CRNO-BELI UKROTILI ZMAJA Partizan lako protiv Voždovca, Rikardo nastavio golgetersku seriju (VIDEO)

Nakon velike pobede nad Kelnom u Nemačkoj u četvrtak, crno-beli su sačuvali dovoljno snage i motiva i bez mnogo muke upisali još jednu pobedu u Superligi. Voždovac nije bio dostojan rival, pa je Partizan lako došao do tri boda u "Zmajevom gnezdu".

Izabranici Gordana Petrića brzo su rešili stvari u svoju korist. Rikardo Gomeš već u 9. minutu upisao se u listu strelaca nakon odličnog prodora i centaršuta Dijabatea, da bi u 23. ponovo reprezentativac Zelenortskih ostva promenio rezultat na semaforu.

Sada je u ulozi asistenta bio Menig, a nedugo nakon toga, u 29. i on se sam upisao u strelce. Bibras Natho je odlično odložio loptu, a Holanđanin pogodio.

Konačan rezultat u 90. minutu postavio je Nikola Terzić. Mogla je pobeda da bude i ubedljivija, ali je Krunić sprečio u nekoliko navrata Andriju Pavlovića da dođe do prvenca.

Crno-bele sada očekuje novi duel protiv Kelna, u Beogradu, koji će im biti od velike važnosti ukoliko žele i na proleće da igraju Evropu.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:4 (0:3)

Gomeš u 9. i 23. minutu, Menig u 29. minutu, Terzić u 90. minutu za Partizan

Stadion: Voždovca, Sudija: Dejan Trifković

VOŽDOVAC: Krunić - Damjanović, Milović, Nikić - Ajdinović (od 46. Trifunović), Ivezić, Purtić, Hajdin - Vujnović, Nešković - Burmaz.

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Belić, Andrade - Dijabate (od 60. Jović), Natho (od 60. Baždar), Menig (od 60. Terzić) - Rikardo (od 60. Pavlović).

90. minut - GOOOL! Nikola Terzić lepim pogotkom postavlja konačan rezultat!

71. minut - Nova velika prilika za Pavlovića, bolja od prethodne, ali sada promašuje ceo gol.

67. minut - Umalo prvenac Andrije Pavlovića koji se našao 1 na 1 sa Krunićem, ali na kraju uspešniji golman Voždovca.

52. minut - Bilo je blizu! Mogao je Rikardo do het-trika, ali je iz neposredne blizine šutirao desnog od gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom poluvremenu!

29. minut - GOOOOL! Menig! Ponovo ja Natho asistent, a vezista crno-belih menja rezultat i verovatno overava pobedu Partizana!

23. minut - GOOOL! Ponovo Rikardo! Bibras Natho je proigrao napadača Partizana koji se namestio i zakucao loptu u mrežu sa nekih 15 metara!

17. minut - Prva prilika za domaće. Nešković je probao sa nekih 25 metara, prva intervencija Popovića.

15. minut - Pretio je sada Menig iz teške pozicije, ali brani Krunić.

9. minut - GOOOL! Odličan centaršut Dijabatea i skok Gomeša koji glavom šalje loptu u mrežu!