RAPSODIJA CRNO-BELIH! Partizan "razbio" Metropolitan!

Crno-beli su upisali desetu pobedu, a imaju i pet poraza i u direktnom okršaju sa Metropolitanom napravili ogroman korak ka drugom mestu u grupi.

Sa izuzetkom prve četvrtine, košarkaši Partizana su potpuno dominirali i zasluženo došli do ubedljive pobede.

Raspucali su se crno-beli u drugoj deonici, pogađali iz svih pozicija i potpuno razbili rivala, a u tom periodu je prednjačio Zek Ledej.

Još brutalniju partiju pružili su Obradovićevi izabranici u trećoj deonici, zategli su odbranu, sveli Francuze na samo 10 postignutih poena, naspram 21 koliko su postigli u ovom kvartalu.

Do ubedljive prednosti Partizan je došao početkom drugog poluvremena trojkom Alekse Avramovića koji je odveo svoj tim na +19 (57:38), posle čega su utihnule i nade Metropolitana da mogu do potencijalnog preokreta pred Grobarima. Najvećih 26 poena razlike doneo je Dalas Mur novom trojkom sredinom poslednjeg kvartala, kada su crno-beli otišli na maksimalnih 80:54.

U finišu su gosti uspeli samo da koliko-toliko ublaže poraz.

Crno-bele je do nove pobede predvodio Zek Ledej sa 15 poena, od čega je čak 13 postigao do poluvremena, u nastavku samo još dva. Odličan je bio i Kevin Panter sa 14 koševa, dok je ispod obruča briljirao Balša Koprivica koji je utakmicu završio sa 13 poena, Avramović je dao devet, kao i Lesor.

Kod Metropolitana dominirao je Meker sa 18 koševa, Halilović je dodao 12, a Kamings 11 poena.

Partizan - Metropolitan 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Karlos Peruha, Robert Viklicki, Serhio Silva

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Metropolitan: Mular, Kamings, Konate, Halilović, Kroker, Si, Hojufat, Hanter, Ginat, Mekre, Jaomi.

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Partizana!

38. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

36. minut - Trojka Vukčevića, tribine su eksplodirale.

35. minut - Drži Partizan razliku na bar 20 poena. Ojufat i Halilović su vezali četiri poena, da bi isto učinili Lesor i Mur posle ukradene lopte i lakog polaganja.

33. minut - Ledej stavlja tačku na seriju promašaja na obe strane. Lepo je utrčao na koš i izvukao koš uz kontakt, faul i dodatno slobodno bacanje.

32. minut - Mini serija gostiju i Obradović odmah zove tajm-aut.

31. minut - Nemaju nameru da stanu košarkaši Partizana.

30. minut - Brutalna igra košarkaša Partizana!

28. minut - Ogromna prednost Partizana. Posle praznog hoda i nekoliko minuta bez poena, videil smo Koprivicin koš. Potom odlična reakcija u odbrani, pa mu Madar baca alej-up i Balša Koprivica zakucava! 61:38

27. minut - Tojka Avramovića! Partizan "gazi"

26. minut - Snažno zakucavanje Koprivice, a onda hvata loptu u svom reketu i donosi Partizanu novi napad.

24. minut - Crno-beli održavaju prednost.

23. minut - Uzvraća istom merom Panter! Partizan ima najvećih "plus 14".

22. minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu za Avramovića, a onda i trojka Mekrea.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Trojka Pantera za prvo dvocifreno vođstvo Partizana.

19. minut - Ginat siguran nakon floutera za 38:31. Nakon toga Lesor pogađa oba penala.

17. minut - Madar za tri! Sa zvukom sirene za najveću prednost do sada. Partizan ima "plus osam".

15. minut - Brzo stiže odgovor Konatea, ali i zakucavanje Ledeja koji ima osam poena u poslednjih pet minuta. Nije se tu zaustavio Amerikanac i postigao novu trojku! Sada crno-beli imaju pet poena prednosti - 32:27.

14. minut - Ledej za tri! Druga trojka Amerikanca, obe je postigao u drugoj deonici. Nakon toga Matijas Lesor pogađa možda i uz faul, ali arbitri ništa nisu svirali. Ponovo vode crno-beli.

13. minut - Prvi poeni za Jana Madara, ali i za Halilovića. Čuvaju gosti prednost od tri poena.

12. minut - Uroš Trifunović zakucava, ali onda Konate pogađa treću trojku za francuski tim - 19:22.

11. minut - Druga deonica počinje trojkom Zeka Ledeja i ponovo je nerešeno. Na drugoj strani Mekre siguran sa penala.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Kamings fauliran, a onda polovično siguran što je dovoljno za prvo vođstvo Metropolitana na meču - 14:15.

8. minut - Hanter o tablu smanjuje zaostatak svoje ekipe na tri poena - 14:11. Nakon toga neiskorišćen napad domaćih i trojka bivšeg igrača Partizana Bandže Sija za novo izjednačenje.

7. minut - Ginat je pogodio prvu trojku za goste, a onda novo zakucavanje Koprivice. Kamins odmah nakon toga dolazi do svojih prvih poena. Stiže brzo odgovor Alekse Avramovića.

6. minut - Koprivica uz faul! Dva promašaja, ali i dva ofanzivna skoka za mladog košarkaša koji nije iskoristio dodatno bacanje. Onda na drugoj strani druga blokada istog igrača. Aktivan ne obe strane terena Balša.

5. minut - Upisuje se i Rade Zagorac. Prvi poeni kapitena Partizana za 8:4 crno-belih i novu mini seriju od 4:0.

4. minut - Vins Hanter ponovo iz kontre, sada je zakucao košarkaš Metropolitana, ali brzo stiže odgovor Koprivice koji upisuje svoje prve poene.

3. minut - Kontra gostiju i prvi poeni preko Džordana Mekrea.

2. minut - Siguran Alen Smailagić sa penala za 4:0 domaćih na startu.

1. minut - Prvi poeni na meču za Kevina Pantera nakon što je na drugoj strani Balša Koprivica lupio blokadu Hanteru.

20.30 - Utakmica je počela! Prvi napad za ekipu Metropolitana.

20.12 - Dobro poznato lice u vidu Banđe Sija dolazi u "Pionir", a navijačima Partizana je dobro poznat jer je već nosio dres crno-belog tima iz Beograda.

20.07 - I jedni i drugi imaju skor 9-5 i nalaze se na drugom mestu iza Huventuda koji je na 12-3.

20.04 - Izabranici Vensana Kolea su u prvom meču odigranom u Parizu početkom decembra savladali Partizan rezultatom 89:82.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 15. kola Evrokupa u kojoj se sastaju Partizan i Metropolitan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".