PARTIZAN TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO IZAŠAO NA KRAJ SA "PANTERIMA"! Ledej i Avramović za nastavak savršenog niza crno-belih
KK Partizan

Tako su crno-beli zadržali savršen učinak od početka sezone, dok je FMP pretrpeo drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Ekipa Željka Obradovića je kontrolisala rezultat od početka do kraja susreta, da bi u finišu FMP ipak uspeo da unese neizvesnost pošto su poslednju četvrtinu dobili 21:12.

Već tokom prve četvrtine Partizan je imao dvocifrenu prednost, a odličan u tim momentima bio je Aleksa Avramović koji je u prvih 10 minuta postigao sedam poena.

Nastavili su crno-beli sa odličnom igrom i u drugoj deonici, pa su posle trojke Uroša Trifunovića otišli na +16.

Ipak, u finišu poluvremena FMP pravi seriju 7:0 kojom su koliko-toliko uhvatili priključak, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćina - 39:30.

U trećem kvartalu Partizan je gotovo sve vreme imao dvocifrenu prednost i kontrolisao dešavanja na terenu.

Delovalo je da će Partizan upisati ubedljivu pobedu, ali je FMP zaigrao mnogo bolje u poslednjih deset minuta.

Uspeli su "Panteri" da smanje na -5, ali je Partizan ipak odbio napad gostiju i zadržao maksimalan učinak.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Zek Ledej sa 18 i Aleksa Avramović sa 15 poena.

Na drugoj strani blistao je Ebuka Izundu sa 20 poena, dok je Brajs Džons dao 15.

Partizan - FMP 74:69 (20:13, 19:10, 23:18, 12:21)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Miloš Koljenšić, Krunoslav Peić, Radoš Savović

Partizan: Kurucs 6, Panter, Ledej 18, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 7, Dangubić 5, Miletić 4, Mur 6, Glas, Trifunović 8, Madar 1.

FMP: Nevels 15, Pavićević 5, Vujičić 2, Džons 15, Šaranović 1, Nikolić 4, Radonjić 7, Izundu 20, Simović, Nerandžić.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 74:69.

38. minut - Džons pogađa oba bacanja 72:64. Trojka Radonjića, FMP se vratio u igru, Partizan ima samo +5.

37. minut - Partizan ponovo ima +10. Dangubić je postigap poene.

36. minut - Može li FMP da meč uvede u dramatičnu završnicu?

35. minut - Posle novih poena Izundua FMP prilazi na -8.

33. minut - Poene za FMP postiže Vujičić - 67:57 vodi Partizan.

32. minut - Poeni Mura, crno-beli održavaju dvocifrenu prednost.

31. minut - Izundu daleko najbolji igrač ekipe iz Železnika. Postigao je koš na otvaranju poslednjeg kvartala i sada ima 15 poena.

30. minut - Partizan ide ka sigurnoj pobedi, pred poslednjih 10 minuta vodi 62:48.

27. minut - Trojka Kurucsa - 58:44 u korsti Partizana.

26. minut - Partizan ponovo ma dvocifrenu prednost. Aleksa Avramović u dva napada poentira iz kontre i posle -7, FMP ima dvocifreni zaostatak od -13. Poeni Ledeja posle dodavanja Avramovića.

24. minut - Pogađa Radonjić za dva, FMP na -7.

23. minut - Održava prednost Partizan na startu drugog dela.

22. minut - Nikolić precizan za FMP, na drugoj strani Ledej dolazi do 10. poena i postaje prvi dvocifreni igrač.

21. minut - Koprivica postiže prve poene u drugom poluvremenu.

20. minut - Uspeo je FMP da napravi mini seriju 7:0 u finišu druge četvrtine i smanji na 39:30.

18. minut - Trojka Trifunovića. Partizan ima +15.

17. minut - Nerandžić promašuje trojku za goste, Partizan vodi 33:21.

16. minut - Najveća prednost Partizana od početka susreta posle trojke Dalasa Mura - 31:19. Džons pogađa oba slobodna bacanja za FMP.

14. minut - Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost. Ekipa Željka Obradovića ima potpunu kontrolu.

13. minut - I Miletić se upisao u strelce, raste prednost Partizana.

11. minut - Zagorac postiže prve poene na meču. Na drugoj strani pogađa Izundu.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 20:13.

9. minut - Ponovo Partizan povećava razliku i odlazi na +10.

8. minut - FMP pravi seriju 6:0 i hvata rezultatski priključak.

7. minut - Mini serija ekipe iz Železnika. Nevels se upisao u strelce.

6. minut - Partizan već ima dvocifrenu prednost - 15:3. FMP bez rešenja u napadu.

5. minut - Avramović blista, postiže novu trojku za crno-bele, već ima sedam poena. Snažno zakucavanje Ledeja. Odlično igra Partizan.

3. minut - Prve poene za FMP postiže Izundu.

2. minut - Avramović pogađa dva bacanja za vođstvo Partizana 7:0.

1. minut - Prve poene na meču postiže Aleksa Avramović. Trojka Ledeja, odličan početak Partizana.

18.45 - Ovaj meč je imao i vrelu uvertiru jer je košarkaš Partizana Dalas Mur rekao da je FMP "mala Crvena zvezda".

18.37 - FMP takođe igra odlično i jedini poraz u regionalnom takmičenju pretrpeli su još u prvom kolu od Budućnosti.

18.34 - Ekipa Željka Obradovića blista od početka sezone i ne zna za poraz. U ABA ligi su ostvarili svih šest pobeda, a u Evrokupu imaju tri trijumfa.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici sedmog kola ABA lige između Partizana i FMP-a. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane Aleksandar Nikolić.