VELIKI BOD U BELGIJI Popović začarao mrežu, Uroševićev projektil dovoljan za remi (VIDEO)

STRELCI: Tisudali u 80. za Gent, a Urošević u 66. minutu za Partizan.

GENT: Bolat, Hanke-Olsen, Ngađu, Okumu, Fortuna, Kastro-Montes (od 90. Samoaz), Ovusu (od 71. De Sart), Kums, Bežus (od 71. Tisudali), Ođiđa-Ofoe (od 71. Čakvetadze), Depoatr.

PARTIZAN: Popović, Miljković, Miletić, Vujačič, Saničanin, Urošević (od 87. Obradović), Natho (od 76. Smiljanić), Jojić, Pantić (od 90+1. Jović), Menig (od 87. Lutovac), Rikardo.

SUDIJA: Kris Kavana (Engleska).

Partizan je osvojio veliki bod u Gentu, kojim je praktično obezbedio "evropsko proleće". Heroj je bio čudesni golman Aleksandar Popović, koji je domaćinu skinuo nekoliko zicera. Crno-beli sad samo čudom mogu da ostanu bez drugog mesta, koje vodi u plej-of za plasman u osminu finala, protiv nekog trećeplasiranog kluba iz Lige Evrope. Na ruku Partizanu je išao i rezultat drugog meča B grupe

Desetkovani Partizan je bio u podređenom položaju u većem delu meča, ali je i pored toga imao dve odlične šanse u prvom poluvremenu, Natho je pogodio prečku iz "slobodnjaka", dok je Pantić iz izgledne situacije šutirao veoma loše. U nastavku igre slična slika, ali je Partizan prvi poveo, Urošević je postigao čudesan gol, posle soloprodora, desnom nogom. Ipak, crno-beli nisu uspeli da sačuvaju prednost, rezervisti domaćina su doneli izjednačenje, mora se reći zasluženo. Čakvetadze je bio asistent, a Tisudali egzekutor. Tisudali je mogao da postane i heroj utakmice, ali je to ostao Popović, koji mu je skinui zicer u 84. minutu.

U narednom kolu Partizan ide u Talin, na noge Flori, dok će Gent na Kipar, gde će igrati protiv Anortozisa.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

Tri minuta nadoknade

84. minut - ponovo Tisudali, opet odličan Popović, skida zicer

80. minut - GOOOOOL! Tisudali je egzekutor, asistent je Čakvetadze, rezervisti su matirali Partizan

71. minut - trostruka izmena u Gentu, koji će sad krenuti na sve ili ništa

70. minut - Rikardo je imao odličnu šansu da reši pitanje pobednika, ali je šutirao pored gola

66. minut - GOOOOOOOOOL! Urošević, desnom nogom, prelep udarac sa ivice šesnaesterca

64. minut - Menig se loše snašao u šesnaestercu Genta

57. minut - zicer za Kumsa, brani fenomenalno Popović

56. minut - velika šansa za Jojića, ali je očajno šutirao posle dodavanja Rikarda Gomeša

51. minut - pritisak Genta na početku poluvremena

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

39. minut - Depoatr prebacuje gol udarcem glavom sa desetak metara

35. minut - Ovusu loše šutira sa ivice šesnaesterca

33. minut - Ođiđa-Ofoe je dobro šutirao, ali je odbranio Popović

28. minut - Natho pogađa prečku iz slobodnog udarca sa 20 metara, Miljković se nije snašao posle odbitka

21. minut - velika šansa za pantića, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara

16. minut - Menig sa ivice šesnaesterca šutira pravo u golmana Genta

15. minut - opravdano poništen gol kasro-Montesa zbog ofsajda

9. minut  - šansa za polukontru Partizana, ali se Menig spetljao

7. minut - lop početak Partizana, Gent dominira terenom

5. minut - Kums je opalio po lopti sa više od 20 metara, ali je čudesno intervenisao Popović i spasio siguran gol