PARTIZANU PRIJA PRIMORJE Crno-beli na krilima Ledeja i Anđušića pobedili Mornar i vezali četvrti trijumf u regionalnom takmičenju
ABA liga/Mornar/Barsko zlato/Media pro

Crno-beli su odlično započeli utakmicu. Raspucao se Zek Ledej već na početku i pokazao da je u pravoj formi pred važne izazove u Evropi.

Tri trojke je pogodio u uvodnim minutima i tako je Partizan došao do dvocifrene prednosti (9:19).

Onda je usledilo i malo opuštanje Partizana pa su se Barani našli na -2 (22:24).

Međutim, Obradović je uveo u igru Anđušića, tačno je osetio trener crno-belih da bi baš on mogao da odnese prevagu u tim trenucima i bio je u pravu. Vezao je dve trojke, pogodio i slobodna bacanja, pa je Partizan otišao na +19 (27:46) na poluvremenu.

Važnu ulogu imao je tada i Džejms Naneli sa sa 9 poena (tri trojke).

U nastavku, Partizan je samo uvećavao prednost i nijednog trenutka crno-beli nisu dovodili u zabrinutost svoje navijače kada je reč o konačnom ishodu.

Na kraju, rezultat je bio dosta ubedljiv +21 za četvrti trijumf Partizana u ABA ligi.

Najefikasniji kod Partizana bili su Ledej (18), Anđušić (16), a istakao se i Naneli sa 11 poena.

Kod Mornara, Mihailović i Pecarski su upisali 19 poena.

(UŽIVO) Mornar - Partizan (62:83)

Dvorana: "Topolica"

Mornar: Rasel (9), Mihailović (19), Pirs, Vranković (4), Kovačević, Marljukić, Pecarski (19), Miković (2), Vujačić (9), Diong, Vranješ, Kovačević

Partizan: Vukčević (2), Ledej (18), Koprivica (8), Panter, Papapetru (7), Egzum (8), Jovanović, Naneli (11), Lesor, (1) Trifunović (7), Anđušić (16), Madar (5)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Upisao se i Vukčević, sjajno zakucavanje (62:83)

39. minut - Trifunović lep prodor za nove poene (62:81)

36. minut - U moru Partizanovih trojki, novu pogađa Uroš Trifunović (55:74)

35. minut - Dobar pas Anđušića za Koprivicu koji zakucava i vraća +20 za Partizan (51:71)

33. minut - Anđušić za tri poena i plus 20 za crno-bele! (49:69)

Treća četvrtina:

30. minut - Sedmi poen za Vujačića, a onda Papapetru pogađa u poslednjoj sekundi trojku za plus 15 pred poslednju deonicu meča (49:64)

29. minut - Dobru poziciju je ostvario Papapetru i zaradio šut sa linije penala, a precizan je Grk bio oba puta (47:61)

28. minut - Mihailović pogađa neverovatno daleku trojku, još su Barani u igri, ne predaju se nijednog trenutka (47:59)

27. minut - Naneli ima lako zakucavanje u kontri posle izgubljene lopte Barana (44:59)

26. minut - Kako je projurio u kontri Dante Egzum, kao brzi voz, zakucao i doneo Partizanu +18! (39:57)

25. minut - Opet Balša Koprivica ima dva bacanja i realizuje oba, a onda Mihailović pogađa u kontri (39:53)

24. minut - Odličan je bio Koprivica na ofanzivnom skoku, pa je tako zaradio dva slobodna bacanja i pogodio oba (37:51)

23. minut - Vranković poentira, mnogo bolji početak drugog poluvremena za domaći tim, Partizan je već ispunio bonus (36:49)

22. minut - Ponovo pogađa trojku raspoloženi Danilo Anđušić (34:49)

Druga četvrtina:

20. minut - Samo jedno od tri slobodna bacanja pogađa Rasel, njegov deveti poen, a onda nekako jednom rukom uspeva da ubaci loptu u koš, a na kraju, ponovo Anđušić briljira i poentira iz ugla za tri (27:46)

19. minut - Treća trojka Džejmsa Nanelija i njegov deveti poen! (24:39)

18. minut - Laki poeni za Egzuma, nije imao preterano velikih problema da zabeleži poene u kontri (22:36)

16. minut - Anđušić pogađa trojku, vraća Partizan u meč i novu dvocifrenu prednost (22:33)

14. minut - Anđušić siguran na liniji penala (22:26)

ABA liga/Mornar-Barsko zlato/Media Pro

12. minut - Vujačić precizan za tri, pa su tako Barani smanjili na -2 (22:24)

11. minut - Laki poeni Barana na obruču, Miković je precizan (19:24)

Prva četvrtina:

10. minut - Vranković se upisuje u strelce, a u finišu prve deonice Vujačić je fauliran i pogodio je oba bacanja (17:24)

9. minut - Madar u kontri staje na liniju za tri poena i uspeo je da pogodi, crno-beli ponovo dvocifreni (13:24)

7. minut - Rasel pogađa oba slobodna bacanja (13:21)

6. minut - Dve trojke u nizu pogodio je Ledej, njegova treća, pa je tako Partizan otišao na +10, tajm-aut mora da zatraži Pavićević (9:19)

5. minut - Rasel je nekako u kontri našao put do koša na desni ulaz (9:13)

4. minut - Egzum poentira u kontri, a onda Pecarski pod faulom precizan (7:10)

3.minut - Još jedna trojka za crno-bele! ovaj put Zek Ledej upisuje svoju prvu na meču u Baru (4:8)

2. minut - Pecarski ponovo, ovoga puta jedno lako zakucavanje, a onda Naneli nastavlja tamo gde je stao protiv Virtusa, pogađa novu trojku (4:5)

1. minut - Prve poene na meču postiže Dante Egzum, a onda zakucavanje Pecarskog (2:2)

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 4. kola regionalne Admiral Bet ABA lige protiv Mornara iz Bara. Uz Alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Topolica".