ubacuje prve poene za Žalgiris, a onda Madar precizan za tri u prepunoj Areni (7:3)

2. minut - Lesor vezuje nove poene (4:1)

1. minut - Pogađa Matijas Lesor prve poene na meču (2:0)

19.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Evrolige između Partizana i Žalgirisa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Štark arene".