PARTIZAN "PREGAZIO" CIBONU Crno-beli u velikom stilu završili regularni deo ABA lige
ABA liga/Partizan NIS

Ovo je Partizanu bila poslednja utakmica regularnog dela takmičenja.

Crno-beli su dominirali od početka do kraja susreta i lako došli do trijumfa protiv starog znanca.

Partizan će najverovatnije biti drugi u regularnom delu takmičenja sa 22 pobede i četiri poraza.

Sa druge strane, Cibona je osma sa skorom 10-15.

Ekipa Željka Obradovića je posebno bila raspoložena u napadu o čemu svedoči 98 postignutih poena.

Već u prvoj četvrtini Partizan je stekao dvocifrenu prednost i taj deo igre rešio u svoju korist 27:16.

Do kraja prvog dela domaćin je dodatno uveća prednost i na odmor otišao sa +16.

Nije se mnogo toga menjalo ni u nastavku. Partizan nije popuštao gas, a izuzev Kevina Pantera koji se nije upisao u strelce gotovo svi su bili na visini zadatka u napadu.

Odličan je bio Balša Koprivica koji je meč završio sa 13 poena, a imao je neke atraktivne poene.

U poslednjem kvartalu su se crno-beli poigravali sa rivalom, pa je tako Matijas Lesor upisao pet asistencija.

Najefikasniji je bio Madar sa 17 poena, poen manje dao je Lesor, dok je Ledej meč završio sa 14 poena.

U redovima Cibone istakao se Gegić sa 14 poena, Branković i Nakić su ubacili po 12.

Partizan - Cibona 98:77 (27:16, 25:20, 19:21, 27:20)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Saša Pukl, Mario Majkić, Gordan Terlević

Partizan: Panter, Ledej, Zagorac, Avramović, Kooprivica, Dangubić, Miletić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Cibona: Popić, Prkačin, Gegić, Vildoza, Majcunić, Novačić, Gnjidić, Branković, Drežnjak, Rivers, Nakić.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana 98:77.

38. minut - Sve je ovde gotovo, ostalo je samo još da vidimo koji će biti konačan rezultat.

36. minut - Novo zakucavanje Lesora, Partizan vodi 88:66.

34. minut - Madar ima već 15 poena, najveća prednost Partizana +19.

33. minut - Poigravaju se košarkaši Partizana, a Lesor ima već pet asistencija.

32. minut - Sjajna akcija Partizana i poeni Lesora.

31. minut - Treća trojka Nakića.

Treća četvrtina:

30. minut - Rutinski Partizan održava prednost i vodi 71:57.

29. minut - Trifunovićev šut za tri izlazi iz obruča.

27. minut - I drugo poluvreme dosta podseća na prvo, crno-beli imaju potpunu kontrolu.

25. minut - Još jedna trojka Vildose, Koprivica na drugoj strani sjajno poentira.

24. minut - Koprivica pogađa sa poludistance.

22. minut - Vildosa pogađa daleku trojku, uzvraća Ledej.

21. minut - Bez poena na startu treće deonice.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Partizan vodi 52:36.

19. minut - Dve troje Nakića i Avramovića.

18. minut - Trojka Cibone koja smanjuje na -13.

16. minut - Raste prednost Partizana posle trojke Trifunovića.

15. minut - Posle poena Lesora crno-beli vode 36:25.

13. minut - Odlična igra Partizana koji ima potpunu kontrolu.

12. minut - Prkačin je postigao prve poene u drugom kvartalu, a nakon praznog hoda oba tima, Avramović je pogodio uz faul. Dodatno bacanje je promašio, 29:18.

Prva četvrtina:

10. minut - Sjana igra Partizana u prvoj deonci koji vodi 27:16.

9. minut - Madar sada pogađa za dva i Partizan ima dvocifrenu prednost.

8. minut - Lesor dolazi do lakih poena.

7. minut - Partizan dosta dobro raspoložen u napadu i vodi osam razlike.

5. minut - Još jedna trojka Cibone.

4. minut - Serija Partizana koji sada vodi 13:6.

3. minut - Gegić pogađa već drugu trojku za Cibonu.

2. minut - Ledej pogađa dvojku i Partizan vodi 5:3.

1. minut - Panter ne pogađa trojku na startu, na drugoj strani Branković pogađa za tri.

18.33 - U prvom ovosezonskom meču ova dva tima, Partizan je u Hrvatskoj slavio 79:61.

18.28 - Cibona je osma na tabeli sa skorom 10-14.

18.23 - Partizan ima 21 pobedu i četiri poraza i izvesno je da će regularni deo takmičenja završiti na drugom mestu.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen zaostaloj utakmici 17. kola ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Cibona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".