PARTIZAN "STUDENTIMA" ODRŽAO ČAS KOŠARKE! Crno-beli pred svojim navijačima u velikom stilu nastavili pobednički niz, brine povreda Mura!
ABA liga

Košarkaši Partizana pobedili su u "Štark Areni" Studentski centar sa 79:57 u utakmici trećeg kola ABA lige.

Crno-beli su tako zadržali maksimalan učinak, dok Studentski centar ima skor 1:2.

Bila je ovo prva zvanična utakmica Partizana pred "grobarima" koji su ovacijama pozdravili Željka Obradovića.

Od starta susreta je bila primetna razlika u kvalitetu.

Odlično je Partizan započeo utakmicu i predvođen Urošom Trifunovićem već posle prve deonice stekao dvocifrenu prednost.

Gosti su bolje otvorili drugu četvrtinu i prišli na -6, ali se onda razigrao Alen Smailagić koji je inicirao novu seriju domaćina, pa je Partizan u jednom momentu imao velikih +17.

Nije se mnogo toga menjalo ni u nastavku susreta. Tokom trećeg kvartala prednost "parnog valjka" je iznosila i 23 razlike.

Početkom četvrte četvrtine na povredu se požalio Dalas Mur koji se uhvatio za skočni zglob desne noge, pa je zbog toga morao da napusti teren.

Rutinski su crno-beli priveli meč kraju i zadržali maksimalan učinak.

Partizan u narednom kolu gostuje Ciboni, dok Studentski centar ide na noge Splitu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Smailagić sa 13 poena, 12 je ubacio Panter, 10 Trifunović.

Kod gostiju su Vinjales, Baćović i Kamenjaš postigli po 10 poena.

Partizan - Studentski centar 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)

Hala: Štark Arena

Gledalaca: 5.283

Sudije: Saša Pukl, Matej Špendl, Marko Mustapić

Partizan: Panter 12, Ledej 6, Zagorac 8, Avramović 7, Koprivica 3, Dangubić 7, Smailagić 13, Miletić 5, Mur 6, Glas, Trifunović 10, Madar 2.

Studentski centar: Vinjales 10, Megi 9, Pavlićević 5, Slavković 4, Starovlah, Vujisić, Baćović 10, Ivišić Z, Ivišić T 4, Edvards 3, Kamenjaš 10, Tišma 2.

40. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Partizana!

38. minut - Dva minuta do kraja meča, Partizan ima ogromnu prednost, ali je Željko Obradović tražio tajm-aut i bio ljut na svoje izabranike zbog grešaka kod strane pomoći

36. minut - Nakon više od pet minuta u četvrtoj deonici Studentski centar postiže koš preko Baćovića. Poeni Avramovića koji će imati i dodatno slobodno bacanje.

35. minut - Gosti bez poena u poslednjem kvartalu.

34. minut - Poeni Koprivice za novu najveću prednost Partizana - 69:44.

32. minut - Partizan ponovo ima +20.

31. minut - Povreda Mura. Nezgodno je doskočio i stradao je skočni zglob desne noge, pa je morao da napusti teren.

30. minut - Trojka Pavlićevića iz teške pozicije.

29. minut - Vinjales pogađa za tri. Uzvaća Zagorac istom merom.

27. minut - Poeni Zagorca, crno-beli imaju ogromnih +22.

26. minut - Ogromna prednost Partizana koji sada vodi 48:27. Sve je ovde rešeno.

25. minut - Brutalno zakucavanje Smailagića. Crno-beli opet imaju +17.

22. minut - Partizan održava dvocifrenu razliku.

20. minut - Trojka Pantera za velikih +17. Uzvraća Megi.

19. minut - Gosti bez rešenja u napadu.

18. minut - Sjajni Smailagić dolazi do devetog poena, bez promašaja je iz igre.

17. minut - Konsolidovali su se košarkaši Partizana, koji prave seriju kojom odlaze na +14.

15. minut - Napokon je Partizan poentirao iz igre u drugoj deonici.

14. minut - Serija promšaja na obe strane.

13. minut - Crno-beli se muče u drugoj četvrtini.

12. minut - Serija 4:0 Studentskog centra.

11. minut - Isforsiran šut za tri gostiju. Na drugoj strani, Mur pravi grešku u koracima.

10. minut - Pogađa Mur i Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost - 20:9. Odlična prva deonica za ekipu Željka Obradovića.

9. minut - Dosta grešaka sada na obe strane.

8. minut - Iskupio se Panter i pogodio sa polu-distance.

7. minut - Partizan igra dobru odbranu na startu meča. Panter gubi loptu, laki poeni za Vinjalesa.

6. minut - Pogađa Trifunović novu trojku, već je postigao osam poena. Dobar početak crno-belih.

5. minut - Novi veliki promašaj Pantera za tri poena.

4. minut - Edvards trojkom prekida seriju Partizana 9:0.

3. minut - Gosti se muče u napadu. Partizan postiže poene preko Ledeja, koji sjajno zakucava. Brutala blokada Ledeja, ali Panter ne pogađa šut za tri, kojim bi Partizan stekao dvocifrenu prednost.

2. minut - Trifunović pogađa trojku. Panter sjajno prolazi.

1. minut - Partizan nije iskoristio prvi napad, pošto je Edvards izblokirao Ledeja. Na drugoj strani snažno zakucavanje Kamnenjaša.

18.16 - Studentski centar je debitant u ABA ligi. U prvom kolu su izgubili od Mege, da bi onda trijumfovali protiv Zadra.

18.10 - Ovo je prvi zvanični meč crno-belih u novoj sezoni pred svojim navijačima. U centru pažnje biće Željko Obradović koji je od ove sezone ponovo trener beogradske ekipe.

18.03 - Partizan je uspešno završio turneju u Hrvatskoj pošto su najpre pobedili Zadar, a onda i Split.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posćen utakmici trećeg kola ABA lige između Partizana i Studentskog centra. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Štark Arene".