CRNO-BELI PALI U KRCATOJ ARENI Partizan posustao i prosuo prednost, Milano slavio u Beogradu
KK Partizan

Dugo su navijači Partizana čekali da njihovi ljubimci ponovo zaigraju Evroligu. Priželjkivali su dan kada će ih ponovo gledati u Beogradu kako igraju najjače evropsko takmičenje, ali ih crno-beli nisu nagradili na premijeri nove sezone u krcatoj "Areni".

Nešto slično kao protiv Baskonije viđeno je i ovog utorka na Novom Beogradu. Imali su domaći u nekoliko navrata dvocifrenu prednost, držali sve u svojim rukama, a onda...

Baš kada je bilo najbitnije, ponovo je koncentracija popustila, izostali su poeni nosilaca igre i ekipa kao što je Milano, čak i kada im nije dan, to ume da kazni.

Partizan je počeo sjajno pre svega zahvaljujući Jamu Madaru i Matijasu Lesoru pa su posle prvih 10 minuta imali dvocifrenu razliku. Gosti su uzvratili preko raspoloženog Bilija Berona, da bi onda sa dve brze trojke Danilo Anđušić razbudio domaće.

Drugi deo igra počeo je loše, pa je samo Ledej bio taj koji je pogađao. Postigao je Amerikanac svih 12 poena Partizana u trećeoj deonici i bilo je jasno da će morati i drugi da se uključe.

Krenulo je sjajno, Ledej je nastavio, Egzum pogodio za tri i Partizan je na šest minuta do kraja imao 71:62. Tada se desio veliki pad domaćih. Nekoliko jeftino izgubljenih lopti i raspoloženi Šilds napravili su seriju od 18:4 i crno-beli su ostali bez pobede posle tri odigrana meča.

Najefikasniji pojedinac meča bio je upravo Šilds sa 25 poena, dok je Dejvis dodao 15. Kod Partizana Ledej je upisao 23, a Lesor je ponovo imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i 10 skokova.

PARTIZAN - MILANO 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18)

Hala: Štark arena, Sudije: Danijel Hijerezuelo, Emil Mogulkoč, Joanis Foufis

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

MILANO: Dejvis, Tomas, Pengos, Tonut, Meli, Beron, Riči, Bilinja, Hol, Šilds, Hajns, Vojtman.

40. minut - Serija promašaja crno-belih, a onda Dejvis pogađa oba penala za "plus tri" gostiju. Pengos nakon toga siguran za 73:78 na 22 sekunde do kraja meča.

38. minut - Posle četiri minuta poeni za Partizan preko Egzuma za "plus četiri". Pengo na drugoj strani pogađa trojku. Onda faul Ledeja i dva sigurna penala za Šildsa. Vode gosti 73:74.

35. minut - Šilds siguran za tri poena - 71:67, a onda Vojtman uspeva da pogodi ispod obruča i vrati goste na "minus dva".

34. minut - Egzum za tri! Serija Partizana 10:0. Gosti bez poena u poslednjoj deonici. Dejvis prekida seriju poenima sa slobodnih bacanja.

33. minut - Lesor ispravlja promašaj svojih saigrača i poentira za 68:62.

32. minut - Ništa ne može da promaši Ledej koji pogađa petu trojku iz isto toliko pokušaja. Ponovo domaći prave razliku.

31. minut - Naneli siguran i prednost je ponovo na strani Partizana.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Meli na isteku napada pogađa trojku - 59:58, a onda Beron pogađa trojku uz faul. Siguran i sa penala Amerikanac. Gosti ponovo vode.

28. minut - Novi poeni Ledeja koji ne promašuje. Sve poene u ovoj deonici postigao je Amerikanac.

26. minut - Ledej iz teške pozicije donosi poene Partizanu, a onda pogađa i trojku i vraća prednost crno-belima.

25. minut - Šilds dolazi do devetog poena samo u ovoj četvrtini. Trojka za prednost gostiju.

24. minut - Pengos ponovo siguran, sada za dva. Gosti vode po prvi put na meču. Stiže odgovor Ledeja koji je siguran za tri, ali Šilds nastavlja seriju.

23. minut - Šilds najbrži u kontri za 49:45, a onda trojka Pengosa za seriju 7:0 gostiju.

22. minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu za goste. Šilds poenita sa penala.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Prekida seriju Partizana Nikolo Meli laganim polaganjem - 46:38. Onda trojka Madara koji ima 10 poena. Tonut je uzvratio i označio kraj prvog poluvremena.

19. minut - Lako zakucavanja Lesora, a onda centar Paritzana blokira Hajnsa. Anđušić je nakon toga fauliran pri šutu za tri poena i uspeo je da pogodi sva tri.

18. minut - Nova trojka Anđušića! Uspevaju crno-beli sa dva šuta srpskog reprezentativca ponovo da se odlepe.

17. minut - Trebalo je ovo Partizanu. Anđušić pogađa trojku sa zvukom sirene.

16. minut - Brendon Dejvis zakucava i smanjuje zaostatak. Već 11 poena ima košarkaš Armanija. Upisuje se nakon toga i Pengos, pa Partizan ima samo poen prednosti.

15. minut - Lesor je uspeo da poenita, a onda Vojtman odgovara trojkom. Panter nakon toga fauliran i siguran oba puta.

13. minut - Panter preko ruke za dva bez greške, ali ponovo laki poeni Dejvisa i to u dva vezana napada - 31:27.

12. minut - Dejvisova mini serija, a onda i poeni Šildsa. Bolje otvaranje gostiju u drugoj četvrtini.

11. minut - Poenima Dejvisa otvorena je druga deonica, ali brzo odgovara Papapetru.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Sada serija gostiju od 9:2. Trojka Dešona Tomasa. Odgovara posle tajm-auta Madar, a onda na isteku prve deonice Panter poentira za tri! Partizan ponovo na "plus 10".

9. minut - Papapetru pogađa za dva, a Beron ponovo za tri - 21:14.

8. minut - Madar uz zvuk sirene za dva! Partizan opet na dvocifrenoj razlici. Beron pogađa trojku na drugoj strani.

7. minut - Prvo je Šilds pogodio trojku za Amani, a onda na drugoj strani odgovor raspoloženog Ledeja!

6. minut - Partizan ide na "plus 11"! Prva trojka za domaće preko Zeka Ledeja.

5. minut - Lesor prvo blokira Kajla Hajnsa, a onda ga unosi u koš za seriju 6:0.

4. minut - Zek Ledej upisuje svoje prve poene iz teške situacije, na drugoj strani nastavljaju se promašaji Italijana, a onda Madar poentira za 6:2.

3. minut - Prvi poeni i za goste. Nikolo Meli siguran sa polu distance.

2. minut - Prvi poeni na meču za Partizan, Egzum siguran sa slobodnih bacanja.

20.45 - Utakmica je upravo počela! Prvi napad za ekipu Partizana!

20.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 3. kola Evrolige između Partizana i Milana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Stark arene".