DRAMA U BEOGRADU Partizanu triler završnica, Dangubić junak (FOTO, VIDEO)
Vladimir Marković

Šansa za iskupljenje je iskorišćena, drama u "Štark areni" pripala je crno-belima, Partizan je pobedio Slask 75:73, Panter nije igrao.

Posle sporog starta usledila je serija 18:0 i najava trijumfa.

Ipak, do pauze su gosti smanjili na samo -2.

Treći period izjednačen, a onda u finišu meča drama. Gubio je Partizan 68:73, zakucao je Avramović u kontri, a onda je bljesnuo Dangubić sa dva bacanja i uhvaćenom loptom u napadu i poenima za pobedu pet sekudni pre kraja.

Partizan - Slask 75:73 (22:15, 15:20, 17:17, 21:21)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 5.088. Sudije: Karlos Kortes, Hjuz Tepenie, Stiv Bitner.

PARTIZAN: Kuruc, Ledej 10, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 8, Dangubić 6, Smailagić 3, Miletić, Mur 4, Glas 18, Trifunović 12, Madar 4.

SLASK: Kolenda 9, Karolak 5, Kanter 21, Džastis 6, Gordon, Džieva 12, Lanževin 4, Gabinski, Mejers 4, Ramljak 12.

40. minut: Po promašen napad na obe strane, Kolenda je potom imao priliku da završi priču, ali je promašio, faulirao Dangubića, on je pogodio oba bacanja - 72:73. Presing crno-belih odbah, Ledej je ukrao loptu, Trifunović šutirao za tri, promašio, uhvatio je pod košem Dangubić i poentirao - 74:73 pet sekundi pre kraja. Kolenda je krenuo u napad, postavio se Ledej, sudije ništa nisu svirale, dodelile su loptu Partizanu 0,9 sekundi pre kraja. Faul. Avramović pogađa prvo, a namerno maši drugo bacanje da bi isteklo vreme - 75:73.

39. minut: Ponovo Kanter, probio je do pod koš i lagano položio - 68:73. Brza kontra Partizana i zakucavanje Avramovića, koji je u prethodnom napadu "prodao" loptu.

38. minut: Vratio se Trifunović sa čalmom na glavi.

37. minut: Kanter pogađa trojku za preokret - 68:71.

36. minut: Posle Koprivice zbog petog faula (u napadu) meč ranije završava i Smailagić.

35. minut: Na trojku Mura trojkom odgovara Karolak - 66:63.

32. minut: Uroš Trifunović je presekao loptu, krenuo u kontru, zakucao za 60:56, ali mu je obruč iskliznuo iz ruku, inercija ga je ponela naopačke ka parketu, udario je gornjim delom tela, glavom. Brzo su ušli lekari, krv je šiknula, završio je na šivanju na klupi.

4. ČETVRTINA

27. minut: Trifunović pogađa i podiže razliku - 47:40.

25. minut: Ramljak pogađa, neizvesnost traje - 42:40.

21. minut: Trojka Trifunovića - 40:35.

3. ČETVRTINA

20. minut: Džastis trojkom smanjuje na samo -2, a plus je bio i dvocifren - 37:35.

17. minut: Koprivica pod košem nezaustavljiv - 35:25.

16. minut: Ledej uzvraća trojkom - 33:23.

14. minut: Kolenda se sjajno podvio ispod koša i "izmislio" poene - 30:23.

12. minuta: Crno-beli nastavljaju da gaze, prvo Koprivica pa Glas - 26:15, serija 18:0!

2. ČETVRTINA

10. minut: Glas pogađa trojku, serija traje - 22:15.

9. minut: Trojka Trifunovića za preokret - 17:15.

7. minut: Glas je promašio zakucavanje iz natrčavanja, ali Madar nije pokupljeni odbitak - 14:15.

6. minut: Džieva pogađa i donosi najveću prednost u dosadašnjem toku - 8:15.

4. minut: Kanter povećava prednost, ali tek je početak - 5:9.

2. minut: Trojka Džastisa za novu prednost gostiju - 3:5.

1. minut: Krenulo je poenom Smailagića sa linije bacanja - 1:0.

1. ČETVRTINA

U timu Partizana nema Kevina Pantera.

Pod svodovima dvorane je veliki transparent sa likom tragično nastradalog Harisa Brkića (ubijen pred halom Pionir 15. decembra 2000.) sa natpisom "znamo da i gore postižeš pogodak".