DRAMA U LAKTAŠIMA Partizan slavio posle neverovatnog preokreta (FOTO, VIDEO)
ABA liga/KK Igokea/Nikola vuruna

Igokea je dočekala Partizan, imala +14, ali je poklekla u poslednjoj četvrtini, Igokea - Partizan 68:70.

Jedan skalp večitih beogradskih rivala imali su u šaci izabranici trenera Dragana Bajića, Zvezdin, pa i drugi, Partizanov, ali im je na neki čudan način izmakao posle drame u finišu.

U trećem kvartalu imali su domaći +14, ali je onda prednost krenula da im klizi iz ruku.

Pet minuta pre kraja prednost je i dalje bila dvocifrena, tada je Smailagić mini rolom doneo izjednačenje.

U drami i penal završnici više sreće, ne i znanja, imao je Partizan. Voler je promašio dva šuta u finišu, prvi za pobedu, drugi za produžetak.

Igokea - Partizan 68:70 (15:16, 20:12, 19:19, )

Laktaši - Dvorana: SC Laktaši. Gledalaca: 2.500. Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Bojan Kruljac.

IGOKEA: Starks 9, Robinson, Tanasković 2, Radanov 8, Jošilo 11, Ilić, Stivens 18, Voler 18, Fundić, Đorđević 2.

PARTIZAN: Panter 7, Ledej 14, Zagorac 4, Avramović 5, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 15, Miletić, Mur 5, Glas, Trifunović 12, Madar 6.

40. minut: Panter sa linije bacanja vraća prednost crno-belima - 66:68. U narednom napadu Robinson sam pod košem, izjednačava - 68:68. Partizanu su ostale 24 sekunde za poslednji napad. Jošilo pravi faul nad Trifunovićem. Pogađa oba bacanja - 68:70. Voler je imao šut za pobedu (trojka), ali je promašio, kao i naknadni šut za produžetak sa sirenom.

39. minut: Trojka Jošila, istom merom uzvraća Panter - 66:66

38. minut: Ledej zakucava, nerešeno je posle serije 10:0 - 63:63.

37. minut: Dvojka, pa trojka "probuđenog" Smailagića, Partizan je na koš zaostatka - 63:61.

35. minut: Nekoliko brzih napada na obe strane i neverovatnih promašaja, na kraju je Radanov u letu pokupio otpadak i pogodio od tablu, potom je i Đorđević poentirao u narednom napadu, pa je razlika opet dvocifrena - 63:53.

32. minut: Trojka Trifunovića, pa tri poena u nizu Avramovića - 57:53, ali onda je u kontri Avramović bacio loptu u ruke rivalima, koji su u rekontri pogodili preko Radanova - 59:53.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Ledej pet sekundi pre kraja četvrtine pogađa uz faul, ali ne pogađa i dodatno bacanje - 54:47.

29. minut: Madar ne pogađa polaganje, ali potom krade loptu, fauliran je, pogađa oba bacanja, razlika je opet jednocifrena - 54:45.

28. minut: Trojka Volera, pa jedno od dva realizovana bacanja Tanaskovića posle nepriznatog zakucavanja - 54:40.

26. minut: Visoko bačena lopta Avramovića od tablu se spustila u koš - 48:38.

23. minut: Trojka Starksa, pa Jošila, Parni valjak nezadrživo juri nizbrdo - 44:30.

22. minut: Trojka Jošila, Igoke je na dvocifrenom plusu - 38:28.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Voler, Stivens, pa za kraj trojka Volera - 35:28, serijom 18:3 do poluvremena Igokea je okrenula situaciju na terenu.

18. minut: Trojka Volera, Radanov, Startk, pa opet Radanov, serija 9:0 vredna preokreta - 26:25.

16. minut: Trojka Trifunovića - 17:25, trener domaćih Bajić uzima minut odmora.

14. minut: Zagorac, pa Smailagić, Partizan gradi razliku - 15:20.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Prva trojka crno-belih, Ledeja, vodi Partizan - 15:16.

8. minut: Smailagić je pogodio jedno od dva bacanja - 12:11, potom je Voler ubacio trojku - 15:11.

5. minut: Serija 6:0 domaćina, Jošilo sa linije bacanja donosi prednost domaćinu - 10:8.

3. minut: Posle pokušaja Pantera za tri loptu je pod košem pokupio Koprivica i pogodio - 2:6.

1. ČETVRTINA:

Tokom proteklih pola meseca devet prvotimaca tima iz Humske igralo je za nacionalne timove, od toga šest za selekciju Srbije.

Crno-beli su na gostovanju u Laktašima bez Rodionsa Kuruca, koji se sa reprezentativne akcije vratio povređen.

Igokea je u pobedničkom ritmu, na poslednja dva ligaška meča pobedila je Zadar i Megu.

Milan Vulić i Darko Talić zbog povreda nisu u sastavu Aleksandrovčana.