NEPOBEDIVI PARTIZAN U triler završnici Panter izrastao u junaka (FOTO GALERIJA, VIDEO)
Vladimir Marković

Partizan ove sezone ima skor 9-0, u Evrokupu 3-0, u ABA ligi 6-0.

Crno-beli su prvi put ove sezone bili blizu poraza, ali je onda odgovornost preuzeo Kevin Panter, tri puta je u poslednjem minutu preuzeo odgovornost i sva tri puta pogodio, poslednji put preko ruke četiri sekunde pre kraja. Na kraju je osujetio i poslednji napad gostiju.

Pre toga crno-beli su krenuli sa 2:11, pa okrenuli serijom 11:0, ali su potom stali i ceo meč, do poslednjih sekundi jurili su prednost rivala.

Bio je ovo specifičan meč, jer je trener Partizana Željko Obradović sa španskim timom devedesetih godina osvojio Ligu šampiona.

Partizan - Huventud 68:67 (19:17, 15:22, 15:20, 19:8)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 6.733. Sudije: Luiđi Lamonika, Are Haliko, Artem Lavruhin.

PARTIZAN: Kuruc 7, Panter 18, Ledaj 13, Zagorac 4, Avramović 4, Koprivica 4, Dangubić 3, Smailagić 7, Miletić, Mur 8, Glas, Madar.

HUVENTUD: Buskec 4, Ribas 8, Brodžianski 7, Ventura, Vives, Feliz 4, Vilis 11, Zagars, Birgander 6, Para 15, Maronka 2, Tomić 10.

"Uzmi Željko evrotitulu" zaorilo se posle poslednjeg sudijskog zvižduka.

Navijači su počeli da skandiraju "Kevin Panter" i "MVP", a kapiten Rade Zagorac mu je rekao da otpozdravi navijačima.

40. minut: Panter pogađa - 64:65, a gosti prave faul u napadu 40 sekundi pre kraja. Panter još jednom preuzima odgovornost i pogađa 29 sekundi pre kraja - 66:65. Pau Ribas se oslobodio, ostao sam i pogodio 12 sekundi pre kraja - 66:67. Željko Obradović uzeo je tajm aut. Četiri sekunde pre kraja opet Panter, preko ruke, pogađa - 68:67. Lob pas za Tomića pod koš Partizana, ali je Panter pročitao nameru gostiju. Lopta je izašla u aut 1,7 sekundi pre kraja. Lopta je za Partizan. Gosti pokušavaju brzim faulom. Avramović promašuje oba bacanja - kraj!

38. minut: Ledej je u mis meču primio loptu pod košem i iz okreta poentirao - 59:63. Smailagić pogađa trojku - 62:63.

35. minut: Kuruc je pogodio jedno od dva bacanja - 57:59.

32. minut: Kada nije mogao da šutne za tri Smailagić je krenuo na prodor, a onda je zakucao preko dvojice - 53:59.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Birgander je sačuvao dvocifreni plus gostima pred poslednji odmor - 49:59.

28. minut: Trojka Pare, gosti prvi put imaju dvocifrenu prednost - 43:54.

27. minut: Tomić sa bacanja povećava prednost gostiju - 43:51.

24. minut: Dangubić pogađa trojku 39:43.

23. minut: Vilis je zakucao u kontri - 36:43.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Para i Feliz su "podebljali" prednost na velikom odmoru - 34:39.

19. minut: Mur trojkom smanjuje prednost rivala - 32:35.

16. minut: Ribas trojkom vraća prednost gostima - 27:28.

15. minut: Smailagić je sa linije bacanja vratio prednost Parnom valjku - 27:25.

11. minut: Ledej je trojkom otvorio četvrtinu, serija 7:0 za 22:17.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Koprivica je sa sirenom pogodio za prednost na prvoj pauzi.

9. minut: Posle tajm auta trenera Karlosa Durana gosti su živnuli i vratili prednost, Birgander je pogodio za - 15:17.

8. minut: Avramović je ukrao loptu, ali nije uspeo da poentira u kontri, ipak, loptu je pod košem sačekao Ledej - 9:11. Panter je izjednačio - 11:11, a Kuruc ukrao loptu i zakucao za kraj serije 11:0 i preokret.

7. minut: Poeni Ledaja zakucavanjem uz faul - 5:11. Potom zakucava Kuruc - 7:11.

6. minut: Posle poena Vilisa - 2:11, trener Obradović uzeo je minut odmora.

4. minut: Dugo je Partizanu trebalo da dođe do prvih poena, pogodio je Panter 2:6.