GOLEADA U HUMSKOJ TSC poveo, pa se raspao, zvižduci Jojiću i ubedljiva pobeda Partizana za nastavak šampionske trke
Alo/Vladimir Markovic

Krenulo je slabo, mirisalo je na iznenađenje, ali se Partizan trgao nakon primljenog gola i ekspresno odgovorio gostima iz Bačke Topole za nastavak šampionske trke sa Crvenom zvezdom.

Prilično zanimljivo popodne u Humskoj i nešto manje od 1000 navijača pratilo je goleadu, ali i jako čudne scene. Nakon što je Vukić u 32. minutu šokirao crno-bele usledile su uvrede na račun Miloša Jojića kog je trener Aleksandar Stanojević odmah izveo iz igre, ali i zamenio Vujačića za Saničanina.

Uticalo je to na domaće fudbalere, pa je odgovor stigao u svega 120 sekundi. Prvo je Bibras Natho postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u 41. minutu, a onda Rikardo Gomeš nastavio svoju seriju u 43. Prvo je sudija Mitić poništio pogodak, ali je na asistenciju VAR-a on priznat.

Pokušavali su gosti da uzvrate, vrate se u igru i izvuku bar bod, ali ih je pogodak Aleksandra Miljkovića na samom početku drugog poluvremena prilično iznenadio i doveo ih do velikog pada. Nakon gužve u šesnaestercu, bek crno-belih je bio na pravom mestu i ugurao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Nemanja Jović na sjajnu asistenciju Lazara Markovića, a nedugo nakon toga promašio je mladi veziste i zicer. Međutim, nije to koštalo Partizan.

Crno-beli su sada, bar do završetka utakmice Crvene zvezde i Čukaričkog na prvom mestu sa bodom više od crveno-belih, a u narednom kolu 1. maja igraju protiv Napretka u Kruševcu.

Snimke golova pogledajte u nastavku teksta.

Partizan - TSC 4:1 (2:1)

Stadion: Partizana. Sudija: Milan Mitić. Strelci: 0:1 32. minut Vukić, 1:1 Natho u 41. minutu, 2:1 Rikardo u 43. minutu, 3:1 Miljkovć u 48. minutu, Jović u 62. minutu

Partizan: Popović - Miljković, Vujačić (od 40. minuta Saničanin), Miletić, Lutovac (od 61. Živković) - Zdjelar, Jojić (od 40. Marković), Natho - Menig (od 58. Jevtović), Terzić (od 58. Jović) i Gomeš.

TSC: Filipović - Stojković, Varga, Antonić, Petrović (od 46. Krsmanović) - Bočkaj (od 73. Stanojlović), Banjac, Đakovac (od 73. Dukure) - Stanojev, Ratkov (od 73. Milićević) i Vukić.

87. minut - Kakav promašaj Jovića! Marković mu ja namestio čist gol, ali je mladi vezista promašio zicer!

85. minut - Pokušaj Lazara Markovića, ali lopta ide preko gola.

73. minut - Četiri promene kod gostiju. Milićević menja Ratkova, Stanojlović na terenu umesto Bočkaja, Dukure menja Đakovca, a Mirčevski u igri umesto Banjca.

69. minut - Odličan pokušaj Đakovca sa nekih 25 metara, ali i odlična odbrana Popovića.

68. minut - Radio je VAR nakon udarca Nemanje Miletića, ali je snimak pokazao da ceo obim lopte nije prešao gol liniju.

62. minut - GOOOOL! Nestala je odbrana TSC-a i dozvolila Markoviću da kao na tacni posluži Nemanju Jovića, a mladi fudbaler Partizana neometano je gurnuo loptu u mrežu!

61. minut - Pravi poslednju izmenu Aleksandar Stanojević. Umesto Lutovca na terenu je Marko Živković.

58. minut - Dve promene kod Partizana, umesto Kvinsija Meniga na terenu je Marko Jevtović, a Nemanja Jović menja Nikolu Terzića.

57. minut - Velika šansa za TSC, mogao je Vukić da postigne drugi gol na meču, ali je zakasnio na drugoj stativi i nije stigao da gurne loptu u praznu mrežu.

48. minut -  GOOOOLLLLL! Brzo je Partizan duplirao prednost, Miljković je posle gužve u kaznenom prostoru uspeo da pogodi mrežu za 3:1.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva promena kod gostiju. Krsmanović menja Petrovića.

45+3. minut - Kraj prvog dela igre!

45. minut - Igraće se još tri minuta!

42. minut -  GOOOOOLLLL - VAR je uradio svoje! Poništen je gol, ali posle provere Partizan vodi sa 2:1. Strelac je Rikardo.

41. minut - GOOOOLLLL! Partizan je izjednačio, Natho je pogodio iz slobodnog udarca!

40. minut - Jojić i Vujačić idu napolje, na terenu su Marković i Vujačić.

- Kako pipne loptu, Miloš Jojić je na udaru navijača Partizan.

35. minut - Jojić je još jednom pogrešio, imali su gosti veliku šansu ali ovoga puta Popović nije savlada.

31. minut - GOOOOLLLL - TSC vodi, Vukić je strelac!

25. minut - Nervozan je Rikardo, ušao je u konflikt sa jednom igračem gostiju.

18. minut - Zdjelar je pogrešio, poklonio je loptu TSC-u, ali Mening je uspeo da faulom preseče napad gostiju. Zaradio je Holanđanin žuti karton.

15. minut - Pretio je TSC, ali nisu uspeli da upute udarac na gol.

14. minut - Nikola Terzić dobio je jak udarac u nos, morala je da reaguje lekarska služba.

11. minut - Pokušao je Vujačić glavom, nije pogodio metu, a bio je u ofsajd poziciji.

8. minut - Došlo je do prekida, MIletić i Ratkov su se sudarili, a štoper Partizana izvukao je deblji kraj.

3. minut - Prva šansa za Partizan, tukao je Jojić iz daljine, ali nije uspeo da ozbiljnije pripreti Filipoviću.

1. minut - Utakmice je počela!

Na klupi Partizana šansu čekaju Stevanović, Saničanin, Holender, Baždar, Živković, Jevtović, Ostojić, Milovanović, Marković, Jović i Smiljanić,

Na ovom susretu Partizan neće imati podršku "grobara" jer su zbog termina odigravanja susreta najvatrenije pristalice rešila da bojkotuju ovaj meč.