CRNO-BELA TUGA U ESTONIJI! Flora savladala Partizan, evropsko proleće pod znakom pitanja!
FK Partizan

Bio je ovo loš dan za crno-bele, nisu puleni Aleksandra Stanojevića uspeli da iskoriste svoje šanse, što je Flora kaznila i došla do svoje prve pobede u ovom takmičenju.

Bolje je estonski tim otvorio ovaj meč, ipak nisu dali crno-beli. U 21. minut zapretio Nemanja Jović, lopta je potom udarila u ruku defanzivca Flore, ali sudija je procenio da nije u pitanju penal.

Vremenom je Partizan bio sve ofanzivniji, ipak hladan tuš je stigao u 42. minutu  kada je Martin Miler zatresao mrežu crno-belih,  Uroševiću je pukla arkada, njegovo lice je bilo obliveno krvlju, a meč je nastavio sa čalmom na glavi.

U drugom poluvremenu nije bilo previše šansi, ali svakako bi trebalo izdvojiti jednu.

U 77. minutu Miloš Jojić je šutirao sa nekih 25 metara, a golman Flore na sjajan način odbranio.

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević je već u 75. minut napravio sve izmene, tako da kada se Lazar Marković povredio u 85. minutu meča, Partizan je morao da nastavi sa 10 igrača.

Crno-beli su još uvek na drugoj poziciji,  sa sedam bodova, ali zbog ovog poraza prolaz Partizan u nokaut fazu je upitan.

FLORA-PARTIZAN (1:0)

Stadion: "Le Kok Arena"

Sudija: Robert Harvi

Flora:Igonen, Lilander, Purg, Kusk, Luka, Zanjov, Pum, Somets, Kuraksin(Od 58. Ojama), Miler(Od 71. Vasiljev), Aliku(Od 58. Sapinen)

Partizan:A.Popović, Miljković,Saničanin,Miletić,Urošević,Šćekić(Od 57.Jojić),Zdjelar, Pantić(Od 57. Pavlović), Jović (Od 57. Lutovac), Mening(Od 57. L. Marković), Rikardo (Od 74. Milovanović)

Kraj utakmice

86. minut - Partizan igra sa igračem manje

85. minut - Oštro je startova igrač Flore na Markoviću, on nažalost neće moći nastaviti meč

77. minut - Miloš Jojić je šutirao sa nekih 25 metara, a golman Flore na sjajan način odbranio.

76. minut - Flora je izvela korner, ali sjajno su reagovali defanzivci Partizana

74. minut - Milovanović ulazi umest Rikarda

71. minut - Sapinen je krenuo u kontru, bio potpuno sam, ali je dao prejak for i istrčali Popović je izbio loptu.

64. minut - Šutirao je pored gola Lazar Marković

63. minut - Uputio je je sjajan centaršut Jojić,ipak bez uspeha

57. minut - Lazar Pavlović ulazi umesto Danila Pantića,Lazar Marković umesto Kvinsi Menininga, Umesto Šćekića je ušao Jojić, a Lutovac umesto u Jovića

51. minut - Jović dobio žuti karton zbog simuliranja faula

49. minut - Ubacio je Rikardo loptu u šesnaesterac Flore,, ali presekli su je defanzivci estonskog tima

46.minut - Počelo drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Martin Miler postže gol. Olično je reagovao Estonac na pas  i doneo prednost svom timu

42. minut  - Tokom napada Uroševiću je pukla arkada, njegovo lice je obliveno krvlju.

40. minut - Martin Miler dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla desno od gola.

39. minut - Napravljen je faul na Miljkovićem

28. minut - Partizan sve ofanzivniji

26. minut - Danilo Pantić je izveo korner, zatim je Miletić pretio glavom na tri metra od gola, a na odbitak je naleteo Nemanja Jović i pogodio je jednog igrača u bloku u ruku, ali sudija nije dosudio penal

17. minut - Još jednom je lopta bila u petercu Partizana, ali je Urošević zasmetao estonskom napadaču da ozbiljno ugrozi Popovića.

12. minut - Pokušao je Kvinsi Mening

10. minut - Posle dobro kreirane akcije, Jović je pokušao makazicama, ali lopta je otišla pored gola

8. minut - Miler je iznudio korner za Floru

5. minut - Za sada bez konkretnih šansi

1. minut - Utakmica je  počela