PARTIZAN OSTVARIO NOVI TRIJUMF! Crno-beli savladali Mornar u neizvesnoj završnici!
Vladimir Marković

Dosta sigurno su u meč u ušli crno-beli, ali uspela je da se presudi domaća ekipa, tako da smo gledali jako neizvestan kraj.

Bolje je Partizan otvorio meč. Glas je pogodio trojku na samom startu meča. U nastavku četvrtine Partizan je uglavnom dominirao. Crno-beli su četvrtinu završili rezultatom (27:16).

U drugoj četvrtini gledali smo sličnu situaciju na terenu. Crno-beli su bili dobro raspoloženi i održavali su svoju prednost. Partizan je na pauzu otišao sa +14 (43:29).

Ipak, odličnu igru Partizana nismo videli u trećoj četvrtini. Samo šest poena su ubacili crno-beli za 10 minuta, ipak ušli su u poslednji period igre  +8 (49:41).

Upravo loša igra crno-belih osigurala je neizvestan kraj utakmice. Mornar je odlično ušao u poslednju četvrtinu što im je umalo osiguralo pobedu.

Ipak, uspeli su igrači Partizan da se izvuku pred sam kraj meča i upišu novu pobedu u ABA lgi.

Mornar-Partizan (64:66)

Mornar: Mihailović(8), Mićović(6), Jeremić(8), Živanović(0),Šehović(7), Smit(10), Gordić(8),Rakoćević(0), Lazić(0), Marljukić(0), Miković(0), Mozli (7)

Partizan: Kuruc(0),Lidej(11),Zagorac(4), Avramović(5), Koprivica(14), Dangubić(2), Smailagić(18), Miretić(0), Mur(1), Glas(8), Trifunović(0), Madar

Kraj utakmice - Partizan je pobedio rezultatom 66:64

38. minut - Postiže koš uz faul Nemanja Gordić, a zatim je bio precizan i sa slobodnog bacanja (54:59)

37. minut - Fantastična finta Zeka Ledeja za dva poena (50:59)

35. minut - Pogađa Smajlagić za dva, Mihailo Pavićević je nakon toga zatražio tajm-aut

33. minut -Precizan Smit (48:53)

32. minut - Pogađa trojku domaća ekipa (46:51)

Kraj treće četvrtine - Partizan vodi rezultatatom 49:41

28. minut - Zakucavanje Smailagića

26. minut - Efektno zakucavanje Koprivice, ipak pogodak nije priznat zbog koraka (37:46)

24. minut - Glas precizan za dva poena (37:46)

22. minut - Smit precizan za dva poean (33:43)

21. minut  - Mozli postiže dva poena (31:43)

POLUVREME - Partizan vodi rezultatom 43:29

20. minut - Pogađa Dangubić nakon finte (29:43)

18. minut - Siguran Koprivica slobodnih bacanja (26:41(

16. minut - Postiže trojku Alen Smajlagić (26:37). U sledećem napadu Smajlagić bio precizan sa slobodnih bacanja (26:39)

15. minut - Tajm-aut je zatražio trener Mornara, Mihailo Pavićević

13. minut - Ledej postiže dv apoena za Partizan (20:30)

11. minut - Pogađa uz faul Smit (18:27), ipak nije bio precizan slobodnog bacanja

KRAJ PRVE ČETVRTINE - Partizan vodi rezultatom 27:16

10. minut - Vladimir Mihailović postiže dva poena za Mornar

8. minut - Odlično zakucavanje Koprivice

6. minut - Odlično zakucavanje Radeta Zagorca. Partizan u strašnom naletu

4. minut - Pogađa Jan Madar za dva poena

3.minut - Mićović precizan za dva poena. S druge strane Ledej precizan za tri poena

1. minut - Pogađa trojku Gregor Glas (0:3)