PAO REKORD! Partizan demolirao Split i ispisao istoriju ABA lige!
ABA liga/Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Partizan je opravdao ulogu favoritu i lako došao do 12. pobede u regionalnom takmičenju, dok je Split pretrpeo 13. poraz i zakucan je za dno tabele.

Ovo je najubedljivija pobeda u istoriji ABA lige. Dosadašnji rekord držala je Cedevita koja 2016. godine pobedila Zadar sa 120:62.

Partizan je prethodno najubedljiviji trijumf ostvario protiv Širokog 2011. kada je bilo 93:43.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Kevin Panter je odlično otvorio meč i postigao prvih sedam poena.

Držali su se gosti koliko-toliko u prvoj deonici, da bi onda viđena rapsodija crno-belih.

Drugu četvrtinu ekipa Željka Obradovića dobila je neverovatnih 34:5 i tada je bilo jasno da će domaćin ostvariti ubedljiv trijumf.

"Parni valjak" je nastavio da melje i u drugom poluvremenu.

Splićani su delovali nemoćno, a košarkaši Partizana nisu imali nameru da stanu, pa su uvećavali prednost iz minuta u minut i na kraju došli do rekordne pobede.

Partizan naredni meč igra 15. januara na gostovanju kod Studentskog centra.

Najefikasniji je bio Gregor Glas sa 19 poena, Dušan Miletić je ubacio 18, a Kevin Panter 14 poena.

Jedini dvocifreni kod Splita bio je Šorter sa 17 poena.

Partizan - Split 109:49 (17:12, 34:5, 32:21, 26:11)

Sudije: Igor Dragojević, Radoš Savović, Tomislav Stapić

Dvorana: "Štark arena", Beograd

Partizan: Kuruc, Panter, Ledej, Zagorac, Koprivica, Miletić, Mur, Glas, Lesor, Madar.

Split: Runjić, Žganec, Ukić, Vuko, Čampara, Perkušić, Šorter, Barič.

40. minut - Kraaaaj! Rekordna pobeda Partizana - 109:49!

37. minut - Partizan povećava prednost iz napada u napad.

35. minut - Mučno je gledati košarkaše Splita.

33. minut - Partizan ne staje, ogromnih 50 razlika.

31. minut - Partizan je 2011. godine pobedio Široki 93:43 što mu je najubedljivija pobeda u ABA ligi. Kako su krenuli, lako mogu da nadmaše taj rezultat.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan pred jednom od najubedljivih pobeda u istoriji.

28. minut - Sve polazi za rukom košarkašima Partizana.

27. minut - Malo i egzibicije, zakucava Ledej!

25. minut - Partizan na +40, 69:29!

24. minut - Zakucava Lesor.

22. minut - Razigrali se i jedni i drugi na startu drugog poluvremena.

21. minut - Mur koristi prostor koji mu se ukazao i stiže do lakih poena.

20. minut - Poluvreme, brutalni Partizan vodi 51:17. Nestvarne dve četvrtine ekipe Željka Obradovića.

18. minut - Madar sa polu distance pogađa.

17. minut - Šuterska klinika Partizana, sada pogađa i Madar, crno-beli za tri šutiraju 7/11.

16. minut - Kanonada košarkaša Partizana, već je ogromnih +22.

15. minut - Trojka Glasa. Partizan vodi 30:15.

13. minut - Trojka Ledeja za +13.

12. minut - Košarkaši Partizana imaju potpunu kontrolu.

11. minut - Glas zakucava u kontri. Novi poeni za Glasa, Partizan ima dvocifrenu prednost.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 17:12.

9. minut - Dug napad Partizana, Ledej je neprecizan.

8. minut - Odličan potez Ledeja za novo vođstvo Partizana.

7. minut - Trojka za Split i sada je nerešeno - 12:12.

6. minut - Laki poeni Matijasa Lesora.

5. minut - Dalekometna trojka Šortera, Split na -3.

4. minut - Panter sada promašuje trojku.

3. minut - Dobru odbranu igra Partizan na startu meča.

2. minut - Panter se poigrava, postigao je svih sedam poena.

1. minut - Kevin Panter postiže prve poene na utakmici.

18.32 - Crno-beli su u prvom delu sezone bili ubedljivi protiv Splita 69:59 i veliki su favoriti i u ovom susretu.

18.26 - Partizan je drugi na tabeli sa 11 pobeda i dva poraza, dok je Split poslednji i ima učinak 2-12.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 15. kola ABA lige između Partizana i Splita. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz beogradske "Arene".