PARTIZAN JEDINI NEPORAŽEN U ABA LIGI Crno-beli promarširali Zagrebom (VIDEO)
ABA liga/kk cibona/Mihal jacic

Partizan je sa novim-starim trenerom Željkom Obradovićem odlično započeo bitke na Jadranu.

Crno-beli su neporaženi i posle četiri kola - jedini.

Do ovog kola su im društvo na vrhu pravili Vukovi s Tuškanca, ali je Partizan pobedio Cibonu u Zagrebu 79:61 i sam zaseo na čelo.

Pet minuta na startu postili su crno-beli, a onda su serijom 18:0 sve okrenuli na svoju vodenicu.

Pred kraj treće četvrtine pripretili su Zagrepčani, pričli na 50:51, ali su Dangubić i Mur trojkama odbili nalet rivala (50:57), a onda je razlika brzo dosegla nedostižne, dvocifrene razmere.

Cibona - Partizan 61:79 (11:22, 26:19, 13:16, 11:22)

Zagreb - Dvorana: Dražen Petrović. Gledalaca: 2.000. Sudije: Milan Nedović, Matej Špendl, Dragan Porobić.

CIBONA: Vujović, Radovčić 6, Vranković 8, Mustapić, Prkačin 14, Gegić 9, Vildoza 1, Majcunić, Gnjidić 9, Branković, Drežnjak 5, Rojvers 9.

PARTIZAN: Panter 3, Kuruks 10, Ledaj 24, Zagorac 10, Avramović 6, Koprivica 2, Dangubić 8, Smailagić 2, Mur 9, Glas, Trifunović, Madar 5.

40. minut: Trojka Ledaja za maksimalnih +18 - 61:79.

38. minut: Sjajno je odbitak u letu uhvatio i zakucao Prkačin - 57:69.

36. minut: Zagorac trojkom vraća najveći plus - 55:69.

34. minut: Smailagić sa linije bacanja vraća dvocifreni plus - 54:64.

32. minut: Trojka Mura, razlika je opet dvocifrena - 52:62.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Dangubića, pa još jedna Mura i opet crno-beli zidaju razliku - 50:57.

27. minut: Rojvers je trojkom doveo Vukove na korak - 50:51.

26. minut: Ledaj pogađa iz prodora uz dodatno bacanje - 45:51.

25. minut: Madar pogađa trojku - 43:48.

24. minut: Opet je duži post Parnog valjka prekinut posle četiri minuta, pogodio je Koprivica pod blokom - 39:43.

23. minut: Na ofanzivnom skoku Roko Prkačin je napravio četvrtu ličnu.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Trojka Gegića, Cibona je u seriji 10:0 - 37:41.

19. minut: Panter pogađa trojku -27:41, Dražnjak na drugoj strani zakucava uz faul - 30:41.

18. minut: Loptu krade Zagorac, Panter kreće u prodor, vraća loptu iza leđa, Ledaj je hvata i zakucava - 25:38. Na drugoj strani zakucavanjem uzvraća bivši igrač crno-belih Amar Gegić - 27:38.

16. minut: Mur pogađa trojku u poslednjim sekundama napada - 23:31, a onda u narednom napadu promašuje, ali loptu u letu hvata Zagorac i ubacuje u koš - 23:33.

15. minut: Na trojku Ledaja - 20:28, trojkom je odgovorio Gnjidić - 23:28.

12. minut: Kuruks je nanizao tri poena - 13:25.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Ledaj je sa bacanja prekinuo kratk post Parnog valjka - 11:20, u narednom napadu Madar probija kroz sredinu, iz okreta naskače i pogađa - 11:22.

8. minut: Serija se nastavila, Panter sa bacanja, pa dva puta Avramović posle prodora za okončanje serije 18:0, 4:18. Radovčić je prekinup crni niz domaćina, pogodio je posle prodora pod koš - 6:18, a potom i u sledećem napadu - 8:18. Gnjidić i Vildoza su sa tri poena okončali seriju 7:0 Vukova - 11:18.

7. minut: Polaganje Smailagića, potom i Avramovića posle prodora, crno beli su u seriji 12:0, 4:12.

6. minut: Preko ruke sa osam metara pogodio je trojku Panter - 4:8.

5. minut: Ledaj je prošao i zakucao uz faul - 4:3. U narednom napadu je pogodio iz okreta - 4:5.

4. minut: Partizan ni sa linije bacanja ne može da pogodi, Ledaj je promašio oba puta. Vranković je potom zakucao - 4:0.

1. ČETVRTINA:

Partizan u najjačem sastavu izlazi na megdan Ciboni.

Pred meč trener Željko Obradović je naglasio:

- U tri kola smo neporaženi i Cibona i mi. Ono što smo imali priliku da vidimo i tokom pripremnog turnira u Opatiji, na utakmici protiv Cibone, je da je to veoma mlada ekipa koja igra agresivnu košarku i koja je u prva tri kola pokazala kvalitet koji ima. Spremamo se i probaćemo da odigramo najbolje što možemo imajući u vidu i tu pripremnu utakmicu koju smo igrali protiv njih na turniru u Opatiji. Vidi se da imaju izuzetno dobru hemiju u timu, vidi se da u svakom trenutku znaju šta hoće. Naravno, to je zasluga i njihovog trenera i svih tih mladih igrača koji igraju sa velikom željom, a na nama je da se kroz još dva treninga pripremimo i odigramo najbolju moguću utakmicu.

Trener Cibone, a nekada FMP-a, Vladimir Jovanović ističe:

- Sigurno da je Partizan veliki protivnik i da će ovo biti dobra utakmica, mi smo jedine neporažene ekipe u dosadašnjem delu takmičenja, što utakmici dodaje još jednu posebnu draž. Svesni smo njihovog kvaliteta i snage, znamo da su oni ekipa koja je pravljena za najviše ciljeve. Mi smo radili kao i do sada maksimalno koliko znamo i možemo i odigraćemo hrabro i jako da pokažemo sav talent i kvalitet koji imamo i nadamo se da ćemo nakon utakmice biti zadovoljni.