PARTIZAN SLAVIO POSLE DRAME U HRVATSKOJ! Crno-beli pobedom otvorili novu sezonu, ali Željko će imati pune ruke posla!
ABA liga

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Zadru sa 78:73 u prvom kolu ABA lige.

Tako je Željko Obradović na novom debiju na klupi crno-belih upisao prvi trijumf.

Ipak, najtrofejniji evropski trener će imati pune ruke posla, s obzirom da crno-beli nisu blistali u prvoj zvaničnoj utakmici. Bilo je mnogo oscilacija i propusta u odbrani.

U prvoj četvrtini je viđena velika borba, a blistao je Kevin Panter koji je postigao skoro polovinu poena Partizana.

"Parni valjak" je zaigrao bolje u drugom kvartalu, koji su rešili u svoju korist - 21:13. Odlično su u tim momentima igrali kapiten Rade Zagorac i Aleksa Avramovića, pa je Partizan u jednom momentu imao i dvocifrenu prednost.

Ipak, u odbrani je bilo nekoliko propusta što je prilično iznerviralo Željka Obradovića.

Tokom treće deonice Partizan je imao +10 zahvaljujući poenima Alena Smailagića, ali su se domaći vrlo brzo vratili u igru, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom crno-belih 60:54.

U četvrtoj četvrtini se Zadar potpuno vratio u igru, a Smailagić je zbog pete lične greške ranije završio utakmicu.

U poslednji minut Partizan je ušao sa tri poena prednosti, Ledej je uhvatio ofanzivni skok posle promašaja Pantera, da bi kasnije Avramović promašio trojku, ali je to učinio i Dominik Mavra, pa su crno-beli preživeli i došli do prve pobede u sezoni.

Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Dalas Mur (14p), Aleksa Avramović (11p), Kevin Panter (14p) i Uroš Trifunović (11p).

Kod Zadrana su se istakli Domagoj Vuković sa 16 i Antonio Jordano sa 15 poena.

Zadar - Partizan 73:78 (21:21, 13:21, 20:18, 19:18)

Hala: Dvorana Krešimir Ćosić
Sudije: Matej Boltauzer, Damir Javor, Edo Javor

Zadar: Karter, Heris, Paponja, Jordano, Brala, Vuković, Bursać, Junaković, Buljan, Drežnjak, Mavra, Luković.

Partizan: Panter, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Miletić, Mur, Glas, Trifunović, Madar.

40. minut - Kraaaj! Pobeda Partizana posle drame - 78:73.

39. minut - Panter preuzima odgovornost i donosi važne poene Partizanu.

38. minut - Neverovatan poen Ledeja.

37. minut - Tojka Mura, koji je postigao 14 poena i sada je on najefikasniji.

36. minut - Peta trojka Jordana, nastavlja se drama. Mavra donosi izjednačenje Zadru.

35. minut - Važna poeni Trifunovića.

33. minut - Meč je završen za Smailagića koji je dobio petu ličnu grešku.

32. minut - Propao je napad Partizana i Zadar može čak i da izjednači. Posle ofanzivnog skoka stiže koš za 61:62

31. minut - Zadar se potpuno vratio u igru. Obradović besan zbog loše igre u odbrani.

30. minut - Partizan ima +6 pred ulazak u poslednju deonicu.

28. minut - Vuković pogađa za tri.

27. minut - Jordano pogađa trojku i održava Zadar u životu.

25. minut - Zakucava Trifunović, ali uzvraća Zadar trojkom Jordana.

24. minut - Razigrao se Smailagić koji pogađa za tri poena i crno-beli opet imaju +10.

23. minut - Ofanzivni skok Smailagića koji prekida mini seriju Zadra.

22. minut - Luković poenima na obruču vraća Zadar u igru.

21. minut - Prvi šut i prva trojka Madara.

20. minut - Mučio se Partizan u napadu i nisu uspeli da poentiraju u poslednjem minutu. Posle dve četvrtine crno-beli imaju +8. Željko Obradović je u nekoliko navrata bio ljut zbog propusta u odbrani njegovih igrača.

19. minut - Sjajan prodor Avramovića. Uzvraća Bursać na drugoj strani.

18. minut - Trojka Avramovića za +10.

17. minut - Sjajna igra Zagorca koji pogađa za tri poena i Partizan ima +7.

14. minut - Mini serija Partizana. Madar je bacio loš pas za Smailagića i umalo izgubio loptu, ali je Alen to spasio i šutnuo za tri poena međutim bio neprecizan i na skok dolazi Zagorac i hvata ofanzivni skok pa poentira uz faul, 26:30

13. minut - Mavra pogađa trojku uz pomoć table.

12. minut - Prvi poeni Avramovića na zvaničnom meču za Partizan.

11. minut - Zadar nije realizovao prvi napad.

10. minut - Velika borba u prvoj četvrtini - 21:21. U redovima Partizana blista Kevin Panter koji je već postigao 10 poena.

8. minut - Nova trojka Zadrana i sada oni imaju +3.

7. minut - Ima Partizana problema u odbrani i Zadar dolazi do izjednačenja - 18:18.

6. minut - Sjajno igra Panter koji je već upisao 10 poena.

5. minut - Trojka Trifunovića, Partizan vodi 11:8.

4. minut - Kontra Zadrana za izjednačenje.

3. minut - Evo prvih poena Pantera. Zadar ima već četiri izgubljene lopte, a Panter postiže nove poene.

2. minut - Dosta grešaka na obe strane.

1. minut - Prvi napad za Zadar i odmah alej up koji je realizovao Luković. Na drugoj strani pogađa Ledej sa poludistance.

17.58. Pred početak meča bio je minut ćutanja zbog smrti Dušana Ivkovića.

17.30 - Željko Obradović: Specifična utakmica zato što je prva. Mislim da igrači sa velikom željom iščekuju početak prvenstva i naše lige. Radili smo poslednuu sedmicu na veoma dobar način i sad je najvažnije da to pokažemo na terenu. Gledali smo i analizirali zadar, ekipu koju u svakom pogledu poštujemo i moraćemo da igramo veoma dobro i veoma koncentrisano ukolik želimo da napravimo dobar rezultat u Zadru

17.25 - Prema poslednjim informacijama, crno-beli bi već protiv Zadra trebalo da budu jači za Alena Smailagića, koji je prethodnih dana imao problema sa skočnim zglobom.

17.21 - Partizan u ovu sezonu ulazi sa najvišim ambicijama. Doveli su veliki broj novih igrača i jedni su od glavnih favorita za osvajanje ABA lige.

17.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Zadra i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Hrvatske.