BELGIJANCI OTELI CRNO-BELIMA PRVU POZICIJU! Poraz Partizana na domaćem terenu, greška odbrane Gentu donela tri boda!
Alo/Vladimir Markovic

Bila je ovo pravo fudbalsko nadmudrivanje, a Belgijanci su uspeli da izađu kao pobednici sa minimalnim trijumfom (1:0).

Ovo je prvi poraz Partizana nakon 39 utakmica na domačem terenu.

Obe ekipe ušle su veoma oprezno u utakmicu. U petom minutu meča kapiten Genta Điđi Ofoje dobio je žuti karton zbog simuliranja jedanaesterca.

U 8. minutu Partizan je imao prvu ozbiljnu šansu, ipak Meningu je lopta otišla u aut.

Belgijanci su zapretili u 15. minutu, ali lopta je otšla pored gola. Samo par minuta kasnije golgeter crno-belih Rikardo Gomeš šutirao je pored gola. Do kraja prvog poluvremena, i Partizan i Gent su bili dosta strpljiviji, tako da su na pauzu otišli bez golova.

Na startu prvog poluvremena, zapretio je Natho, ipak nije bio precizan iskusni Izraelac.

Usledila je serija Genta, a u 58. minut Kums je odlično reagovao na centaršut i doneo vođstvo svom timu.

Nastavili su Belgijanci da napadaju. Nizale su šanse pred golom crno-belih, ipak, golman crno-belih Aleksandar Popović je fantastičnim golmanskim bravurama nekoliko put spasao gol  Partizana.

EPA

U poslednjih 10 minuta meča usledila je dominacija domaćeg tima. Bili su konstantni crno-beli u šesaestercu belgijskog tima, ipak nisu uspeli da realizuju šanse.

Vujačić je pred sam kraj meča imao dve sjajne šanse. Prvo je pogodio prečku, a zatim je ponovo uputio sjajan šut, ali rezultat je ostao nepromenjen.

EPA

Nakon ovog meča Gent je izbio na prvu poziciju sa devet bodova, dok je Partizan drugi sa šest.

Uskoro opširnije…

FK Partizan - Gent (0:1)

Stadion: Stadion Partizana

Sudija: Bobi Maden

FK Partizan: Popović,Živković,Vujačić,Saničanin, Šćekić, Obradović (Od 64. Urošević) Zdjelar, Natho (Od 64. Jojić), Marković(Od 58. Holender), Mening(Od 64. Pantić), Rikardo

Gent: Bolat, Fortuna, Okumu, Ngade-Ngađuj, Olsen, Kums(Od 78. Da Sart), Ovusu, Čakvace, Odjidja-Ofoe(Od 78. Bezus), Samoise, Depoatr

Kraj utakmice - Gent je pobedio Partizan rezultatom 1:0

89. minut - Ponovo je zapretio Vujačić

86.minut - Pogodio je Vujačić prečku iz velike udaljenosti

86. minut - Prosledio je Rikardo loptu Živkoviću, on ju je poslao u šesastercu, ali bez realizacije

EPA

82. minut - Pao je Pantić pred šesaestercom Genta, ipak bez faula

74. minut - Fantastičan start Popović nad Depatrom. Još jednom je golman crno-belih spasao mrežu crno-belih

72. minut - Obacio je Šćekić loptu u šesnaesterac, ali Holender nije uspeo da je stigne

65. minut - Odlično je Holender centrirao, ipak Pantić nije realizovao šansu

61. minut - Odličan šut Čakvetazea, ali Popović je briljantno reagovao

60. minut - Uspeo je dobrom reakcijom Popović da spasi gol Partizana

58. minut- Kums pogađa za vođstvo. Odlično je Belgijanac reagovao na cenatršut svog saigrača, a zatim je smestio loptu u gol Partizana.

56. minut - Odlična reakcija Popovića na napad Genta

53. minut - Najozbiljnija šansa za Partizan do sada. Zapretio je Natho, ali lopta je otišla preko gola

49. minut - Prvu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu je imao Gent. Ipak, nije se baš najbolje snašao Čakvaze

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

41. minut - Ponovo odlična reakcija defanzive crno-belih

34. minut - Odlićna reakcija Saše Zdjelara u odbrani

33. minut - Gađao je Živković Rikarda Gomeša, ali ipak bez uspeha

31- minut - Dobio je Rikardo udarac glavu od Ngadea, dosuđen je prekršaj za Partizan

30. minut - Imao je Gent kontru, ali fenomenalno je reagovao Vujačić

22. minut - Marković je napravio prekršaj nad Fortunom

20. minut  - Rikardo Gomeš šutirao je pored gola Genta

15. minut - Prva ozbiljna šansa za Gent. Čekvataze je poslao Depatru, on je uputio šut koji je otišao preko gola

10. minut - Sapleo se Mening pred šesaestercu Genta, loptu je uspeo da pokupi Lazar Marković, zatim je napravio prekršaj u napadu

8. minut - Imao je odličnu kontru Mening, međutim lopta je otišla u aut dok je imao duel sa defanzivce Genta

5. minut - Kapiten Genta Điđi Ofoje dobio je žuti karton zbog simularanja penala

3. minut - Prva ozbiljna šansa za Partizan, uspeli su da blokiraju napada defanzivci Genta

1. minut - Utakmica je počela