MICOV VRATIO SERIJU U BEOGRAD Partizan pao u dramatičnom finišu, Budućnost izborila majstoricu
KK Budućnost Voli

Košarkaši Partizana izgubili su u dramatičnoj, triler završnici od podgoričke Budućnosti rezultatom 72:71!

Izborili su treću odlučujuću utakmicu, a sada se čeka termin iste. Ključne poene za pobedu Podgoričana postigao je nekadašnji košarkaš crno-belih Vladimir Micov - bila je to trojka na dve sekunde do kraja susreta.

Raspoloženi za igru u napadu kod Budućnosti, bili su Kendrik Peri i Petar Popović sa po 15, Džastin Kobs sa 13 i Zoran Nikolić sa sedam poena. Najefikasniji u sastavu Partizana bili su Zel Ledej sa 28, Jam Madar sa devet, Matijas Lesor sa osam i Aleksa Avramović sa sedam poena.

S obzirom da Partizan nije naročito dobro otvorio utakmicu, rezultat na kraju prve četvrtine i nije bio toliko loš po njih - 20:17.

Šampion Crne Gore je bolje otvorio i drugi kvartal, pa su posle četiri minuta igre, Podgoričani imali kapital od devet poena – 26:17.

Budućnost je na poluvremenu vodila sa 38:27, posle pet poena u nizu Petra Popovića za četiri sekunde.

Kod Partizana, koji je promašio 10 slobodnih bacanja u prvom poluvremenu, raspoloženi za igru u napadu, bili su Zek Ledej sa devet, Matijas Lesor sa sedam i Jam Madar sa šest poena.

Budućnost je na pet minuta pre kraja vodila sa 61:54, a Partizan stigao do 59:61 na tri minuta pre kraja.

Partizan je posle trojke Ledeja stigao do 67:67, a posle novi poena Ledeja do 69:67. Popović je na 40 sekundi pre kraja pogodio dva penala za 69:69. Dalas Mur je pogodio za 71:69, a Vladimir Micov trojku za 72:71. Partizan je imao četiri sekunde za napad, Partizan je izgubio loptu, pa su tako Podgoričani ostvarili veoma važan trijumf.

Budućnost-Partizan (72:71)

Dvorana: "Morača" u Podgorici

Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Denis Hadžić

Budućnost: Kobs, Atić, Šefović, Micov, Barović, D.Nikolić, Sili, Z.Nikolić, Jagodić Kuridža, Drobnjak, Popović, Peri

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar

Četvrta četvrtina:

39. minut - Ledej za poravnanje rezultata! (67:67)

38. minut - Druga trojka Radeta Zagorca

37. minut - Ledej precizan, Partizan prilazi na -2 (61:59)

36. minut -  Smailagić upisuje sedmi poen (61:57)

34. minut - Zakucavanje Smailagića (59:54)

33. minut - Zoran Nikolić precizan sa linije penala (59:52)

31. minut - Ledej pogodio trojku i smanjio prednost domaćina na samo -3 (55:52)

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka Avramovića, pa Kobs u poslednjim sekundama treće deonice (55:49)

27. minut -Otvorenu trojku pogađa Rade Zagorac (51:42)

26. minut - Laki poeni na obruču Filipa Barovića, a razigrao se i Micov (51:39)

25. minut - Pet poena Micova, pa prvi koš iz igre Alekse Avramovića (49:39)

23. minut - Druga trojka Ledeja i upisao je svoj 14. poen (43:34)

22. minut - Micov na isteku napada pogađa trojku (41:31)

21. minut - Madar postiže svoj osmi poen na meču (38:29)

Druga četvrtina:

20. minut - Deset penala je Partizan promašio u prvom poluvremenu, Avramović pogađa samo jedno, a onda Popović ubacuje trojku, da bi Podgoričani ukrali loptu i poentirali u finišu poluvremena (38:27)

19. minut - Ledej postiže poene, pa Kobs asistira Zoranu Nikoliću koji zakucava (33:25)

17. minuta - Zakucavanje Balše Koprivice (29:23)

16. minut - Konačno koš u "Morači", Madar sa poludistance (27:21)

13. minut - Madar poentira u kontri, prvi poeni posle skoro tri minuta u drugoj četvrtini

11. minut - Nikolić prikucava nakon promašene trojke Ledeja (22:17)

Prva četvrtina:

10. minut - Drugo slobodno bacanje realizuje Barović, Ledej precizan na kraju poslednje deonice (20:17)

9. minut - Jedno od dva bacanja pogodio je Lesor, a na drugoj strani Peri ubacuje oba, pa Zek Ledej pogađa neverovatno trojku (18:14)

7. minut - Ponovo Kuridža iz ofanzivnog skoka (16:9)

6. minut - Upisuje se i Jagodić Kuridža u strelce (14:10)

5. minut - Kobs je pogodio prvu trojku u ovoj seriji (12:6)

4. minut - Lesor precizan sa linije penala (9:6)

3. minut - Sa poludistance precizan Madar (7:4)

1. minut - Peri postiže trojku, pa Lesor iz ofanzivnog skoka (3:2)

20.15 - Dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču polufinala Admiral Bet Aba lige između podgoričke Budućnosti i beogradskog Partizana. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Podgorice.