PARTIZAN POSLE NEVIĐENE DRAME ISPUSTIO POBEDU Crno-beli imali sve u svojim rukama, a onda je usledio hladan tuš, Naneli tragičar
KK Partizan

Imao je Partizan sve u svojim rukama na sedam sekundi pre kraja.

Džejms Naneli je pri rezultatu 88:86 stao na liniju za slobodna bacanja, ali je pogodio samo jedno, a Markus Hauard je pretrčao ceo teren i pogodio trojku preko dva igrača za produžetak, sa zvukom sirene.

To je potpuno slomilo igrače Partizana, koji su već videli prvu pobedu u Evroligi posle osam godina, ali su sve prosuli.

U dodatnih pet minuta je Baskonija odigrala sjajno, a ponovo je povukao Hauard koji je meč završio sa čak 33 poena i osam ubačenih trojki.

Oslično je ekipa Željka Obradovića otvorila meč, pre svega u odbrani, pa su prvu deonicu dobili 23:14.

Međutim, to se promenilo u drugoj deonici u kojoj je Baskonija ubacila čak sedam trojki, a ukupno 10 u prvom poluvremenu, i rezultat se preokrenuo.

U trećem kvartalu smo gledali egal utakmicu, a Partizan nikako nije uspevao da uhvati priključak sve do same završnice tog perioda kada je Zek Ledej ubacio trojku iz levog ćoška, a onda i Kevin Panter tri penala posle faula na šutu izvan linije 6,75m.

Crno-beli su uspeli da izjednače, a onda i ponovo povedu, te su u odlučujućih 10 minuta igre ušli sa vođstvom od pola koša – 68:67.

Partizan je u četvrtoj deonici konstantno imao blagu prednost, a odgovornost je uglavnom preuzimao Kevin Panter, i to sa uspehom, ali je ogroman doprinos imao i Matijas Lesor svojom dominacijom pod obručima.

Međutim, kada se lomio rezultat možda ključan je bio pogodak Džejmsa Nanelija na tri minuta pre kraja kada je na isteku očajnog napada pogodio uz faul Kostela i odveo Partizan na +5.

Ipak, Španci se nisu predavali. Ušlo se u penal završnicu u kojoj je Partizan poklekao, pa je usledila pomenuta dramatična završnica.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Kevin Panter sa 26 i Zek Ledej sa 23 poena, Matijas Lesor je ubacio 23.

Na drugoj strani istakao se neverovatni Hauard sa 33 poena.

Partizan u narednom kolu dočejuje Armani, dok Baskonija igra protiv Crvene zvezde.

Baskonija - Partizan 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Dvorana: Buesa arena (Vitorija)

Sudije: Robert Lotermoser, Serhio Silva, Vasilis Pitsilkas

Baskonija: Hauard 33, Rajeste, Sedekerskis 11, Marinković 4, Dijez, Tompson 11, Kocar 4, Kostelo 19, Giedraitis 13, Homs 5, Kuruc 3.

Partizan:  Vukčević 3, Ledej 23, Koprivica, Panter 26 , Papapetru 5, Egzum 4, Naneli 13, Glas, Lesor 19, Trifunović, Anđušić, Madar 3.

Produžetak:

Kraj! Pobeda Baskonije protiv Partizana 103:96

45. minut - Ofanzivni skok Lesora posle promašaja Nanelija, fauliran je i imaće dva bacanja. Njegovih 19 poena - 97:96. Kostelo posle ofanzivnog skoka pogađa za 99:96.

44. minut - Panter je promašio sa poludistance, na drugoj strani je Homs fauliran na prodoru u poslednjim sekundama napada.

42. minut - Kostelo pogađa za dva - 91:94. Hauard pogađa o tablu - 93:94. Bivši NBA as je postigao 30 poena.

41. minut - Trojka Madara iz teške pozicije na isteku napada - 89:92. Njegovi prvi poeni na meču. Lesor je tu posle promašaja Pantera, ofanzivni skok i poeni za 89:94.

Četvrta četvrtina:

Neverovatan rasplet u Vitoriji... Naneli je bio polovičan sa linije penala, promašio je drugo bacanje na 7 sekundi do kraja, a onda je Markus Hauard pogodio trojku sa zvukom sirene - 89:89. Igraće se još pet minuta.

40. minut - Zlata vredne poene postiže Panter, Partizan na +4 23 sekunde do kraja! Darijus Tompson je ubacio trojku na 15 sekundi do kraja... Potom je Naneli fauliran, pa je otišao na liniju penala i pogodio oba bacanja

39. minut - Kostelo promašuje prvo bacanje, pogađa drugo - 80:83. Ledej polovičan sa linije penala.

38. minut - Panter pogađa oba bacanja, Partizan vodi 83:79 na dva minuta do kraja.

37. minut - Jeftino su crno-beli prodali posed, što je Baskonija iskoristila da zakucavanjem Sedekerskisa prepolovi minus, 78:76 za crno-bele.

