PUKLA STOTKA Partizan na premijeri u Aba ligi razbio Cibonu za uspešan početak sezone
Printscreen/Twitter

Košarkaši Partizana savladali su večeras Cibonu 105:81 u Zagrebu na startu nove sezone ABA lige.

Crno-bele su do trijumfa predvodili Kevin Panter, Uroš Trifunović i Tristan Vukčević sa po 14 poena.

Kod domaćina Krešimir Ljubičić ubacio je 19 poena.

Partizanu sada sledi start u Evroligi, protiv Baskonije u petak, a naredni rival u ABA ligi je MZT u Skoplju, u ponedeljak, 10.oktobra.

Cibona - Partizan (81:105) (Četvrta četvrtina)

Hala: Dvorana: Košarkaški centar "Dražen Petrović"

Sudije: Saša Pukl, Sašo Petek, Tomislav Stapić

Cibona:  Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić, Mazalin, Aranitović, Baković, Kapusta, Malešević, Ljubičić, Bundović

Partizan:  Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić

40. minut - Đorđe Jovanović pogađa trojku (81:101)

39. minut - Dobra reakcija igrača Cibone, Mazalin je poentirao u kontri (81:98)

35. minut - U pravom trenutku pogađa trojku Vukčević (72:92)

34. minut - Zicer za Bakovića, njegovi laki poeni (72:87)

33. minut - Cibona uzvraća trojkom (70:87)

31. minut - Kapusta precizan za na startu poslednje deonice, pa Koprivica ubacuje sa linije penala (65:84)

30. minut - Egzum lagano poentira u kontri, a onda i trojka za Cibonu (60:82)

28. minut - Danilo Anđušić sa linije penala dovodi crno-bele na +22 (57:79)

27. minut - Sjajno zakucava Balša Koprivica! Nastavlja Partizan u napadu da teroriše odbranu "cibosa" (53:72)

26. minut - Panter ubacuje otvorenu trojku, ne mogu kao na početku Zagrepčani da pariraju crno-belima (50:70)

25. minut - Janis Papapetru nastavlja sa sjajnom igrom, pogađa trojku (50:67)

24. minut - Zakucavanje Matijasa Lesora (46:64)

23. minut - Janis Papapetru se ponovo upisuje na semafor, dobra partija Grka (43:62)

22. minut - Laki poeni za Ljubičića na otvaranju drugog poluvremena (43:60)

20. minut - Precizan je Panter sa linije penala, na isteku četvrtine, Naneli pogađa trojku (41:58)

19. minut - Perasović poentira preko Džejmsa Nanelija, a onda i Dante Egzum ubacuje novu trojku za crno-bele (39:54)

18. minut - Aranitović se snašao i poentirao, Egzum pasom u korner šalje loptu Trifunoviću, a ovaj pogađa trojku (37:49)

16. minut - Lesor zakucava, majstorija u kontri (33:41)

15. minut - Ponovo raspoloženi Naneli, u ranoj fazi napada se diže i pogađa za tri poena. Mora da reaguje tajm-autom trener Cibone (33:37)

14. minut - Naneli bolji pod obručem, Partizan konačno vodi (33:34)

13. minut - Ušao je i Naneli u igru i odmah sjajno asistirao za Papapetrua koji je uspeo da upiše nove poene (33:32)

12. minut - Sa poludistance je precizan i Kevin Panter, prvi dvocifreni na ovom meču, pa Anđušić ubacuje trojku (33:30)

11. minut - Radovčić otvara novu deonicu sa poenima, a onda Baković pogađa prvu trojku za Cibonu (31:25)

10. minut - Nova slobodna bacanja za Lesora. Ovoga puta, Francuz pogađa oba (26:25)

9. minut - Iz ugla pogađa Panter pogađa za tri poena, ali Kapusta beleži njegovu sedmu asistenciju i nove poene (26:23)

8. minut - Panter u kontri asistira za Uroša Trifunovića, tajm-aut je zatražio trener Cibone, fauliran Papapetru, upisao se i Grk u listu strelaca (24:20)

7. minut - Dva bacanja za Partizanovog centra Lesora. Uspeo je da realizuje jedan od dva (24:16)

6. minut - Iz driblinga je uspeo da pogodi trojku Tristan Vukčević, a onda Ljubičić poentira u kontri (18:15)

5. minut - Pogodio je za tri poena, novi kapiten crno-belih, Kevin Panter (15:10)

4. minut - Uroš Trifunović pogađa prvu trojku za crno-bele na ovom meču, Perasović poentira u kontri nakon izgubljene lopte Partizana. Obradović mora da traži tajm-aut (13:7)

3. minut - Mazalin je ispod koša bio precizan (6:4)

2. minut - Ljubičić se upisuje za novu prednost Cibone, međutim, uzvraća i Kevin Panter (4:4)

1. minut - Aranitović postiže prve poene za "cibose", a onda se i Egzum upisuje u strelce (2:2)

16.35 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola ABA lige između Cibone i Partizana. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Zagreba.