"PARNI VALJAK" MELJE! Partizan deklasirao Igokeu!
ABA liga/Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Crno beli su tako potvrdili da se nalaze u odličnoj formi i stigli su do 19. pobede u regionalnom takmičenju. Sa druge strane Igokea je na skoru 12-10.

Gosti su odlično otvorili meč, a naročito je bio raspoložen Nikola Tanasković koji je u prvoj deonici ubacio čak 12 poena.

Ipak, u drugoj četvrtini je viđena potpuna dominacija crno-belih.

Zaigrala je ekipa Željka Obradovića granitnu odbranu, a u napadu se razigrao Zek Ledej, pa je Partizan drugu deonicu dobio 24:8 i na odmor otišao sa +11.

Nastavio je Partizan u istom ritmu i u trećoj deonici, pa je u jednom trenutku imao ogromnnih 21 poen prednosti.

Odličan je bio Kevin Panter kog je šut dosta dobro služio i bio je najbolji pojedinac susreta.

Na drugoj strani razigrao se Voler koji je počeo da pogađa trojke i u jednom trenutku je Igokea prišla na -8, ali je Partizan ipak rutinksi priveo meč kraju i došao do sigurne pobede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Panter sa 20 poena, 15 je ubacio Ledej, a po 10 Madar i Koprivica.

Na drugoj strani istakli su se Voler sa 19 i Tanasković sa 16 poena.

Partizan - Igokea 83:70 (15:20, 24:8, 26:23, 18:19)

Hala: Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Ilija Belošević, Luka Kardum, Ernad Karović

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Igokea: Vulić, Robinson, Tanasković, Radanov, Jošilo, Talić, Stivens, Voler, Fundić, Đorđević, Delalić.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 83:70!

39. minut - Trojka za Partizan kojom je po svemu sudeći odbijen nalet gostiju.

38. minut - Voler je ponovo fauliran na šutu za tri i imaće tri slobodna bacanja.

37. minut - Madar poentira posle ofanzivnog skoka.

36. minut - Posle dugo vremena evo Igokee na jednocifrenom zaostatku.

35. minut - Pokušava Igokea da uhvati poslednji voz i vrati se u igru, ali Partizan održava dvocifrenu prednost.

33. minut - Mur se razigrao u ovim momentima

32. minut - Prvi poeni Radanova i to sa linije penala.

30. minut - Zagporac pogađa trojku u poslednjoj sekundi treće deonice

29. minut - Treća trojka Volera!

28. minut - Partizan na +12.

27. minut - Konsolidovali su se košarkaši Igokee i pokušavaju da uhvate priključak. Povreda Koprivice. Imao je centar Partizana nekoliko okršaja sa protivničkim u poslednjih nekoliko napada. Najpre je Amerikanac zakucao preko njega, a već u narednom napadu nezgodno pao. Požalio se na povredu i izašao iz igre.

26. minut - Voler pogađa za tri uz faul. Vraća trojku Madar.

25. minut - Period igre kada se i jedni i drugi muče u napadu.

24. minut - Sjajnu odbranu igra Partizan i održava veliku prednost.

23. minut - Tanasković poentira i prekida seriju crno-belih, a onda i prva trojka za goste.

22. minut - Kanonada Kevina Pantera, Partizan na ogromnih +21.

21. minut - Monstruozno zakucavanje Koprivice.

20. minut - Poluvreme. Partizan vodi 39:28!

19. minut - Mnogo bolja igra Partizana u drugoj četvrtini

18. minut - Tanasković zakucava i napokon prekida seriju Partizana.

17. minut - Ništa ne polazi za rukom košarkašima Igokee.

16. minut - Graninta odbrana crno-belih, Ledej blista u napadu.

15. minut - Ledej poentira u tranziciji, Partizan na plus 5.

14. minut - Posle dugo vremena Partizan vodi 25:24.

13. minut - Sve bolja igra Partizana, gosti se muče u napadu

12. minut - Brutalno zakucavanje Lesora.

11. minut - Laki poeni za Igokeu na startu druge deonice.

10. minut - Kraj prve deonice, Igokea vodi 20:15

9. minut - Lesor promašuje oba bacanja, gosti imaju +8.

8. minut - Fenomenalni Tanasković već ima 12 poena, Igokea vodi 18:12

7. minut - Tanasković blista na početku utakmice.

6. minut - Panter pogađa za tri, Partizan vodi 11:10

5. minut - Serija gostiju 8:0, Obradović primoran da traži tajm-aut.

4. minut - Odlična akcija gostiju, Tanasković poentira i Igokea vodi 8:6.

3. minut - Panter ne pogađa za tri, na drugoj strani Jošilo poentira u tranzicji.

2. minut - Avramović zakucava u kontri.

1. minut - Partizan je realizovao prvi napad. Ofanzivni skok Koprivice koji odlično otvara meč.

18.27 - Partizan ne zna za poraz na domaćem terenu još od januara kada ih je savladala Mega.

18.23 - U prvom ovosezonskom duelu, crno-beli su u Laktašima došli do važnog trijumfa nakon velikog preokreta 68:70.

18.19 - Crno-beli imaju 18 pobeda i tri poraza, dok je Igokea na skoru 12-9.

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 23. kola ABA lige između Partizana i Igokee. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".