35. minut - Nisu se razumeli Panter i Ledej, nova izgubljena lopta za crno-bele.

34. minut - Odlična odbrana Partizan u ovim momentima. Ledej pogađa za dva, Partizan na +6.

33. minut - Panter je fauliran pri šutu, četvrti faul Hauarda. Kapiten Partizana je upisao 20. poen - 70:74.

32. minut - Lesor opet upisuje ofanzivni skok i upisuje 15. poen, uz 10 skokova - 70:72. Dabl-dabl Partizanovog centra.

31. minut - Ledej u lepom prodoru, pogađa jednom rukom - 67:70. Hauard postiže svoju petu trojku - 70:70.

Treća četvrtina:

30. minut - Odlična košarka u Vitoriji, Partizan posle tri deonice vodi 68:67

28. minut - Papapetru pogađa uz prekršaj. Pogodio je dodatno slobodno bacanje - 60:59. hauard pogađa oba slobodna bacanja - 62:59. Njegovih 14 poena. Panter je precizan sa linije penala, njegovih 15 poena - 62:61. Kostelo pogađa novu trojku - 65:61.

27. minut - Trojku je pogodio Tristan Vukčević, ali uzvraćaju Španci.

26. minut - Dobro je Partizan igrao odbranu sada, ali Homs postiže poena pri isteku napada.

25. minut - Panter dolazi do svog 13. poena, Partizan na -2.

24. minut - Gube loptu košarkaši Partizana, zakucava Giedraitis

23. minut - Naneli je upisao nove poene, ali je Majk Kocar odgovorio na drugoj strani.

21. minut - Ledej je pogodio oba bacanja i ima ukupno 14 poena.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Baskonija vodi 46:42

19. minut - Darijus Tompson pogađa posle prodora.

17. minut - Ledej je namestio ruku, njegov poluhorog - 36:37. Neverovatno, Hauard pogađa svoju četvrtu trojku, a desetu za Baskoniju - 39:37. Panter vraća trojku - 39:40.

16. minut - Nastavlja se šuterska klinika Baskonije. Ubacili su već 10 trojki.

15. minut - Raspala se igra Partizana u odbrani, domaćin to koristi i sada je nerešeno - 30:30.

14. minut - Baskonija na -3, Obradović mora da traži tajm-aut.

13. minut - Ledej je precizan - 20:28. Kostelo pogađa novu trojku za Baskoniju - 23:28.

12. minut - Ledej pogađa prvu trojku za Partizan u meču - 17:26. Hauard uzvraća - 20:26. Peta trojka domaćina.

11. minut - Sedekerskis postiže novu trojku za Baskoniju - 17:23.

Prva četvrtina:

10. minut - Ledej dolazi do prvih poena posle odličnog pasa preko pola terena, a na drugoj strani Hauard pogađa trojku. Posle prve četvrtine Partizan vodi 23:14, najviše zahvaljujući odličnoj odbrani.

9. minut - Ništa ne mogu da pogode košarkaši Baskonije.

8. minut - Madar se spetljao i izgubio loptu. Panter ne pogađa za tri.

7. minut - Lesor pogađa oba bacanja, crno-beli na +6. Za razliku od utakmice u Berlinu, sada je odbrana Partizana na najvišem nivou.

5. minut - Partizan je odlično otvorio utakmicu i vodi 14:7

4. minut - Papapetru je četvrti igrač Partizana sa poenima - 5:10. Tompson vraća - 7:10. Lesor pogađa - 7:12.

3. minut - Partizan se odbranio, a onda je Egzum pogodio posle prodora i naterao Penjaroju da pozove tajm-aut.

2. minut - Egzum pogađa pod faulom, a potom i sa linije penala.

1. minut - Lesor precizan, ali na drugoj strani Kocar koristi mismeč sa Egzumom i dolazi do prvih poena.

20.00 - Za Baskoniju igra i nekadašnji košarkaš Partizana Vanja Marinković.

19.40 - Trener Partizana Željko Obradović uoči meča sa Baskonijom:

Skautirali smo Baskoniju, gledali sve njihove utakmice koje su odigrali do sada, uključujući i poslednju protiv Tenerifa koju su izgubili iako su bili nadomak pobede. Naša prva ambicija je jasna - da izgledamo bolje nego u Berlinu protiv Albe. Odatle krećemo, počinjemo sa odbranom. Radili smo naporno prethodnih dana. Nastavićemo da radimo. Posle Albe smo imali meč protiv MZT-a i tu pripremu smo iskoristili tako što smo svi zajedno odgledali meč protiv Albe. Apsolutno nam je jasno gde smo grešili.

19.37 - Što se tiče rostera Partizana, Alen Smailagić i Aleksa Avarmović su povređeni dok je Jam Madar rovit.

19.33 - Partizan je na startu Evrolige doživeo težak poraz od Albe u Berlinu 100:84, dok je Baskonija savladala Valensiju 81:71.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Evrolige između Baskonije i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Španije.