PARTIZAN PROTUTNJAO KROZ IVANJICU Prvenci Baždara i Petkovića za trijumfalan debi Stolice (VIDEO)
FK Partizan

Kao i na otvaranju prethodne sezone, Partizana je sada identičnim rezultatom započeo novu takmičarsku godinu. Tada protiv Proletera, sada je "žrtva" bila ekipa Javora.

Povratnik u elitu nije se dobro proveo na svom terenu, pa su mu crno-beli priredili doček za zaborav. Donekle je po Ivanjičane sve delovalo korektno do 68. minutu kada su primili drugi pogodak i tada se igra potpuno raspala.

FK Partizan

Nema sumnje da će duel ostati upamćen po pogotku Mihajla Petkovića, koji je upisao prve minute u seniorskom fudbalu i odmah postigao pogodak. Debitantski gol upisao je i Samed Baždar koji je u drugom poluvremenu zamenio upravo Petkovića.

Pomenuti 68. minut doneo je pogodak Bibrasa Natha, a tačku na ubedljiv trijumf na premijeri stavio je Rikardo Gomeš u drugom minutu nadokande drugog poluvremena iz penala.

FK Partizan

Naredni meč Partizan igra za sedam dana u Nišu protiv Radničkog, dok će Javor gostovati ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

JAVOR - PARTIZAN 0:4 (0:1)

Petković u 21. minutu, Natho u 68. minutu, Baždar u 77. minutu, Rikardo u 90+2. minutu za Partizan

Stadion: Gradski stadion u Ivanjici, Sudija: Miloš Milanović

JAVOR: Velimirović – Dolmagić (od 72. Salihović), Obradović, Petrović, Grabež – Nikolić, Marčić, Eliomar (od 57. Kembel), Gojković (od 64. Ivelja) – Luković (od 64. Maletić) – Gigić (od 64. Odueni).

PARTIZAN: Stevanović – Filipović, Marković (od 86. Vujačić), Saničanin, Urošević – Zdjelar, Andrade (od 86. Šehović), Natho (od 71. Lutovac) – Menig, Petković (od 57. Baždar), Rikardo.

90+2. minut - GOOOL! Rikardo siguran sa bele tačke!

90+1. minut - Penal za Partizan! Neoprezan start Obradovića i sudija Milanović pokazuje na belu tačku.

90. minut - Još dva minuta nadoknade.

86. minut - Dve promene kod gostiju, Šehović menja Andradea, a Vujačić na terenu umesto Markovića.

77. minut - GOOOOL! Samed Baždar! Još jedan talentovani fudbaler Partizana se upisuje u strelce! Filipović je poslao dobru loptu, a ofanzivac crno-belih pogodio!

72. minut - Poslednja izmena u Javoru. Dolmagić ide van igre, a na terenu je Salihović.

71. minut - Promena kod gostiju. Umesto Natha, u igri je Aleksandar Lutovac.

68. minut - GOOOOL! Natho! Slično kao Petković u prvom poluvremenu, sada je Izraelac pogodio dalji ugao gola koji brani Velimirović!

64. minut - Tri promene kod domaćih, Umesto Gigića na terenu je Odueni. Maletić menja Luku Lukovića, a Ivelja na terenu umesto Gojkovića.

59. minut - Ne, nema gola! Baždar je, ipak, napravio faul nad Obradovićem.

59. minut - GOOOOL! Rikardo! Kiks Obradovića koji gubi loptu na 20 metara od svog gola. Andrade upošljava najboljeg strelca iz prošle sezone i rezultat se menja!

57. minut - Po jedna promena na obe strane. Baždar menja jedinog strelca Petkovića kod gostiju, dok u redovima Javora Norman Kembel ulazi umesto Eliomara.

50. minut - Pokušaj Rikarda, prvi u nastavku meča, ali bez mnogo muke hvata loptu Velimirović.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

40. minut - Luković je pokušao glavom da matira Stevanovića, udarac nije bio loš, ali lopta ide preko gola.

36. minut - Oštar start Marčića nad Menigom i žuti karton za kapitena Javora.

35. minut - Pretio je sada Eliomar, a Stevanović loše intervenisao. Na njegovu sreću nikoga nije bilo da natrči na odbijenu loptu.

31. minut - Pao je Gigić u kaznenom prostoru Partizana, tražili su domaći penal, ali sudija Milanović pokazuje da se igra nastavi.

21. minut - GOOOOOL! Debitantski pogodak Mihajla Petkovića! Prelep pogodak mladog fudbalera Partizana! Sa ivice kaznenog prostora pogodio je same rašlje!

20. minut - Odličan pokušaj Rikarda Gomeša, ali lopta ide pored leve stative.

10. minut - Prva prilika na meču za goste. Pokušao je Slobodan Urošević, ali lopta ide preko gola.