PARTIZAN PREBOLEO FLORU! Ubedljiv trijumf crno-belih na "krovu"!
FK Partizan

Tako su se crno-beli vratili na pobednički kolosek nakon šokantnog poraza od Flore u Ligi konferencija.

Partizan sada ima šest bodova prednosti, ali i utakmicu više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Od prvog minuta je tim Aleksandra Stanojevića preuzeo inicijativu, a prva velika prilika viđena je u 26. minutu kada se Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš nisu najbolje snašli u kaznenom prostoru domaćih. Holanđanin je loše primio loptu na nekih 6, 7 metara od gola, otišao previše u stranu i pogodio spoljni deo mreže.

Samo deset minuta kasnije fudbaleri Voždovca su propustili veliku priliku. Stanisavljević je centrirao s boka, a Milojević je bio potpuno sam na penalu šutirao je glavom i pogodio stativu!

Ubrzo je usledila kazna. Igrao se 40. minut kada je Menig sjajnim udarcem zatresao mrežu rivala.

Silovito je Partizan otvorio drugo poluvreme.

U 50. minutu gol postiže Rikardo posle odlične asistencije Meniga.

Na 3:0 povisio je Danilo Pantić nakon dodavanja Rikarda. Sa peterca je Pantić poslao loptu iza leđa Prekovića i tada je bilo rešeno pitanje pobednika.

Fudbaleri Voždovca su se predali u nastavku, pa nismo videli previše uzbuđenja do kraja susreta.

U narednom kolu Partizan dočekuje Novi Pazar, dok Voždovac gostuje Crvenoj zvezdi.

Voždovac - Partizan 0:3 (0:1)

Stadion: FK Voždovac

Sudija: Aleksandar Živković

Strelci: Menig 40, Rikardo 50, Pantić 55.

Voždovac: Preković - Lasickas, Milović, Stanisavljević F. (od 45. Pantović), Hajdin - Purtić, Ivezić - A. Stanisavljević (od 88. Mašović), Milosavljević (od 60. Ajdinović), Milojević (od 60. Keita) - Vujnović (od 88. Stoisavljević).

Partizan: Popović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević (od 82. Miljković) - Zdjelar (od 82. Smiljanić), Jojić - Pantić (od 69. Šćekić), Pavlović (od 69. Jović), Menig (od 60. Lutovac) - Rikardo.

Kraj! Pobeda Partizana protiv Voždovca 3:0!

86. minut - Finiš meča, Partizan pred ubedljivom pobedom!

80. minut - Odavno je ovde rešeno pitanje pobednika, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

73. minut - Prilika za Voždovac. Došlo je do opuštanja u odbrani Partizana, ali je Vujnović loše primio loptu i "zmajevi" propuštaju priliku da dođu do utešnog gola.

68. minut - Velika prilika u kojoj se našao Lazar Pavlović. Golman Voždovca je loše ispucao loptu uzeo je Pantić, odigrao za Pavlovića, koji je u dobroj poziciji šutirao pored gola.

64. minut - Nastavlja Partizan da napada.

60. minut - Slomio je Partizan otpor Voždovca i potpuno kontroliše dešavanja na terenu.

55. minut - Gooool! Partizan vodi sa velikih 3:0! U strelce se upisao Danilo Pantić posle dodavanja Gomeša.

50. minut - Gooool! Partizan vodi 2:0! Strelac je Rikardo posle odlične asistencije Meniga.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

45. minut - Kraj prvog dela! Partizan vodi golom Meniga.

40. minut - Gooool! Partizan vodi sa 1:0. Sjajan gol Kvinsija Meniga! Iskupio se Holanđanin za prethodne promašaje, driblingom se oslobodio čuvara i pogodio suprotan ugao sa desne strane.

36. minut - Evo sada velike prilike za Voždovac. Stanisavljević je centrirao s boka, a Milojević je bio potpuno sam na penaltiku, šutirao je glavom i pogodio stativu!

31. minut - Inicjativa Partizana, Voždovac se brani.

26. minut - Najbolja šansa za Partizan! Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš se nisu snašli pred golom domaćina. Holanđanin je loše primio loptu na nekih 6, 7 metara od gola, otišao previše u stranu i pogodio spoljni deo mreže.

25. minut - Period igre kada Voždovac ima kontrolu.

20. minut - Još uvek bez konkretne šanse na obe strane

13. minut - Ponovo preti Partizan. Pantić je odradio solo akciju i punom snagom poslao centaršut po zemlji u peterac gde nije bilo nijednog od igrača Partizana da tu loptu preusmeri u mrežu.

10. minut - Prvi opasan napad Voždovca. Milojević je atraktivno spoljnom centrirao, iza leđa odbrane Partizana, ali je u poslednji čas intervenisao Saničanin i izbacio loptu u korner.

8. minut - Crno-beli ofanzivni na startu!

3. minut - Jojić je prvi zapretio.

1. minut - Utakmica je počela!

16.01 - Na poslednjih pet mečeva ova dva tima Partizan je ostvario isto toliko pobeda.

15.54 - Partizan je lider na tabeli sa 47 bodova, dok je Voždovac deveti sa 22.

15.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 18. kola Superlige Srbije u kojoj se sastaju Voždovac i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešvanja sa stadiona Voždovca.