FENOMENALNI LEDEJ VODIO PARTIZAN DO POBEDE! Crno-beli lako izašli na kraj sa Mornarom
ABA liga/Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Tako se tim Željka Obradovića vratio na pobednički kolosek posle poraza od Cedevita Olimpije. Bio je ovo 20. trijumf Partizana u regionalnom takmičenju, a uz to ima i četiri poraza.

Sa druge strane, Mornar je na skoru 9-14.

Partizan je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i posle uvodnih 10 minuta bilo je 23:11 u korist domaćina.

U drugoj četvrtini razigrao se Tristan Vukčević koji je pogodio dve trojke, pa su crno-beli bez većih problema održavali dvocifrenu prednost.

Mornar je bolje otvorio drugo poluvreme, vrlo brzo su uspeli da smanje prednost Partizana i priđu na -5.

Ipak, Rade Zagorac je pogodio važnu trojku i crno-beli su odbili napad gostiju.

Odličan je bio Zek Ledej kog je bilo na obe strane parketa, pogađao trojke, zakucavao i bio najzaslužniji što je Partizan održavao sigurnu prednost.

Nisu Barani uspevali ozbiljnije da ugroze vođstvo crno-belih u poslednjh deset minuta, pa je Partizan rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Ledej sa 24 poena, 16 je ubacio Panter, a Smailagić 14.

U redovima Mornara daleko najbolji bio je Mihailović sa 25 poena.

Partizan - Mornar 95:83 (23:11, 20:19, 24:27, 28:26)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Igor Dragojević, Aleksandar Milojević, Nermin Nikšić

Partizan: Panter, Vukčević, Lidej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Mornar: Mihailović, Mićović, Jeremić, S. Šehović, Smit, Rakočević, Lazić, Miković, Vranješ, Mozli.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 95:83.

39. minut - Pogađa Lesor, crno-beli imaju 12 poena prednosti 90 sekundi pre kraja.

37. minut - Nešto više od tri minuta do kraja Partizan ima +10.

35. minut - Fenomenalni Ledej pogađa iz teške pozicije - 81:71

34. minut - Trojka Pantera i Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost.

33. minut - Sjajni Ledej, svuda ga ima na terenu, ali precizan je i Šehović na drugoj strani.

32. minut - Lesor je promašio zakucavanje.

31. minut - Trojka Mornara koji opet ima jednocifren zaostatak.

30. minut - Sada Panter pogađa trojku! Partizan posle tri deonice vodi 67:57

29. minut - Ledej pogađa otvorenu trojku, Partizan na +10, a u narednom napadu isti igrač sjajno zakucava.

27. minut - Uspeli su košarkaši Partizana da odbiju napad Mornara.

26. minut - Trojka Ledeja, Partizan ima dvocifrenu prednost.

25. minut - Mornar na -3. Zagorac pogađa važnu trojku!

23. minut - Madar prekida seriju Mornara.

22. minut - Mornar bolje otvara drugo poluvreme i serijom 5:0 pokušava da uhvati priključak.

20. minut - Poluvreme! Partizan vodi 43:30.

19. minut - Sjajna akcija Partizana, Koprivica zakucava posle dodavanja Vukčevića.

17. minut - Vranješ pogađa trojku, Obradović odmah zove tajm-aut.

16. minut - Raspoložen je i Trifunović koji beleži nove poene.

15. minut - Još jedna trojka Vukčevića, Partizan na +17.

13. minut - Sada Trifunović pogađa za tri.

12. minut - Vukčević pogađa trojku, uzvraća Jeremić na drugoj strani.

11. minut - Novi poeni Madara, raste prednost Partizana - 25:11.

10. minut - Dominantna četvrtina Partizana koji vodi 23:11

9. minut - Kevin Panter ponovo siguran sa poludistance posle izlaska iz bloka i uigrane akcije, crno-beli vode 19:9

8. minut - Evo poena Madara.

6. minut - Potpuna dominacija Partizana od samog starta.

5. minut - Duga dvojka Pantera.

4. minut - Odlična akcija crno-belih koji vode 9:2

3. minut - Dosta dobru odbranu igra Partizan.

2. minut - Avramović promašuje zicer, ali se onda iskupio, Partizan vodi 6:0

1. minut - Smailagić je realizovao prvi napad.

20.21 - U prvom ovesezonskom meču igranom u Baru, crno-beli su slavili 66:64.

20.11 - Partizan je drugi na tabeli sa 19 pobeda i četiri poraza, dok je Mornar deveti sa skorom 9-13.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 25. kola ABA lige između Partizana i Mornara. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".