OD SJAJA DO OČAJA Partizan imao +19, a onda izgubio posle produžetka (VIDEO)
KK Partizan

U polufinalu 3. Memorijalnog turnira Pavlos Janakopulos Partizan je poražen od domaćina Panatinaikosa 85:89 (20:14, 28:17, 20:28, 12:21, 5:9) posle produžetka.

Crno-beli će sutra igrati protiv Ulma za treće mesto.

Imao je Partizan i +19 tokom meča, ali...

Završnica dramatična. Panter minut pre kraja pogađa trojku, ali posle zvuka sirene, pa PAO vodi i dalje 80:77.

Zatim ne koriste napad domaći, a u narednom napadu 39 sekundi pre kraja kapiten crno-belih Zagorac pogađa trojku za izjednačenje (80:80).

Domaći su napravili grešku, nagazili su liniju auta. Ima Parni valjak napad za pobedu, dva šuta, ali Jam Madar ne pogađa, a na drugoj strani Peri sa sirenom pogađa obruč.

U produžetku Evans pogađa trojku za 86:83 dva minuta pre kraja. Potom Panter ide na prodor minut pre kraja i sigurn je za 86:85.

Na 42 sekunde pre kraja PAO ima slobodna bacanja ali ne pogađa ih, a onda Lidej izbacuje loptu i domaćinu ostaje napad. Papapetru posle četiri sekunde pogađa trojku za 89:85. U narednom napadu Panter ne dobacuje do koša i prili je kraj.

Kod Panatinaikosa najbolji Papapetru sa 21 i Peri sa 15 poena.

U Partizanu Lidej 17, Madar 15, Trifunović i Zagorac po 10, Kuruc, Panter i Mur po 8, Avramović 5.