POPRAVNI ZA PARTIZAN Crno-beli sa pola gasa dobili MZT u Skoplju, dobar odgovor posle ubedljivog poraza u Evroligi
MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrović

Košarkaši Partizana nastavili su pobedničku seriju u regionalnoj ABA ligi.

Crno-beli su u drugom kolu kao gosti savladali MZT u Skoplju sa 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 20:22).

Tim Željka Obradovića sada ima 2-0, MZT 0-2.

Partizan je odlično otvorio meč pred 5.500 hledalaca u hali "Jane Sandanski". Nošeni podrškom grobara crno-beli su poveli sa 9:0, a ubrzo su stekli i dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do kraja meča.

MZT je najbliži bio početkom treće četvrtine kada je prišao na deset poena minusa. Ipak, crno-beli su dodali gas i vratili 20-tak poena prednosti.

Obradović je često rotirao igrače, držeći tempo, pa se svih 11 igrača upisalo u strelce.

Po 17 poena su postigli Naneli i Egzum, 12 Madar, po 8 Lesor i Anđušić, a 7 Vukčević.

Partizan u narednom kolu igra prvu utakmicu kod kuće protiv SC Derbija. MZT gostuje Budućnosti.

MZT - Partizan (74:92)

Dvorana: Jane Sandanski Arena (Skoplje)

MZT: Kefi, Mićović, D.Stojanovski, V.Stojanovski, Jigitoglu, Andonoski, Ajvi, Krstevski, Magdevski, Pandev, Robev, Veličkovski

Partizan: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić

40. minut - Madar pogađa trojku za kraj (74:92)

38. minut - Maksvel zakucava, a onda mladi Trifunović pogađa za tri (72:89)

37. minut - Trifunović je uspeo da poentira pod faulom (68:86)

35. minut - Pogađa i Balša Koprivica (62:81)

34. minut - Zakucavanje mladog Trifunovića, čini se da je na ovom meču sve gotovo, crno-beli imaju veliku zalihu poena (55:76)

33. minut - Anđušić pogađa trojku, ponovo Partizan ima lepu prednost (55:74)

31. minut - Sjajan prodor i pogodak Dantea Egzuma (55:71)

30. minut - Robev fauliran za tri poena i pogodio je sva tri bacanja (52:69)

28. minut - Poeni za MZT, smanjuju veliku prednost Partizana (48:67)

27. minut - Nova trojka za Nanelija (46:64)

26. minut - Pogađa Lesor slobodna bacanja, tajm-aut traži MZT (42:58)

24. minut - Ledej je prethodno fauliran, pa je onda precizan sa linije penala (42:56)

23. minut - Poentira Džejms Naneli, a onda Mićović uzvraća dvojkom sa distance (40:52)

22. minut - Još jedna trojka makedonskog tima, ne predaju se domaći igrači (38:48)

21. minut - Trojkom drugo poluvreme otvara MZT (35:48)

20. minut - Papapetru utrčavanjem poentira u kontri (32:48)

19. minut - Partizan postiže lagane poene, u kontri je poentirao Džejms Naneli (28:43)

18. minut -  Naneli iz ugla precizan za tri (28:41)

17. minut - Majk Kefi pogađa prvu njegovu trojku (26:41)

16. minut - Sa poludistance pogađa Krstevski (23:38)

14. minut - Stojanovski pogađa svoju drugu trojku (19:36)

12. minut - Sa mnogo osećaja položio je loptu u koš Danilo Anđušić (14:33)

11. minut - Madar iz ugla pogađa trojku (12:30)

10. minut - Nemaju rešenja u odbrani Makedonci, Partizan ubedljivo na kraju prve četvrtine (9:25)

9. minut -  Kefi siguran, Partizan i dalje ima veliku prednost

8. minut - Sa linije penala pogađa Egzum (5:14)

5. minut - Naneli polovičan sa linije penala (3:10)

3. minut - Konačno poeni za MZT, precizan je Majk Kefi (2:9)

2. minut - Precizan sa linije penala Papapetru, a onda je Grk pogodio iz igre (0:9)

1. minut - Zakucavanje Lesora! Furiozan početak Partizana (0:6)

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Admiral Bet Aba lige između MZT-a i Partizana. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Skoplja.